Premier Conte: Italië veilig voor toerisme ondanks coronavirus
ROME (ANP/RTR) - Italië is een veilig land voor toerisme, zei premier Giuseppe Conte dinsdag, ondanks de recente uitbraak van het coronavirus. "Italië is een veilig land voor reizen en voor toerisme, waarschijnlijk veiliger dan vele andere," verklaarde Conte op een persconferentie.
Het aantal gevallen in Italië, het zwaarst getroffen land in Europa, steeg tot meer dan 280, met 40 nieuwe gevallen in Lombardije en 9 in Veneto. Het aantal sterfgevallen was ongewijzigd op 7.
Sinds de uitbraak van het virus in het noorden van Italië heeft de regering strenge maatregelen genomen om de epidemie in te dammen. Onder andere zijn veel plaatsen in Lombardije en Veneto, de regio's met de meeste besmettingsgevallen, afgesloten van de buitenwereld.
Conte zegt er vertrouwen in te hebben dat deze maatregelen de komende dagen resultaten gaan opleveren en het aantal besmettingsgevallen zal afnemen.
Meer uit Buitenland
SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
4 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
5 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
5 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
7 uur geleden