Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Cambodja verdedigt toelaten cruiseschip Westerdam

Premier Cambodja verdedigt toelaten cruiseschip Westerdam

PHNOM PENH (ANP/AFP) - De Cambodjaanse premier Hun Sen heeft zijn beslissing verdedigd om het cruiseschip Westerdam te laten aanleggen. Hij maakte ook bekend dat honderden passagiers die zich in de hoofdstad Phnom Penh bevinden naar Dubai en Japan zullen vliegen.

Cambodja kreeg aanvankelijk veel lof omdat het de Westerdam toeliet. Het cruiseschip, dat ook tientallen Nederlanders aan boord had, was daarvoor geweigerd door meerdere Aziatische landen. De autocratische leider Hun Sen had passagiers van de Westerdam zelf verwelkomd met bloemen.

Later bleek dat een 83-jarige Amerikaanse vrouw die aan boord had gezeten het coronavirus heeft. Dat kwam aan het licht op een vliegveld in Maleisiƫ. Toen waren andere passagiers ook al vertrokken naar andere landen. De GGD zoekt contact met terugkerende Nederlanders.

Toespraak

Hun Sen zei in een toespraak dat sommige mensen klagen dat het coronavirus nu rondwaart in Cambodja, maar volgens hem is nog steeds geen sprake van besmettingen onder de bevolking. In het land was eerder wel een ziektegeval gemeld. Het ging om een Chinese toerist die later is hersteld.

Rederij Holland America Line heeft gemeld dat 406 passagiers in een hotel in Phnom Penh het virus niet hebben. Er bevinden zich ook nog zo'n duizend mensen aan boord van het schip.

Meer uit Buitenland

Ruim 4000 vluchten VS geschrapt door naderend extreem winterweer

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.

47 minuten geleden
Interim-president Venezuela wil 'akkoorden' sluiten met oppositie

CARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.

1 uur geleden
Minneapolis wil met straatverbod inzet federale agenten stoppen

MINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.

2 uur geleden
Trump gaat niet naar Super Bowl en uit weer kritiek op artiesten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Syrische regering en SDF bevestigen verlenging wapenstilstand

QAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.

3 uur geleden
Gouverneur Minnesota wil dat zijn staat schietpartij onderzoekt

MINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.

4 uur geleden
Grenspolitie: schietende agent Minneapolis was goed getraind

MINNEAPOLIS (ANP) - De federale agent die zaterdag in Minneapolis een man doodschoot was "zeer goed getraind", zei commandant Greg Bovino van de federale Amerikaanse grenspolitie op een persconferentie. De agent zou acht jaar in dienst zijn bij de grenspolitie.

5 uur geleden