Premier Cambodja verdedigt toelaten cruiseschip Westerdam
PHNOM PENH (ANP/AFP) - De Cambodjaanse premier Hun Sen heeft zijn beslissing verdedigd om het cruiseschip Westerdam te laten aanleggen. Hij maakte ook bekend dat honderden passagiers die zich in de hoofdstad Phnom Penh bevinden naar Dubai en Japan zullen vliegen.
Cambodja kreeg aanvankelijk veel lof omdat het de Westerdam toeliet. Het cruiseschip, dat ook tientallen Nederlanders aan boord had, was daarvoor geweigerd door meerdere Aziatische landen. De autocratische leider Hun Sen had passagiers van de Westerdam zelf verwelkomd met bloemen.
Later bleek dat een 83-jarige Amerikaanse vrouw die aan boord had gezeten het coronavirus heeft. Dat kwam aan het licht op een vliegveld in Maleisië. Toen waren andere passagiers ook al vertrokken naar andere landen. De GGD zoekt contact met terugkerende Nederlanders.
Toespraak
Hun Sen zei in een toespraak dat sommige mensen klagen dat het coronavirus nu rondwaart in Cambodja, maar volgens hem is nog steeds geen sprake van besmettingen onder de bevolking. In het land was eerder wel een ziektegeval gemeld. Het ging om een Chinese toerist die later is hersteld.
Rederij Holland America Line heeft gemeld dat 406 passagiers in een hotel in Phnom Penh het virus niet hebben. Er bevinden zich ook nog zo'n duizend mensen aan boord van het schip.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Astronauten van het Internationale Ruimtestation (ISS) keren eerder terug naar de aarde vanwege een "medische situatie" bij een van de bemanningsleden, heeft de NASA bekendgemaakt. De toestand van het bemanningslid is stabiel, zei directeur Jared Isaacman van de ruimtevaartorganisatie tijdens een persconferentie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance waarschuwt Europese leiders zijn chef, president Donald Trump, serieus te nemen. Hij zei dit op een vraag over Groenland, dat volgens Trump beter onderdeel van de VS kan zijn dan een autonoom deel van het Deense koninkrijk. In Washington wordt gesproken over mogelijkheden het grootste eiland ter wereld, met 57.000 inwoners, te kopen of gewoon in te nemen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - In de Iraanse hoofdstad Teheran en grote delen van het land is volgens waarnemers van de groep NetBlocks het internet uitgevallen. In het land zijn massale protesten tegen de hyperinflatie en de jarenlange schaarste aan essentiële goederen.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De machtige voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Jesús Rodríguez, heeft gezegd dat er veel gevangenen worden vrijgelaten, Venezolaanse en buitenlandse gedetineerden, als een gebaar van goede wil.
7 uur geleden