Premier Cambodja verdedigt toelaten cruiseschip Westerdam
PHNOM PENH (ANP/AFP) - De Cambodjaanse premier Hun Sen heeft zijn beslissing verdedigd om het cruiseschip Westerdam te laten aanleggen. Hij maakte ook bekend dat honderden passagiers die zich in de hoofdstad Phnom Penh bevinden naar Dubai en Japan zullen vliegen.
Cambodja kreeg aanvankelijk veel lof omdat het de Westerdam toeliet. Het cruiseschip, dat ook tientallen Nederlanders aan boord had, was daarvoor geweigerd door meerdere Aziatische landen. De autocratische leider Hun Sen had passagiers van de Westerdam zelf verwelkomd met bloemen.
Later bleek dat een 83-jarige Amerikaanse vrouw die aan boord had gezeten het coronavirus heeft. Dat kwam aan het licht op een vliegveld in Maleisië. Toen waren andere passagiers ook al vertrokken naar andere landen. De GGD zoekt contact met terugkerende Nederlanders.
Toespraak
Hun Sen zei in een toespraak dat sommige mensen klagen dat het coronavirus nu rondwaart in Cambodja, maar volgens hem is nog steeds geen sprake van besmettingen onder de bevolking. In het land was eerder wel een ziektegeval gemeld. Het ging om een Chinese toerist die later is hersteld.
Rederij Holland America Line heeft gemeld dat 406 passagiers in een hotel in Phnom Penh het virus niet hebben. Er bevinden zich ook nog zo'n duizend mensen aan boord van het schip.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
9 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
10 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
11 uur geleden