Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Cambodja verdedigt toelaten cruiseschip Westerdam

Premier Cambodja verdedigt toelaten cruiseschip Westerdam

PHNOM PENH (ANP/AFP) - De Cambodjaanse premier Hun Sen heeft zijn beslissing verdedigd om het cruiseschip Westerdam te laten aanleggen. Hij maakte ook bekend dat honderden passagiers die zich in de hoofdstad Phnom Penh bevinden naar Dubai en Japan zullen vliegen.

Cambodja kreeg aanvankelijk veel lof omdat het de Westerdam toeliet. Het cruiseschip, dat ook tientallen Nederlanders aan boord had, was daarvoor geweigerd door meerdere Aziatische landen. De autocratische leider Hun Sen had passagiers van de Westerdam zelf verwelkomd met bloemen.

Later bleek dat een 83-jarige Amerikaanse vrouw die aan boord had gezeten het coronavirus heeft. Dat kwam aan het licht op een vliegveld in Maleisië. Toen waren andere passagiers ook al vertrokken naar andere landen. De GGD zoekt contact met terugkerende Nederlanders.

Toespraak

Hun Sen zei in een toespraak dat sommige mensen klagen dat het coronavirus nu rondwaart in Cambodja, maar volgens hem is nog steeds geen sprake van besmettingen onder de bevolking. In het land was eerder wel een ziektegeval gemeld. Het ging om een Chinese toerist die later is hersteld.

Rederij Holland America Line heeft gemeld dat 406 passagiers in een hotel in Phnom Penh het virus niet hebben. Er bevinden zich ook nog zo'n duizend mensen aan boord van het schip.

Meer uit Buitenland

Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

4 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

4 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

5 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

5 uur geleden
Stedenbouwkundige commissie keurt omstreden balzaal Trump goed

WASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.

5 uur geleden
Groen licht voor Artemis II om vaart te zetten richting maan

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.

8 uur geleden
Stafchef Amerikaans leger treedt met onmiddellijke ingang af

WASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.

8 uur geleden