Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Bangladesh treedt af na protesten

Premier Bangladesh treedt af na protesten

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Premier Hasina Wajed van Bangladesh is afgetreden na protesten tegen haar. Het besluit is bekendgemaakt nadat haar ambtswoning volgens lokale media werd bestormd. Hasina is naar het buitenland gevlucht, meldt een legerbron.

Een bron heeft tegen persbureau AFP gezegd dat de 76-jarige politica, die vijftien jaar aan de macht was, met haar zus naar een "veiliger locatie" is vertrokken. Ze "wilde een toespraak opnemen, maar kreeg daar de gelegenheid niet voor". Het is niet duidelijk waar Hasina naartoe is vertrokken. Een lokale krant schrijft dat ze met een militaire helikopter naar India is gegaan, maar dat is niet bevestigd.

Legerchef Waker-Uz-Zaman heeft in een televisietoespraak bekendgemaakt dat er een interim-regering komt. Hij gaat met de president praten over de vorming van deze tijdelijke regering. Ook roept de legerchef op tot kalmte en vertrouwen in het leger, dat volgens hem "de vrede in het land zal terugbrengen". Hij stelt dat tegen de avond nog een oplossing wordt gevonden voor de crisis.

Quotasysteem

Het is sinds juli onrustig in Bangladesh. Aanvankelijk werden demonstraties gehouden tegen de herinvoering van een quotasysteem voor overheidsbanen, maar dat systeem werd na betogingen grotendeels geschrapt. De demonstranten richtten zich daarna op Hasina. Critici houden haar verantwoordelijk voor het dodelijke geweld tijdens de demonstraties. Het dodental ligt op minstens driehonderd, meldt persbureau AFP op basis van een eigen telling.

Zondag vonden verspreid over Bangladesh gewelddadigheden plaats tussen betogers en aanhangers van de regering. Zij vielen elkaar aan met stokken en messen. Veiligheidstroepen openden het vuur. Er vielen 94 doden, onder wie agenten, het hoogste aantal sinds de betogingen begonnen. Zondagavond ging een uitgaansverbod in. Een van de protestleiders riep op "naar Dhaka te marcheren".

Meer uit Buitenland

Onderzoeksmedia komen met geluidsopname Szijjártó en Lavrov

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó werkte samen met Rusland om oligarchen van Europese sanctielijsten te krijgen. Dat blijkt uit onderzoek van het Letse onderzoeksplatform The Insider en onder meer het Poolse Frontstory. Ook zou het gaan om bedrijven en banken.

45 minuten geleden
AzG: Soedanese RSF zet seksueel geweld in als wapen in Darfur

NAIROBI (ANP) - De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zetten seksueel geweld in als wapen in Darfur. Dat meldt de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG) in een rapport over de situatie in de Soedanese regio.

1 uur geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.

6 uur geleden
Gestrande bultrug voor Duitse kust naar open zee gezwommen

SCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.

8 uur geleden
WSJ: Trump wil einde oorlog, ook zonder opening Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.

9 uur geleden
Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.

15 uur geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

16 uur geleden