Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Bangladesh treedt af na protesten

Premier Bangladesh treedt af na protesten

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Premier Hasina Wajed van Bangladesh is afgetreden na protesten tegen haar. Het besluit is bekendgemaakt nadat haar ambtswoning volgens lokale media werd bestormd. Hasina is naar het buitenland gevlucht, meldt een legerbron.

Een bron heeft tegen persbureau AFP gezegd dat de 76-jarige politica, die vijftien jaar aan de macht was, met haar zus naar een "veiliger locatie" is vertrokken. Ze "wilde een toespraak opnemen, maar kreeg daar de gelegenheid niet voor". Het is niet duidelijk waar Hasina naartoe is vertrokken. Een lokale krant schrijft dat ze met een militaire helikopter naar India is gegaan, maar dat is niet bevestigd.

Legerchef Waker-Uz-Zaman heeft in een televisietoespraak bekendgemaakt dat er een interim-regering komt. Hij gaat met de president praten over de vorming van deze tijdelijke regering. Ook roept de legerchef op tot kalmte en vertrouwen in het leger, dat volgens hem "de vrede in het land zal terugbrengen". Hij stelt dat tegen de avond nog een oplossing wordt gevonden voor de crisis.

Quotasysteem

Het is sinds juli onrustig in Bangladesh. Aanvankelijk werden demonstraties gehouden tegen de herinvoering van een quotasysteem voor overheidsbanen, maar dat systeem werd na betogingen grotendeels geschrapt. De demonstranten richtten zich daarna op Hasina. Critici houden haar verantwoordelijk voor het dodelijke geweld tijdens de demonstraties. Het dodental ligt op minstens driehonderd, meldt persbureau AFP op basis van een eigen telling.

Zondag vonden verspreid over Bangladesh gewelddadigheden plaats tussen betogers en aanhangers van de regering. Zij vielen elkaar aan met stokken en messen. Veiligheidstroepen openden het vuur. Er vielen 94 doden, onder wie agenten, het hoogste aantal sinds de betogingen begonnen. Zondagavond ging een uitgaansverbod in. Een van de protestleiders riep op "naar Dhaka te marcheren".

Meer uit Buitenland

Iran: VS verantwoordelijk voor mislukte onderhandelingen

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, geeft de Verenigde Staten de schuld van het mislukken van de vredesbesprekingen in Pakistan. Dat zei hij na zijn aankomst in Rusland, waar hij de Russische president Vladimir Poetin ontmoet.

3 uur geleden
Opnieuw arrestatie na reeks aanslagen Joodse locaties in Londen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 37-jarige man opgepakt, die te maken zou hebben met een reeks aanslagen op verschillende Joodse locaties in Londen. De afgelopen maand zijn in totaal 26 mensen gearresteerd vanwege het onderzoek naar brandstichting en andere aanvallen in de Britse hoofdstad.

4 uur geleden
Gewonden door Russische droneaanval op Odesa

ODESA (ANP/RTR) - Elf mensen zijn gewond geraakt door een Russische droneaanval op de zuidelijke Oekraïense stad Odesa, meldden Oekraïense functionarissen. De aanvallen waren het zwaarst in het centrum van de stad, waarbij onder meer huizen, een hotel en andere voorzieningen werden beschadigd.

5 uur geleden
The Ronettes-zangeres Nedra Talley Ross (80) overleden

VIRGINIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse zangeres Nedra Talley Ross is op 80-jarige leeftijd overleden. "Ze lag veilig in haar eigen bed thuis, omringd door haar familie, wetende dat ze geliefd was", schreef haar dochter in een bericht op Facebook. Talley Ross was het laatst levende lid van meidengroep The Ronettes.

5 uur geleden
VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.

7 uur geleden
WaPo: geen topveiligheidsmaatregelen voor Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.

8 uur geleden
Bultrug Timmy wordt met een schip naar diepe wateren gebracht

WISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.

8 uur geleden