Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Bangladesh treedt af na protesten

Premier Bangladesh treedt af na protesten

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Premier Hasina Wajed van Bangladesh is afgetreden na protesten tegen haar. Het besluit is bekendgemaakt nadat haar ambtswoning volgens lokale media werd bestormd. Hasina is naar het buitenland gevlucht, meldt een legerbron.

Een bron heeft tegen persbureau AFP gezegd dat de 76-jarige politica, die vijftien jaar aan de macht was, met haar zus naar een "veiliger locatie" is vertrokken. Ze "wilde een toespraak opnemen, maar kreeg daar de gelegenheid niet voor". Het is niet duidelijk waar Hasina naartoe is vertrokken. Een lokale krant schrijft dat ze met een militaire helikopter naar India is gegaan, maar dat is niet bevestigd.

Legerchef Waker-Uz-Zaman heeft in een televisietoespraak bekendgemaakt dat er een interim-regering komt. Hij gaat met de president praten over de vorming van deze tijdelijke regering. Ook roept de legerchef op tot kalmte en vertrouwen in het leger, dat volgens hem "de vrede in het land zal terugbrengen". Hij stelt dat tegen de avond nog een oplossing wordt gevonden voor de crisis.

Quotasysteem

Het is sinds juli onrustig in Bangladesh. Aanvankelijk werden demonstraties gehouden tegen de herinvoering van een quotasysteem voor overheidsbanen, maar dat systeem werd na betogingen grotendeels geschrapt. De demonstranten richtten zich daarna op Hasina. Critici houden haar verantwoordelijk voor het dodelijke geweld tijdens de demonstraties. Het dodental ligt op minstens driehonderd, meldt persbureau AFP op basis van een eigen telling.

Zondag vonden verspreid over Bangladesh gewelddadigheden plaats tussen betogers en aanhangers van de regering. Zij vielen elkaar aan met stokken en messen. Veiligheidstroepen openden het vuur. Er vielen 94 doden, onder wie agenten, het hoogste aantal sinds de betogingen begonnen. Zondagavond ging een uitgaansverbod in. Een van de protestleiders riep op "naar Dhaka te marcheren".

Meer uit Buitenland

Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

51 minuten geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

1 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

1 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

2 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

7 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

7 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

8 uur geleden