Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL zakt na winstalarm op Damrak, Signify daalt na cijfers

PostNL zakt na winstalarm op Damrak, Signify daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na een winstalarm. Het postbedrijf heeft vorig jaar minder pakketten bezorgd dan verwacht en verlaagde de verwachting voor de jaarwinst over 2023. Het bedrijf rekent nu op een winst van rond de 92 miljoen euro. Eerder werd uitgegaan van 100 miljoen tot 130 miljoen euro. Het aandeel werd ruim 3 procent lager gezet.

Signify verloor 0,8 procent. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet in het laatste kwartaal van 2023 dalen. Ook de nettowinst nam flink af. Signify heeft vooral last van een zwakke markt in China. In december kondigde het bedrijf al een grote reorganisatie aan, waarmee het 200 miljoen euro per jaar wil besparen. Volgens topman Eric Rondolat zullen er door die reorganisatie duizend banen verdwijnen, waarvan bijna de helft in Nederland. Vorig jaar verdwenen er al 2700 banen bij het concern.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 813,89 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 891,83 punten. De beurs in Parijs steeg 1,3 procent en Londen won 0,7 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,3 procent, na een onverwachte daling van het Duitse consumentenvertrouwen.

Chipbedrijven

De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren de grootste dalers in de AEX met verliezen tot 3,2 procent. Beleggers reageerden op de resultaten van Intel. De Amerikaanse chipproducent gaf daarbij een teleurstellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Eerder deze week zorgden de sterke resultaten van chipmachinemaker ASML nog voor forse koerswinsten in de chipsector. ABN AMRO ging aan kop in de AEX met een plus van dik 2 procent.

In de MidKap steeg Corbion 7 procent. Het speciaalchemiebedrijf verkoopt zijn emulgatoractiviteiten in de VS aan de Amerikaanse investeerder Kingswood voor 362 miljoen dollar. Emulgatoren zijn stoffen die helpen bij het mengen van twee stoffen die moeilijk mengbaar zijn.

Cognacmaker

In Parijs steeg LVMH bijna 7 procent. Het Franse luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior heeft opnieuw een recordjaar achter de rug. De Franse cognacmaker Rémy Cointreau zag de verkopen afgelopen kwartaal flink dalen. Beleggers hadden echter een nog groter daling gevreesd en het aandeel werd 11 procent hoger gezet.

De euro was 1,0818 dollar waard, tegen 1,0835 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 76,79 dollar per vat. Een vat Brentolie kostte 0,5 procent minder op 82,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

KLM vliegt ook woensdag niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt ook woensdag niet naar Dubai door het geweld in het Midden-Oosten. Eerder maakte de Nederlandse luchtvaartmaatschappij bekend tot en met dinsdag niet te vliegen naar de stad in de Verenigde Arabische Emiraten.

30 minuten geleden
Uitvaartverzorgers: hoge gaskosten geen effect op crematieprijzen

DEN HAAG (ANP) - Grote uitvaartverzorgers in Nederland zien vooralsnog geen reden om de prijs van crematies te verhogen, ondanks de sterk stijgende kosten voor gas. Dat komt doordat de bedrijven werken met langlopende vaste gascontracten, zeggen Monuta en DELA.

52 minuten geleden
IEA belegt speciale vergadering over noodreserves

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) houdt dinsdag een buitengewone vergadering over de leveringszekerheid van olie en brandstoffen, maakte directeur Fatih Birol bekend. Op de bijeenkomst bespreken de leden, waaronder Nederland, de mogelijke vrijgave van noodreserves olie.

58 minuten geleden
VNO-NCW noemt stijgende energieprijzen 'natuurlijk zorgelijk'

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW noemt de snelle stijging van de energieprijzen "natuurlijk zorgelijk". Een woordvoerder van de ondernemersorganisatie laat weten dat er "nauw overleg" is met het kabinet en de leden.

1 uur geleden
Brussel hoopt met kleine kernreactoren op 'industriële doorbraak'

STRAATSBURG (ANP) - Kleine kernreactoren zouden weleens voor een "industriële doorbraak" kunnen zorgen in Europa, zo staat in een strategie van de Europese Commissie. Deze kleine modulaire kernreactoren, ook wel SMR's genoemd, zouden al begin 2030 in de lidstaten moeten verrijzen, schrijft de Commissie. Daar is wel genoeg geld, mankracht, een sterke toeleveringsketen en snelle afgifte van vergunningen voor nodig, aldus de Commissie.

1 uur geleden
Wall Street daalt na opleving door hoop op einde Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag weer omlaag, na de koerswinsten een dag eerder. De hoop dat het einde van de oorlog in het Midden-Oosten in zicht is, zorgde maandag nog voor een positieve draai op Wall Street nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De olieprijzen, die door de oorlog flink zijn gestegen, gingen daardoor omlaag. Dat wakkerde de hoop aan dat de impact van de hogere energieprijzen op de inflatie mogelijk tijdelijk zal zijn.

2 uur geleden
Vervoersbranche maakt zich zorgen over gestegen brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - Koninklijk Nederlands Vervoer (KNV) maakt zich zorgen over de door de Iranoorlog gestegen brandstofprijzen. Volgens de brancheorganisatie voor zorgvervoer, touringcar- en taxibedrijven komt de winstmarge bij vervoerders onder druk te staan omdat ze de hogere kosten vaak niet kunnen doorrekenen aan klanten.

2 uur geleden