Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL zakt na winstalarm op Damrak, Signify daalt na cijfers

PostNL zakt na winstalarm op Damrak, Signify daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na een winstalarm. Het postbedrijf heeft vorig jaar minder pakketten bezorgd dan verwacht en verlaagde de verwachting voor de jaarwinst over 2023. Het bedrijf rekent nu op een winst van rond de 92 miljoen euro. Eerder werd uitgegaan van 100 miljoen tot 130 miljoen euro. Het aandeel werd ruim 3 procent lager gezet.

Signify verloor 0,8 procent. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet in het laatste kwartaal van 2023 dalen. Ook de nettowinst nam flink af. Signify heeft vooral last van een zwakke markt in China. In december kondigde het bedrijf al een grote reorganisatie aan, waarmee het 200 miljoen euro per jaar wil besparen. Volgens topman Eric Rondolat zullen er door die reorganisatie duizend banen verdwijnen, waarvan bijna de helft in Nederland. Vorig jaar verdwenen er al 2700 banen bij het concern.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 813,89 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 891,83 punten. De beurs in Parijs steeg 1,3 procent en Londen won 0,7 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,3 procent, na een onverwachte daling van het Duitse consumentenvertrouwen.

Chipbedrijven

De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren de grootste dalers in de AEX met verliezen tot 3,2 procent. Beleggers reageerden op de resultaten van Intel. De Amerikaanse chipproducent gaf daarbij een teleurstellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Eerder deze week zorgden de sterke resultaten van chipmachinemaker ASML nog voor forse koerswinsten in de chipsector. ABN AMRO ging aan kop in de AEX met een plus van dik 2 procent.

In de MidKap steeg Corbion 7 procent. Het speciaalchemiebedrijf verkoopt zijn emulgatoractiviteiten in de VS aan de Amerikaanse investeerder Kingswood voor 362 miljoen dollar. Emulgatoren zijn stoffen die helpen bij het mengen van twee stoffen die moeilijk mengbaar zijn.

Cognacmaker

In Parijs steeg LVMH bijna 7 procent. Het Franse luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior heeft opnieuw een recordjaar achter de rug. De Franse cognacmaker Rémy Cointreau zag de verkopen afgelopen kwartaal flink dalen. Beleggers hadden echter een nog groter daling gevreesd en het aandeel werd 11 procent hoger gezet.

De euro was 1,0818 dollar waard, tegen 1,0835 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 76,79 dollar per vat. Een vat Brentolie kostte 0,5 procent minder op 82,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

1 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

3 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

5 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

15 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

16 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

16 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

18 uur geleden