Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL zakt na winstalarm op Damrak, Signify daalt na cijfers

PostNL zakt na winstalarm op Damrak, Signify daalt na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na een winstalarm. Het postbedrijf heeft vorig jaar minder pakketten bezorgd dan verwacht en verlaagde de verwachting voor de jaarwinst over 2023. Het bedrijf rekent nu op een winst van rond de 92 miljoen euro. Eerder werd uitgegaan van 100 miljoen tot 130 miljoen euro. Het aandeel werd ruim 3 procent lager gezet.

Signify verloor 0,8 procent. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet in het laatste kwartaal van 2023 dalen. Ook de nettowinst nam flink af. Signify heeft vooral last van een zwakke markt in China. In december kondigde het bedrijf al een grote reorganisatie aan, waarmee het 200 miljoen euro per jaar wil besparen. Volgens topman Eric Rondolat zullen er door die reorganisatie duizend banen verdwijnen, waarvan bijna de helft in Nederland. Vorig jaar verdwenen er al 2700 banen bij het concern.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 813,89 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 891,83 punten. De beurs in Parijs steeg 1,3 procent en Londen won 0,7 procent. De DAX in Frankfurt daalde 0,3 procent, na een onverwachte daling van het Duitse consumentenvertrouwen.

Chipbedrijven

De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren de grootste dalers in de AEX met verliezen tot 3,2 procent. Beleggers reageerden op de resultaten van Intel. De Amerikaanse chipproducent gaf daarbij een teleurstellende omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Eerder deze week zorgden de sterke resultaten van chipmachinemaker ASML nog voor forse koerswinsten in de chipsector. ABN AMRO ging aan kop in de AEX met een plus van dik 2 procent.

In de MidKap steeg Corbion 7 procent. Het speciaalchemiebedrijf verkoopt zijn emulgatoractiviteiten in de VS aan de Amerikaanse investeerder Kingswood voor 362 miljoen dollar. Emulgatoren zijn stoffen die helpen bij het mengen van twee stoffen die moeilijk mengbaar zijn.

Cognacmaker

In Parijs steeg LVMH bijna 7 procent. Het Franse luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior heeft opnieuw een recordjaar achter de rug. De Franse cognacmaker Rémy Cointreau zag de verkopen afgelopen kwartaal flink dalen. Beleggers hadden echter een nog groter daling gevreesd en het aandeel werd 11 procent hoger gezet.

De euro was 1,0818 dollar waard, tegen 1,0835 dollar een dag eerder. Amerikaanse olie werd 0,7 procent goedkoper op 76,79 dollar per vat. Een vat Brentolie kostte 0,5 procent minder op 82,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Democraten willen heffingen Trump met wetsvoorstel blokkeren

WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.

5 uur geleden
Nederlandse technologische industrie verontrust over heffingen

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.

10 uur geleden
EU-buitenlandchef: Rusland en China profiteren van heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.

10 uur geleden
EU-ambassadeurs zondag bijeen voor overleg over heffingen VS

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.

11 uur geleden
Werkgeversorganisatie eens met EU-reactie op Trump over Groenland

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.

11 uur geleden
Democraten én Republikeinen kritisch op Groenland-heffingen Trump

WASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.

11 uur geleden
Handelsakkoord VS en EU op losse schroeven om kwestie-Groenland

BRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.

11 uur geleden