PostNL wint op beurs na recordbezorging door coronacrisis
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel PostNL was donderdag in trek bij beleggers op de Amsterdamse beurs. De post- en pakketvervoerder bezorgde in coronajaar 2020 een recordaantal pakketten. De Europese beurzen gingen verder omhoog in navolging van de nieuwe recordstanden op Wall Street. De hoop dat de nieuwe Amerikaanse president Joe Biden snel met zijn omvangrijke steunpakket van 1,9 biljoen dollar zal komen, bleef de stemming op de markten ondersteunen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 663,45 punten. De MidKap klom 0,8 procent tot 986,45 punten. De beursgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 0,7 procent.
Beleggers kijken daarnaast uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB), dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De ECB zal tijdens de eerste beleidsvergadering van het jaar waarschijnlijk het rentetarief ongewijzigd laten. Mogelijk komt de centrale bank wel met wijzigingen voor zijn opkoopprogramma voor obligaties. Bij het laatste rentebesluit werd dit programma ook al uitgebreid.
PostNL
Bij de middelgrote bedrijven ging PostNL aan kop met een winst van dik 6 procent. Het postbedrijf bezorgde afgelopen jaar een recordaantal van 337 miljoen pakketten en rekent op een aanzienlijke winstgroei. Vooral na het ingaan van de tweede lockdown was het erg druk. Toen werden er ook aanzienlijk meer kaarten verstuurd.
Air France-KLM zakte 1,3 procent. Topvrouw Anne Rigail van Air France zei in de Franse krant La Tribune nog altijd te rekenen op een herstel van de crisis in de lente en nog geen noodzaak te zien om aanpassingen te doen aan de vluchtschema's. De EU-leiders bespreken echter donderdagavond of ze niet-noodzakelijke reizen tijdelijk moeten verbieden in de strijd tegen het coronavirus.
Galapagos
In de AEX was Galapagos de sterkste stijger met een plus van ruim 2 procent. De Britse medicijnwaakhond NICE heeft het middel filgotinib van de biotechnoloog aanbevolen voor de behandeling van volwassen patiënten met matige tot ernstige actieve reumatoïde artritis. Winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield voerde de schaarse dalers aan met een verlies van 1,4 procent.
De euro was 1,2126 dollar waard, tegen 1,2107 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,4 procent tot 53,11 dollar. Brentolie kostte 0,3 procent minder op 55,92 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
1 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
3 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
4 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
6 uur geleden