Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL onderuit na resultaten, AEX-index licht lager

PostNL onderuit na resultaten, AEX-index licht lager

AMSTERDAM (ANP) - PostNL ging maandag onderuit op de Amsterdamse beurs, na publicatie van de jaarcijfers. Topvrouw Herna Verhagen stelde dat de marktomstandigheden ook dit jaar moeilijk zullen blijven en verklaarde "alle nodige maatregelen te nemen" om de resultaten te verbeteren. Ook pleit Verhagen voor een aanpassing van de postwet zodat het bedrijf minder vaak per week post hoeft te bezorgen.

Het aandeel PostNL zakte meer dan 4 procent. De post- en pakketbezorger waarschuwde in januari al dat er vorig jaar minder pakketten zijn bezorgd dan verwacht en stelde toen de winstverwachting over 2023 naar beneden bij.

De AEX-index begon licht lager aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars van vorige week, die werd veroorzaakt door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI). Zo lieten vooral tech- en chipbedrijven afgelopen week flinke koerswinsten zien dankzij de beter dan verwachte resultaten van AI-chipbedrijf Nvidia.

Prosus

De hoofdindex op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,2 procent lager op 853,32 punten. De MidKap daalde 0,1 procent tot 899,90 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,2 procent.

Techinvesteerder Prosus was de grootste daler in de AEX, met een verlies van 1 procent. Staalconcern ArcelorMittal volgde met een min van 0,9 procent. Chiptoeleverancier Besi toonde herstel na het zware verlies van vrijdag en ging op kop met een plus van bijna 2 procent. Branchegenoot ASMI, die dinsdag nog met cijfers komt, won 0,7 procent.

Arcadis

In de MidKap steeg Arcadis 0,8 procent. De Amerikaanse investeringsbank Jefferies verhoogde het koersdoel voor het advies- en ingenieursbureau en handhaafde het koopadvies. Galapagos zette de daling voort met een verlies van 0,9 procent. De biotechnoloog raakte vrijdag al 8 procent kwijt na presentatie van de jaarcijfers.

Het Belgische vastgoedbedrijf Retail Estates kwam ook met cijfers. Het bedrijf, dat onder meer eigenaar is van het winkelcentrum Alexandrium II Megastores in Rotterdam, zag het huurresultaat afgelopen kwartaal stijgen. De bezettingsgraad bleef daarbij stabiel op bijna 98 procent en de waarde van de vastgoedportefeuille passeerde voor het eerst de 2 miljard euro. Het aandeel klom 0,3 procent in Brussel.

De euro was 1,0828 dollar waard, tegen 1,0826 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 75,99 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 81,12 dollar per vat.

Meer uit Financieel

OpenAI pauzeert werk met krachtigste AI na nieuw incident

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft het werk aan zijn krachtigste AI-modellen voorlopig stilgelegd. Een van zijn systemen kreeg tijdens een test ongeoorloofd toegang tot het internet. Dat meldde het bedrijf zaterdag.

4 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

17 uur geleden
The Telegraph: derde baan Heathrow vier jaar uitgesteld

LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.

18 uur geleden
Vliegverkeer van en naar Sicilië weer verstoord door Etna

CATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.

20 uur geleden
Bloomberg: Cruz zegt dat Witte Huis export diesel niet verbiedt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.

21 uur geleden
Reisorganisatie past routes aan om overstromingen Bangkok

BANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.

22 uur geleden
China en VS gaan 'communicatiekanaal' voor AI-incidenten opzetten

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.

23 uur geleden