PostNL laat pakketjes afhalen bij robotautomaat in Utrecht
DEN HAAG (ANP) - PostNL laat zijn klanten in de Utrechtse wijk Leidsche Rijn pakketjes ophalen bij een gerobotiseerde pakketautomaat. Die haalt de pakketjes helemaal zelfstandig op als de klant zijn code ingeeft en kan tweehonderd pakketten herbergen. Ook is het mogelijk om bij de automaat pakketjes voor versturen af te geven.
Door de nieuwe automaat is er geen personeel meer nodig voor de afgifte en inname van pakketten. Die kan dan andere zaken doen, zoals het verkopen van postzegels.
De automaat staat in een supermarkt van Jumbo en wordt een halfjaar getest. Het is de bedoeling dat er vanaf eind dit jaar meer van de nieuwe pakketautomaten bij PostNL-punten komen.
Meer uit Financieel
HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
6 uur geleden