PostNL grote winnaar op het Damrak na goed ontvangen resultaten
AMSTERDAM (ANP) - PostNL was maandag de grote winnaar op het Damrak dankzij goed ontvangen prestaties over het afgelopen kwartaal. Ook verhoogde de post- en pakketbezorger zijn winstverwachting voor het gehele jaar. Beleggers beloonden PostNL daarvoor met een plus van 9,5 procent.
PostNL profiteerde met name van groei bij de pakketbezorging, vooral bij internationale klanten. Topvrouw Herna Verhagen verklaarde dat het bedrijf voor het tweede kwartaal op rij de verwachtingen heeft overtroffen.
De Amsterdamse AEX-index sloot 0,1 procent lager op 772,13 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 912,85 punten. De aandelenbeurzen in Parijs, Londen en Frankfurt bleven net als de hoofdindex in Amsterdam nagenoeg gelijk.
Koplopers
Chemicaliƫndistributeur IMCD en chipbedrijf Besi waren koplopers in de AEX met plussen tot 2,6 procent. ING behoorde tot de dalers met een min van een kleine 2 procent. Het aandeel ging ex-dividend. Dat betekent dat het aandeel ING geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode.
Apothekentoeleverancier Fagron en vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen voerden de MidKap aan met plussen van boven de 2 procent. Biotechnoloog Galapagos was de negatieve uitschieter bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een verlies van bijna 6 procent. Verlichtingsproducent Signify verloor een kleine 3 procent onder druk van een adviesverlaging door analisten van ING.
Miljardenverlies
In Frankfurt werd Siemens Energy ruim 6 procent lager gezet na bekendmaking van cijfers. Het Duitse energiebedrijf kampt met aanhoudende en kostbare problemen met zijn Spaanse windturbinetak Siemens Gamesa. Siemens Energy verwacht daardoor miljarden aan verliezen te lijden en gaat nu die activiteiten tegen het licht houden. In november moeten dan details gemeld worden over de plannen.
Vrachtwagenfabrikant Daimler Truck verloor 0,7 procent in Frankfurt. De financieel directeur van het Duitse bedrijf is bij een ongeval om het leven gekomen, aldus Daimler Truck.
De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,2 procent tot 81,90 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 85,33 dollar per vat. De euro was 1,1002 dollar waard, tegen 1,1037 dollar bij het Europese beursslot op vrijdag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geƫvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
5 uur geleden