PostNL grote winnaar op het Damrak na goed ontvangen resultaten
AMSTERDAM (ANP) - PostNL was maandag de grote winnaar op het Damrak dankzij goed ontvangen prestaties over het afgelopen kwartaal. Ook verhoogde de post- en pakketbezorger zijn winstverwachting voor het gehele jaar. Beleggers beloonden PostNL daarvoor met een plus van 9,5 procent.
PostNL profiteerde met name van groei bij de pakketbezorging, vooral bij internationale klanten. Topvrouw Herna Verhagen verklaarde dat het bedrijf voor het tweede kwartaal op rij de verwachtingen heeft overtroffen.
De Amsterdamse AEX-index sloot 0,1 procent lager op 772,13 punten. De MidKap zakte 0,6 procent tot 912,85 punten. De aandelenbeurzen in Parijs, Londen en Frankfurt bleven net als de hoofdindex in Amsterdam nagenoeg gelijk.
Koplopers
Chemicaliëndistributeur IMCD en chipbedrijf Besi waren koplopers in de AEX met plussen tot 2,6 procent. ING behoorde tot de dalers met een min van een kleine 2 procent. Het aandeel ging ex-dividend. Dat betekent dat het aandeel ING geen recht meer geeft op het dividend over de afgelopen periode.
Apothekentoeleverancier Fagron en vermogensbeheerder Van Lanschot Kempen voerden de MidKap aan met plussen van boven de 2 procent. Biotechnoloog Galapagos was de negatieve uitschieter bij de middelgrote fondsen op het Damrak met een verlies van bijna 6 procent. Verlichtingsproducent Signify verloor een kleine 3 procent onder druk van een adviesverlaging door analisten van ING.
Miljardenverlies
In Frankfurt werd Siemens Energy ruim 6 procent lager gezet na bekendmaking van cijfers. Het Duitse energiebedrijf kampt met aanhoudende en kostbare problemen met zijn Spaanse windturbinetak Siemens Gamesa. Siemens Energy verwacht daardoor miljarden aan verliezen te lijden en gaat nu die activiteiten tegen het licht houden. In november moeten dan details gemeld worden over de plannen.
Vrachtwagenfabrikant Daimler Truck verloor 0,7 procent in Frankfurt. De financieel directeur van het Duitse bedrijf is bij een ongeval om het leven gekomen, aldus Daimler Truck.
De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 1,2 procent tot 81,90 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 85,33 dollar per vat. De euro was 1,1002 dollar waard, tegen 1,1037 dollar bij het Europese beursslot op vrijdag.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
20 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
20 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
22 uur geleden