Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL fors omhoog op beurs Amsterdam na cijfers

PostNL fors omhoog op beurs Amsterdam na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel PostNL stond maandag bij de winnaars op de aandelenbeurs van Amsterdam. De post- en pakketbezorger kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers en verhoogde ook zijn winstverwachting voor het gehele jaar. Dat werd beloond door beleggers met een koerswinst van meer dan 6 procent voor PostNL bij de kleinere fondsen op het Damrak.

PostNL denkt nu dat de brutowinst dit jaar hoger zal uitvallen dan gedacht. Ook komen de kosten voor een eerder aangekondigde reorganisatie lager uit dan eerder was voorzien. "We zijn blij dat we de verwachtingen voor het tweede kwartaal op rij hebben overtroffen", aldus PostNL-topvrouw Herna Verhagen in een toelichting op de resultaten. Volgens haar is de hoeveelheid verwerkte pakketten eerder dan verwacht gegroeid.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 771,31 punten. De MidKap verloor 0,5 procent tot 913,69 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt tekenden verliezen tot 0,3 procent op.

DSM-Firmenich in de plus

In de hoofdindex waren fusieconcern DSM-Firmenich, chemicaliëndistributeur IMCD en chipbedrijf Besi koplopers met plussen tot 1,3 procent. Hekkensluiter in de AEX was ING met een min van 2,4 procent. Branchegenoot ABN AMRO volgde met een verlies van 0,7 procent.

In de MidKap waren kunstmestbedrijf OCI, investeringsplatform Allfunds en apothekentoeleverancier Fagron de lijstaanvoerders met plussen tot 1,2 procent. Biotechnoloog Galapagos, verlichtingsproducent Signify en de aanbieder van postkluisjes InPost vormden de achterhoede bij de middelgrote fondsen met dalingen tot 2 procent.

Koersdaling Siemens, euro- en oliekoers

In Frankfurt kwam Siemens Energy met cijfers en werd daarop ruim 2 procent lager gezet. Het Duitse energiebedrijf kampt met aanhoudende en kostbare problemen met zijn Spaanse windturbinetak Siemens Gamesa. Siemens Energy verwacht daardoor miljarden aan verliezen te lijden en gaat nu die activiteiten tegen het licht houden. In november moeten dan details gemeld worden over de plannen.

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent tot 82,61 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 86,06 dollar per vat. De euro was 1,0981 dollar waard, tegen 1,1037 dollar bij het Europese beursslot op vrijdag.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

9 minuten geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

35 minuten geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

2 uur geleden
AEX sluit flink hoger door hoop op renteverlaging Fed in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met een flinke koerswinst gesloten. Beleggers trokken zich op aan het optimisme op Wall Street, waar nu rekening wordt gehouden met een mogelijke renteverlaging door de Federal Reserve volgende maand.

4 uur geleden
Havenbedrijf Rotterdam ontwikkelt terminal voor offshore-wind

ROTTERDAM (ANP) - Het Havenbedrijf Rotterdam gaat een nieuwe terminal op de Maasvlakte ontwikkelen voor activiteiten voor offshore-wind. De komende jaren worden veel windparken op de Noordzee gebouwd, maar de haven heeft hier momenteel niet genoeg capaciteit met de juiste specificaties voor, aldus het Havenbedrijf.

4 uur geleden
Geen taarten en tompoucen bij HEMA door storing bij leverancier

AMSTERDAM (ANP) - In alle HEMA-winkels liggen momenteel geen taarten en tompoucen door een technische storing bij een leverancier. Dit bevestigt een woordvoerster van de winkelketen na berichtgeving in verschillende media.

5 uur geleden