PostNL fors omhoog op beurs Amsterdam na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel PostNL stond maandag bij de winnaars op de aandelenbeurs van Amsterdam. De post- en pakketbezorger kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers en verhoogde ook zijn winstverwachting voor het gehele jaar. Dat werd beloond door beleggers met een koerswinst van meer dan 6 procent voor PostNL bij de kleinere fondsen op het Damrak.
PostNL denkt nu dat de brutowinst dit jaar hoger zal uitvallen dan gedacht. Ook komen de kosten voor een eerder aangekondigde reorganisatie lager uit dan eerder was voorzien. "We zijn blij dat we de verwachtingen voor het tweede kwartaal op rij hebben overtroffen", aldus PostNL-topvrouw Herna Verhagen in een toelichting op de resultaten. Volgens haar is de hoeveelheid verwerkte pakketten eerder dan verwacht gegroeid.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 771,31 punten. De MidKap verloor 0,5 procent tot 913,69 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt tekenden verliezen tot 0,3 procent op.
DSM-Firmenich in de plus
In de hoofdindex waren fusieconcern DSM-Firmenich, chemicaliëndistributeur IMCD en chipbedrijf Besi koplopers met plussen tot 1,3 procent. Hekkensluiter in de AEX was ING met een min van 2,4 procent. Branchegenoot ABN AMRO volgde met een verlies van 0,7 procent.
In de MidKap waren kunstmestbedrijf OCI, investeringsplatform Allfunds en apothekentoeleverancier Fagron de lijstaanvoerders met plussen tot 1,2 procent. Biotechnoloog Galapagos, verlichtingsproducent Signify en de aanbieder van postkluisjes InPost vormden de achterhoede bij de middelgrote fondsen met dalingen tot 2 procent.
Koersdaling Siemens, euro- en oliekoers
In Frankfurt kwam Siemens Energy met cijfers en werd daarop ruim 2 procent lager gezet. Het Duitse energiebedrijf kampt met aanhoudende en kostbare problemen met zijn Spaanse windturbinetak Siemens Gamesa. Siemens Energy verwacht daardoor miljarden aan verliezen te lijden en gaat nu die activiteiten tegen het licht houden. In november moeten dan details gemeld worden over de plannen.
De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent tot 82,61 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 86,06 dollar per vat. De euro was 1,0981 dollar waard, tegen 1,1037 dollar bij het Europese beursslot op vrijdag.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
15 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
17 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
20 uur geleden