Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL fors omhoog op beurs Amsterdam na cijfers

PostNL fors omhoog op beurs Amsterdam na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel PostNL stond maandag bij de winnaars op de aandelenbeurs van Amsterdam. De post- en pakketbezorger kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers en verhoogde ook zijn winstverwachting voor het gehele jaar. Dat werd beloond door beleggers met een koerswinst van meer dan 6 procent voor PostNL bij de kleinere fondsen op het Damrak.

PostNL denkt nu dat de brutowinst dit jaar hoger zal uitvallen dan gedacht. Ook komen de kosten voor een eerder aangekondigde reorganisatie lager uit dan eerder was voorzien. "We zijn blij dat we de verwachtingen voor het tweede kwartaal op rij hebben overtroffen", aldus PostNL-topvrouw Herna Verhagen in een toelichting op de resultaten. Volgens haar is de hoeveelheid verwerkte pakketten eerder dan verwacht gegroeid.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent lager op 771,31 punten. De MidKap verloor 0,5 procent tot 913,69 punten. De hoofdgraadmeters in Parijs, Londen en Frankfurt tekenden verliezen tot 0,3 procent op.

DSM-Firmenich in de plus

In de hoofdindex waren fusieconcern DSM-Firmenich, chemicaliƫndistributeur IMCD en chipbedrijf Besi koplopers met plussen tot 1,3 procent. Hekkensluiter in de AEX was ING met een min van 2,4 procent. Branchegenoot ABN AMRO volgde met een verlies van 0,7 procent.

In de MidKap waren kunstmestbedrijf OCI, investeringsplatform Allfunds en apothekentoeleverancier Fagron de lijstaanvoerders met plussen tot 1,2 procent. Biotechnoloog Galapagos, verlichtingsproducent Signify en de aanbieder van postkluisjes InPost vormden de achterhoede bij de middelgrote fondsen met dalingen tot 2 procent.

Koersdaling Siemens, euro- en oliekoers

In Frankfurt kwam Siemens Energy met cijfers en werd daarop ruim 2 procent lager gezet. Het Duitse energiebedrijf kampt met aanhoudende en kostbare problemen met zijn Spaanse windturbinetak Siemens Gamesa. Siemens Energy verwacht daardoor miljarden aan verliezen te lijden en gaat nu die activiteiten tegen het licht houden. In november moeten dan details gemeld worden over de plannen.

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,3 procent tot 82,61 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper op 86,06 dollar per vat. De euro was 1,0981 dollar waard, tegen 1,1037 dollar bij het Europese beursslot op vrijdag.

Meer uit Financieel

Topman Adobe stapt na 18 jaar op als bestuursvoorzitter

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.

7 uur geleden
Forse verliezen op Wall Street na verklaring nieuwe leider Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.

9 uur geleden
Marine VS begeleidt tankers door Straat van Hormuz, zegt minister

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."

9 uur geleden
Bloomberg: VS willen scheepvaartwet opschorten om prijsstijgingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.

10 uur geleden
TotalEnergies produceert 15 procent minder door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.

12 uur geleden
Kopgroep met Nederland wil snelle invoering digitale euro

BRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.

12 uur geleden
VEH wil dat ACM onduidelijke vaste energiecontracten aanpakt

UTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.

12 uur geleden