PostNL: bijna alle boosteruitnodigingen ouderen bezorgd
DEN HAAG (ANP) - Zo goed als alle ouderen geboren in 1936 of eerder hebben de uitnodigingsbrief voor het zetten van hun boostervaccin binnen. Volgens PostNL kreeg "het gros" de brief vanuit het RIVM zaterdag al op de mat en is er dinsdag "nog een aantal" bezorgd. Dat is een vertraging van maximaal twee dagen, veroorzaakt door een storing bij het postbedrijf.
Sorteermachines van PostNL kampten eind vorige week met een storing. Daardoor liep de post voor verschillende regio’s, met ook uitnodigingen voor de boosterprik, vertraging op. GGD GHOR Nederland, de landelijke koepel van GGD’en, vroeg zondag iedereen geboren in 1936 of eerder alvast een vaccinatieafspraak te maken, nog in afwachting van de papieren uitnodiging. GGD GHOR kan nog niet zeggen hoeveel afspraken inmiddels zijn gemaakt.
De boostervaccinatie zou eigenlijk pas op 6 december starten. Vanwege het snel stijgende aantal positieve tests werd dit vervroegd naar 18 november. Toen kreeg een 90-jarige vrouw in Den Haag het eerste boostervaccin voor ouderen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn het woensdag nog niet eens geworden over de verdeling van de kabinetsposten. Dat maakte VVD-leider Dilan Yeşilgöz woensdag bekend. Donderdag praten de partijen verder.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag twaalf jaar gevangenisstraf geëist tegen de 66-jarige Abderrahim El M. De man wordt verdacht van het lekken en in zijn bezit hebben van staatsgeheime informatie. El M. werkte jarenlang als analist voor terrorismebestrijder NCTV. Volgens het OM was hij een spion die staatsgeheimen naar "de hoogste bazen" van de Marokkaanse geheime dienst heeft gelekt.
16 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar veroordeeld tot acht jaar cel. Hij misbruikte jarenlang en vele malen zeer jonge Filipijnse meisjes online. Het Openbaar Ministerie wilde dat de man ook tbs met dwangverpleging zou krijgen, ondanks het advies van deskundigen om dit niet op te leggen. Omdat de rechtbank de onderbouwing hiervoor niet voldoende vindt, legt zij de maatregel niet op. Ook valt de straf lager uit dan geëist, omdat niet alle beschuldigingen bewezen kunnen worden.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De zeven Kamerleden die zich onlangs afsplitsten van de PVV, hebben in een stemverklaring hard uitgehaald naar hun voormalige partijleider Geert Wilders. Een motie waarin hij samen met Kamerlid Marjolein Faber oproept tot het denaturaliseren en uitzetten van "Marokkaans tuig", vinden zij "misleidend en onnodig grievend".
32 minuten geledenDE BILT (ANP) - In alle vroegte ging woensdagochtend voor het eerst het alarm voor code rood af op telefoons van mensen die de KNMI-app hebben geïnstalleerd. Het weerinstituut waarschuwde het hele land rond 04.30 uur voor gladheid in de drie noordelijke provincies. Dat vraagt om een evaluatie van de instellingen, aangezien ook mensen buiten Groningen, Drenthe en Friesland daar wakker van werden.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Quantumcomputers kunnen al over een paar jaar een groot gevaar voor de samenleving vormen, maar de overheid doet nog veel te weinig om zichzelf daartegen te beschermen. Dat constateert de Algemene Rekenkamer woensdag.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Automobilisten die een alcoholslot gebruiken, rijden ook na het stopzetten van die maatregel minder vaak onder invloed van alcohol dan vergelijkbare bestuurders zonder slot. Dat stelt de Vrije Universiteit Amsterdam (VU) op basis van nieuw onderzoek. Volgens onderzoeker Martine Blom helpt het alcoholslot bestuurders om hun gewoontes te veranderen, "wat de verkeersveiligheid aanzienlijk verbetert".
56 minuten geleden