PostNL bij sterkste dalers op Damrak na teleurstellende resultaten
AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de grootste verliezers op de Amsterdamse beurs. Het aandeel sloot 4,7 procent lager na publicatie van de jaarcijfers. De post- en pakketbezorger waarschuwde begin dit jaar al dat er in 2023 minder pakketten zijn bezorgd dan verwacht en stelde toen de winstverwachting over dat jaar naar beneden bij.
Ook voor dit jaar blijven de marktomstandigheden moeilijk, zei PostNL-topvrouw Herna Verhagen in een toelichting. Het concern blijft "alle nodige maatregelen nemen" om de resultaten te verbeteren, stelde Verhagen. Ook pleitte zij voor een aanpassing van de postwet, waardoor PostNL wekelijks minder post zal bezorgen. Dat is volgens het concern noodzakelijk door de krapte op de arbeidsmarkt en omdat er steeds minder brieven worden verstuurd.
Beleggers deden het verder rustig aan, na de sterke opmars van vorige week. Die was het gevolg van optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) na beter dan verwachte resultaten van AI-chipbedrijf Nvidia. De AEX-index eindigde de handelsdag 0,3 procent lager op 852,87 punten. De MidKap sloot 0,1 procent hoger op 901,55 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,5 procent, Frankfurt steeg een fractie.
Chipbedrijven
De chipbedrijven voerden maandag de hoofdindex op Beursplein 5 aan. Zo toonde chiptoeleverancier Besi (plus 6,5 procent) wat herstel na een zwaar verlies op vrijdag. Branchegenoot ASMI komt dinsdag met resultaten en steeg 4 procent en chipmachinefabrikant ASML kreeg er 0,6 procent bij. Sterkste daler in de AEX was AkzoNobel, dat 2,8 procent verloor. De verfproducent werd gevolgd door bierbrouwer Heineken (min 2,4 procent) en techinvesteerder Prosus (min 1,6 procent).
Beleggers reageerden verder op nieuws van muziekconcern UMG. Het Nederlands-Amerikaanse bedrijf achter artiesten als The Weeknd, David Guetta en Taylor Swift heeft maandag bekendgemaakt een meerderheidsbelang te nemen in Mavin Global, een muzieklabel uit Nigeria. Dat bedrijf is "de drijvende kracht achter veel van de Afrobeats-artiesten van het continent", aldus UMG. Het is niet bekend hoeveel UMG voor het belang betaalt. Het aandeel steeg 0,3 procent.
De euro was 1,0850 dollar waard, tegen 1,0826 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder en kostte 77,23 dollar. Brentolie steeg 0,7 procent in prijs tot 82,17 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.
9 uur geleden