Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PostNL bij sterkste dalers op Damrak na teleurstellende resultaten

PostNL bij sterkste dalers op Damrak na teleurstellende resultaten

AMSTERDAM (ANP) - PostNL behoorde maandag tot de grootste verliezers op de Amsterdamse beurs. Het aandeel sloot 4,7 procent lager na publicatie van de jaarcijfers. De post- en pakketbezorger waarschuwde begin dit jaar al dat er in 2023 minder pakketten zijn bezorgd dan verwacht en stelde toen de winstverwachting over dat jaar naar beneden bij.

Ook voor dit jaar blijven de marktomstandigheden moeilijk, zei PostNL-topvrouw Herna Verhagen in een toelichting. Het concern blijft "alle nodige maatregelen nemen" om de resultaten te verbeteren, stelde Verhagen. Ook pleitte zij voor een aanpassing van de postwet, waardoor PostNL wekelijks minder post zal bezorgen. Dat is volgens het concern noodzakelijk door de krapte op de arbeidsmarkt en omdat er steeds minder brieven worden verstuurd.

Beleggers deden het verder rustig aan, na de sterke opmars van vorige week. Die was het gevolg van optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) na beter dan verwachte resultaten van AI-chipbedrijf Nvidia. De AEX-index eindigde de handelsdag 0,3 procent lager op 852,87 punten. De MidKap sloot 0,1 procent hoger op 901,55 punten. De beurzen in Londen en Parijs verloren tot 0,5 procent, Frankfurt steeg een fractie.

Chipbedrijven

De chipbedrijven voerden maandag de hoofdindex op Beursplein 5 aan. Zo toonde chiptoeleverancier Besi (plus 6,5 procent) wat herstel na een zwaar verlies op vrijdag. Branchegenoot ASMI komt dinsdag met resultaten en steeg 4 procent en chipmachinefabrikant ASML kreeg er 0,6 procent bij. Sterkste daler in de AEX was AkzoNobel, dat 2,8 procent verloor. De verfproducent werd gevolgd door bierbrouwer Heineken (min 2,4 procent) en techinvesteerder Prosus (min 1,6 procent).

Beleggers reageerden verder op nieuws van muziekconcern UMG. Het Nederlands-Amerikaanse bedrijf achter artiesten als The Weeknd, David Guetta en Taylor Swift heeft maandag bekendgemaakt een meerderheidsbelang te nemen in Mavin Global, een muzieklabel uit Nigeria. Dat bedrijf is "de drijvende kracht achter veel van de Afrobeats-artiesten van het continent", aldus UMG. Het is niet bekend hoeveel UMG voor het belang betaalt. Het aandeel steeg 0,3 procent.

De euro was 1,0850 dollar waard, tegen 1,0826 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1 procent duurder en kostte 77,23 dollar. Brentolie steeg 0,7 procent in prijs tot 82,17 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

25 minuten geleden
Laadpalenmaker Alfen ziet omzet dalen

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.

1 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan goedkopere laptop

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.

1 uur geleden
Philips schittert op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.

4 uur geleden
Rechter wijst bezwaren beveiligers over gunning Schiphol af

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.

4 uur geleden
Winst bitcoin van afgelopen zomer volledig tenietgedaan

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.

5 uur geleden
Novo Nordisk verhoogt bod op obesitas-start-up Metsera

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De biedingsstrijd voor Metsera, een Amerikaanse start-up die experimentele medicijnen ontwikkelt voor gewichtsverlies en obesitasbehandelingen, lijkt te verhevigen. Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk, bekend van de diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, heeft zijn bod op het bedrijf flink verhoogd.

5 uur geleden