PostNL bezorgt meer wenskaarten tijdens coronacrisis
DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt door de uitbraak van het nieuwe coronavirus meer wenskaarten dan normaal. Ook de pakketbezorging draait overuren doordat veel winkels gesloten zijn. Het bezorgbedrijf ziet dan ook geen aanleiding te snijden in de winstverwachting voor 2020, al kan het door alle overheidsmaatregelen wel minder efficiënt werken.
Dat laat PostNL weten in een tussentijds handelsbericht. Het bedrijf verwacht dat het bedrijfsresultaat, afgezien van eenmalige effecten, dit kwartaal "solide" zal zijn en voorziet daarnaast "een sterke ontwikkeling van de kasstroom". Het blijft zich inzetten om het eerder voorspelde jaarresultaat tussen de 100 miljoen en 130 miljoen euro te halen.
Tegenover de aanzienlijke groei van het aantal wenskaarten, en de "goede volumegroei" bij het pakketbedrijf, staat wel een flinke daling bij de partijenpost. Dat komt doordat veel advertentiecampagnes in verband met de virusuitbraak zijn uitgesteld. Die afname wordt deels gecompenseerd door hogere prijzen.
Efficiëntie
PostNL beschermt werknemers door overal in het bedrijf de voorgeschreven anderhalve meter afstand in acht te nemen. Dat geldt ook voor bezorgers, die pakketten contactloos afleveren. "Een veilige en gezonde omgeving voor onze medewerkers, partners, klanten en de consument is en blijft onze belangrijkste prioriteit", zegt bestuursvoorzitter Herna Verhagen.
De gevolgen van de pandemie voor de wat langere termijn laten zich lastig voorspellen. Bij PostNL lijdt de efficiëntie onder alle maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan. Geplande kostenbesparingen kunnen daardoor mogelijk moeilijker worden gehaald. Evenmin is duidelijk hoe hard de crisis de economie als geheel gaat raken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.
12 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.
13 uur geleden