
PostNL bezorgt meer wenskaarten tijdens coronacrisis
DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt door de uitbraak van het nieuwe coronavirus meer wenskaarten dan normaal. Ook de pakketbezorging draait overuren doordat veel winkels gesloten zijn. Het bezorgbedrijf ziet dan ook geen aanleiding te snijden in de winstverwachting voor 2020, al kan het door alle overheidsmaatregelen wel minder efficiënt werken.
Dat laat PostNL weten in een tussentijds handelsbericht. Het bedrijf verwacht dat het bedrijfsresultaat, afgezien van eenmalige effecten, dit kwartaal "solide" zal zijn en voorziet daarnaast "een sterke ontwikkeling van de kasstroom". Het blijft zich inzetten om het eerder voorspelde jaarresultaat tussen de 100 miljoen en 130 miljoen euro te halen.
Tegenover de aanzienlijke groei van het aantal wenskaarten, en de "goede volumegroei" bij het pakketbedrijf, staat wel een flinke daling bij de partijenpost. Dat komt doordat veel advertentiecampagnes in verband met de virusuitbraak zijn uitgesteld. Die afname wordt deels gecompenseerd door hogere prijzen.
Efficiëntie
PostNL beschermt werknemers door overal in het bedrijf de voorgeschreven anderhalve meter afstand in acht te nemen. Dat geldt ook voor bezorgers, die pakketten contactloos afleveren. "Een veilige en gezonde omgeving voor onze medewerkers, partners, klanten en de consument is en blijft onze belangrijkste prioriteit", zegt bestuursvoorzitter Herna Verhagen.
De gevolgen van de pandemie voor de wat langere termijn laten zich lastig voorspellen. Bij PostNL lijdt de efficiëntie onder alle maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan. Geplande kostenbesparingen kunnen daardoor mogelijk moeilijker worden gehaald. Evenmin is duidelijk hoe hard de crisis de economie als geheel gaat raken.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Ruimtebedrijf SpaceX van techondernemer Elon Musk heeft toegezegd om 2 miljard dollar (ruim 1,7 miljard euro) te investeren in xAI, het bedrijf voor kunstmatige intelligentie (AI) van de miljardair. Dat schrijft de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal. Dit zou de banden versterken tussen de ondernemingen van Musk en xAI moet daardoor beter kunnen concurreren met OpenAI, het bedrijf achter de bekende chatbot ChatGPT.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om per 1 augustus 30 procent invoerrechten op te leggen aan de Europese Unie veroordeeld. Hij riep de EU op "de Europese belangen resoluut te verdedigen".
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De aanstaande importheffingen van 30 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op EU-import zullen schadelijk zijn voor zowel Europa als de Verenigde Staten. Dat zei de Duitse minister van Economische Zaken, Katherina Reiche, in een eerste reactie op de aankondiging. Ze riep op tot een pragmatische oplossing voor de escalerende handelsoorlog.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De onlangs aangenomen uitgavenwet van president Donald Trump, bekend als 'one big beautiful bill', omvat forse verhogingen van de visumkosten voor niet-immigranten die volgend jaar ingaan. Dat is net het jaar dat de Verenigde Staten buitenlandse supporters hopen te lokken voor het WK voetbal in eigen land, schrijft zakenblad Forbes.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie "blijft standvastig, verenigd en klaar om haar belangen te beschermen", zei António Costa, voorzitter van de Europese Raad, in een reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om de EU per 1 augustus een invoertarief van 30 procent op te leggen.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft geplande Amerikaanse importheffingen veroordeeld. Het land zou vooraf al zijn geïnformeerd over het plan om op 1 augustus heffingen van 30 procent op te leggen. "We gaven aan de onderhandelingstafel al aan dat het een oneerlijke deal was en dat we het er niet mee eens waren", melden Mexicaanse ministeries in een gezamenlijke verklaring.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vooral de verladende partijen in de Rotterdamse haven zullen de gevolgen van importheffingen vanuit de VS merken. Dat zei een woordvoerster van de haven na de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om op producten uit de Europese Unie importheffingen van 30 procent in te voeren.
17 uur geleden