Postcafé Sint Annaland opent haar deuren
SINT- ANNALAND - Het eerste Postcafé van het eiland Tholen is geopend in Sint Annaland. Iedereen die moeite heeft met het lezen en begrijpen van zijn post kan vanaf nu iedere dinsdagmiddag terecht bij Anna Zorgt te Sint Annaland. Men hoopt het postcafé ook naar andere kernen uit te breiden zodat zoveel mogelijk inwoners hulp kunnen krijgen bij het lezen van hun post.
Het Postcafé is een initiatief van het Taalhuis in samenwerking met Anna Zorgt. Het doel van het Postcafé is enerzijds om mensen te helpen met het lezen en begrijpen van hun post. Anderzijds kan zo goed in kaart worden gebracht welke bedrijven en instellingen er onbegrijpelijke post sturen. Zo kan in de toekomst worden voorkomen dat zij onbegrijpelijke post blijven sturen.
Vergoedingen
Het Postcafé zelf is er alleen voor het lezen van post. Echter breiden zij hun diensten ook uit zodat inwoners van de gemeente Tholen ook bij Anna Zorgt terecht kunnen voor het aanvragen van een uitkering Participatiewet, het aanvragen van andere verschillende vergoedingen vanuit de Gemeente Tholen en kwijtschelding Sabewa. De vrijwilligers kunnen ook bijstaan bij het aanpakken van financiële problemen en het op orde brengen van administratie als iemand het overzicht kwijt is.
Hulp
Het Taalhuis Tholen ondersteunt door vrijwilligers op te leiden als voorzieningsconsulenten. Op dit moment zijn er twee vrijwilligers voor het Postcafé en nog eens vier vrijwilligers voor de ondersteuning bij hulpaanvragen. Hilde Wielaard vrijwilligerscoördinator Anna Zorgt is ervan overtuigt dat er meer mensen zijn die hulp kunnen gebruiken bij het lezen van hun post als dat nu bekend is. Ze hoopt dan ook dat mensen snel hun weg zullen vinden naar het postcafé. "Als wij kunnen helpen dan doen we dat graag".
Dankbaar
Een inwoonster van Sint Annaland liep tegen problemen aan toen zij haar rijbewijs moest laten verlengen. Doordat zij gekeurd moest worden en er op dat moment veel problemen bij het CBR waren zag zij door de bomen het bos niet meer. "Wij hebben geen computer thuis en alles gaat tegenwoordig per email" legt zij uit. "De vrijwilligers van het Taalhuis hebben mij geholpen en gelukkig werd mijn rijbewijs zo verlengt. Het voelde gelijk goed, alsof ik in een warm bad terecht kwam. Ik zal dan ook zeker dankbaar gebruik maken van het postcafé en het team vrijwilligers wat kan ondersteunen bij hulpaanvragen."
Diensten
Diana de Bruijn en Ton Bakx zijn tweeënhalf jaar geleden verhuist naar Sint-Annaland en sindsdien vrijwilliger bij Anna Zorgt. Ton legt uit: "Toen wij hier kwamen wonen zijn wij eigenlijk gelijk vrijwilliger geworden. Ik doe van alles wat en het mensen helpen vind ik ontzettend leuk. Toen ik werd gevraagd als vrijwilliger voorzieningsconsulent hoefde ik ook niet lang na te denken. Samen met mijn vrouw word ik nu opgeleid zodat wij de mensen nog beter kunnen helpen". Diana vertelt verder: "We zijn allebei ontzettend blij dat we hier zijn komen wonen en dat wij mee kunnen helpen want als ik later oud ben hoop ik ook dat ik gebruik kan maken van de diensten van Anna Zorgt." [l]
Er wordt nog gezocht naar een vrijwilliger voor het Postcafé. Indien u interesse heeft kunt u contact opnemen met Hilde Wielaard, vrijwilligerscoördinator Anna Zorgt 0166-657011. Het Postcafé is iedere dinsdagmiddag van 14:00 uur tot 16:00 uur geopend ook in de vakanties. Aanmelden is niet nodig, u bent van harte welkom om gezellig binnen te lopen. Vergeet uw post niet mee te nemen.
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM/THOLEN - De finish van de ZLM Tour komt steeds dichterbij. Om inwoners alvast warm te maken voor de internationale wielerwedstrijd zijn maandag twee wielerzuilen geplaatst aan de Gertrudisboulevard in Bergen op Zoom, de plek waar op vrijdag 4 september de derde etappe eindigt.
15 uur geledenNOORD-BRABANT - Het KNMI heeft vanaf zaterdagochtend 08:00 uur voor het midden en zuiden van het land het Nationaal Hitteplan van het RIVM geactiveerd, dit valt samen met een code geel.Dit weekeinde wordt het in de zuidelijke helft van het land op veel plaatsen tropisch warm, in het noorden wordt het beduidend minder warm. "De aanhoudende hitte kan met name voor ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid gevaarlijk zijn", waarschuwt het KNMI.
17 uur geledenTHOLEN - De zomervakantie begint voor scholieren in Regio Zuid met volop zon en tropische temperaturen. Vrijdag, wanneer de scholen de deuren sluiten, kan het kwik in het zuiden lokaal oplopen tot 30 graden. Ook de dagen daarna blijft het warm, al neemt later volgende week de kans op een regen- of onweersbui toe.
23 uur geledenTHOLEN - Een personenauto is donderdagochtend door een onbekende oorzaak in een sloot langs de Lorentzweg in Tholen beland. Niemand raakte gewond bij het ongeluk. Dat meldt HVZeeland.
1 dag geledenSTAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een dag vol muziek, activiteiten en ontmoeting. Op zaterdag 11 juli vindt de vierde editie van de Havendag plaats, een evenement dat in korte tijd is uitgegroeid tot een vaste zomerse traditie in het dorp. De Havendag wordt georganiseerd door Joke van der Pol, voormalig beheerster van dorpshuis De Stove, samen met Cor Grijs van 't Packhuys.
1 dag geledenTHOLEN - Ada Pérez en Tim Veldman zullen op zaterdag 11 juli om 15.30 uur de bezoekers laten dromen over Europa. In het oude stadhuis van Tholen spelen zij op flauto traverso en clavecimbel muziek van de Italiaan Locatelli, de Duitser Telemann, de Brit Purcell en de Fransman Hotteterre.
1 dag geledenHALSTEREN/SCHERPENISSE - De 19-jarige jongeman uit Halsteren die afgelopen weekend om het leven kwam bij een eenzijdig ongeval in Scherpenisse, was onderweg naar huis na een feestje in Sint-Maartensdijk. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.
2 dagen geleden