Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Post corona: een dubbelexpositie bij Roofprint Pers en Depot in Middelburg

Post corona: een dubbelexpositie bij Roofprint Pers en Depot in Middelburg

MIDDELBURG - Het eerste weekend van februari stond in Middelburg in het teken van de opening van het Kunst- en Cultuurseizoen 2022. Het was daarom niet alleen op zondag Kunst en Cultuurroute, ook op zaterdag konden belangstellenden bij alle deelnemende kunstenaars en galerieën terecht. Het openingsthema van het kunstweekend was ‘Zeeuwse Gasten’. Veel deelnemers hadden een collega-kunstenaar uit het Zeeuwse in hun atelier of galerie te gast.

Een interessante samenwerking is er tussen de Roofprint Pers in de Bellinkstraat en Depot, gevestigd in een oud schoolgebouw aan ‘t Zanddorp. Deze dubbelexpositie, getiteld ‘Post corona’, draait om zogenoemde Mail Art, een vorm van beeldende kunst uit de jaren zestig waarbij communicatie per post het medium is. Lonneke Pastoor van Depot: “ De expositie ontstond in navolging van projecten die door galerie depot georganiseerd werden tussen 1997-2007. Hierbij werden kunstenaars en vormgevers uit diverse disciplines uitgenodigd om aan de hand van een thema, idee of materiaal werk te maken dat in de galerie getoond werd. We kozen voor ‘Post corona’, om de visie van kunstenmakers te tonen op de pandemie en voor Mail Art vanwege de verplichte afstand tot elkaar. Divers werk van zo’n veertig kunstenaars, met als thema ‘post corona’, werd ingezonden tussen april 2020 en januari 2022.” 

De expositie kan de hele maand februari worden bezocht op beide locaties, tijdens de reguliere openingstijden van ‘de Roofprint Pers’ en in ‘depot’ op alle zondagen in februari.

Meer uit Middelburg

Zomeravondconcert op historisch carillon in Veere

VEERE - Zaterdagavond 19 juli van 19.00 uur tot 20.00 uur zal beiaardier Rosemarie Seuntiëns het carillon van het stadhuis in Veere laten klinken. Dit concert is gratis te volgen in de luistertuin.

5 uur geleden
Broers Ruben en Daniël Saaman uit Zoutelande gaan op hangmatavontuur

ZOUTELANDE - Voor natuur en avontuur kun je Ruben (25) en Daniël (23) Saaman al van kleins af aan wakker maken. Sinds kort is daar een nieuwe liefde bijgekomen. De broers uit Zoutelande zijn verknocht geraakt aan de hangmat. Deze week gaan ze op pad voor de eerste reis met hun eigen bedrijf Hammock Haven. Zes dagen lang trekken door de bossen van Zweden met alles wat je nodig hebt op je rug. Natuurlijk zit daar een hangmat bij.

12 uur geleden
Nieuw College van Bestuur voor HZ University of Applied Sciences met Hendrik-Jan van Arenthals en Richard Liefting

MIDDELBURG - HZ University of Applied Sciences heeft een nieuw College van Bestuur. Hendrik-Jan van Arenthals is per 1 november de nieuwe voorzitter, Richard Liefting begint op 1 september als lid. "Met deze bestuurders hebben we een ervaren en zeer kundig bestuur", zegt Susana Menendez, voorzitter van de Raad van Toezicht van de HZ.

13 uur geleden
Zeeuwse Vliegdagen gaan niet door vanwege slechte weersverwachting

ARNEMUIDEN - De Zeeuwse Vliegdagen gaan niet door vanwege de slechte weersverwachting. De jaarlijkse vliegdagen zouden dit weekend gehouden worden. Het wordt broeierig warm en er kunnen onweersbuien voorkomen. Deelnemende vliegtuigen zouden daarom niet kunnen landen of opstijgen. De organisatie laat weten dat ze na overleg met Luchtvaart Meteodienst van Nederland en België heeft moeten besluiten het evenement af te lassen. Het programma zou op zaterdag én zondag een gevarieerd programma bieden voor jong en oud  met veel facetten tegen van de Luchtvaart zoals rondvluchten, zeefvluchten, helikopters, simulators, demonstraties, drones, braderie, muziek, en foodtrucks. 

14 uur geleden
Verkeerspolitie: ‘Acties tegen afleiding in verkeer blijven hard nodig’

MIDDELBURG/DOMBURG - De MONO-handhavingsactie van de politie heeft in de eerste helft van 2025 wederom de urgentie van het probleem van afleiding achter het stuur aangetoond. 'Tijdens 10 intensieve controledagen zijn 1.603 processen-verbaal opgemaakt, waarvan 1.312 voor het vasthouden van een telefoon tijdens het rijden', meldt de politie donderdag. 'Deze cijfers laten opnieuw zien dat afleiding in het verkeer een reëel gevaar vormt voor de verkeersveiligheid.'

1 dag geleden
Hardzeildag voor historische schepen op Veerse Meer

VEERE - Ben je gek op klassieke zeilschepen, zeilwedstrijden en een gezellige nautische sfeer? Kom dan naar Veere voor de 30e editie van de Hendrik Willem van Loon Hardzeildag op het Veerse Meer. Dit unieke maritieme evenement wordt op zaterdag 19 juli georganiseerd door de Stichting Behoud Hoogaars. Traditiegetrouw wordt de hardzeildag voorafgegaan door de aanbrengtocht op vrijdag 18 juli.

1 dag geleden
Oogsttijd: boeren kampen met droogte

DOMBURG - Wethouder René de Visser is gaan kijken bij de oogstactiviteiten in zijn agrarische gemeente Veere.

1 dag geleden