Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Posbank gaat toch niet helemaal op slot

Posbank gaat toch niet helemaal op slot

ROZENDAAL (ANP) - Natuurgebied de Posbank in Nationaal Park Veluwezoom gaat toch niet helemaal op slot voor gemotoriseerd verkeer. Dat was wel het voornemen van gebiedsbeheerder Natuurmonumenten, andere natuurorganisaties, bewonersgroepen en de gemeenten Rheden en Rozendaal. Maar de gemeenteraden van beide Gelderse plaatsen vinden die maatregel te ingrijpend.

De raad van Rozendaal stemde dinsdagavond tegen volledige afsluiting. Dat deed de raad van Rheden eerder ook al. Een meerderheid van de raadsleden vindt dat de Posbank bereikbaar moet blijven voor recreatie. Parkeerplaatsen moeten daarom toegankelijk blijven, net als de wegen door het heuvelachtige natuurgebied. In deze eeuw zijn al vaker plannen om de Posbank af te sluiten mislukt.

De Posbank is een zeer geliefde bestemming. Op mooie dagen loopt het verkeer naar de bossen en de heidevelden regelmatig vast. Omwonenden hebben daar veel last van. Ook de natuur lijdt volgens Natuurmonumenten ernstig onder de aanhoudende stroom gemotoriseerd verkeer.

Rheden en Rozendaal moeten nu met anderen gaan werken aan een nieuw plan. Het idee is dat de Posbank in de zomermaanden in weekeinden en op feestdagen wel gedeeltelijk dicht gaat. Een rondje rijden door het gebied is dan niet mogelijk, terwijl er ook een snelheidsbeperking gaat gelden.

Meer uit Binnenland

Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

4 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

4 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

8 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

8 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

9 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

9 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

10 uur geleden