Posbank blijft nog gesloten wegens vallende takken en harde wind
RHEDEN (ANP) - Natuurgebied de Posbank aan de Veluwezoom blijft in elk geval zondag nog de hele dag gesloten voor bezoekers. Volgens de gemeente Rheden is het gebied te gevaarlijk, omdat er veel takken en boomkruinen loshangen, terwijl het opnieuw hard gaat waaien. De gemeente probeert de ravage zo snel mogelijk op te ruimen.
In Het Nationale Park De Hoge Veluwe zijn de verharde wegen en fietspaden zondag weer toegankelijk. Voor andere paden duurt het nog een paar dagen voor alle stormschade weer is opgeruimd,. aldus het park.
Staatsbosbeheer waarschuwt wandelaars en fietsers eveneens om zondag niet naar het bos te gaan. Boswachters inspecteren dit weekeinde hoeveel schade is aangericht. Veel bomen en takken hebben nog maar een kleine windstoot nodig om alsnog te breken en te vallen. De boswachters beslissen de komende dagen of voorgenomen excursies en andere activiteiten kunnen doorgaan. Ingeschreven deelnemers krijgen daar bericht van, aldus Staatsbosbeheer.
De natuurbeheerder zegt dat meer open gebieden, zoals duinen, heide en polders, wel veilig te bezoeken zijn.
Meer uit Binnenland
ERBIL (ANP) - Het Nederlandse consulaat in de hoofdstad van de Koerdische regio in Irak, Erbil, heeft dringend aangeraden hotels in de stad te mijden. In de boodschap wordt gesproken van "onbevestigde signalen over een mogelijke aanslag op hotels in Erbil". De boodschap noemt vier namen van hotels die mogelijk gevaar lopen.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een melding dat de moordenaar van de Amerikaanse studente Mieke Oort is overleden, brengt "een golf van emoties met zich mee" voor de nabestaanden van Mieke. Dat meldt advocaat Sébas Diekstra in een reactie. De 21-jarige Oort werd in 2022 in Leeuwarden vermoord door Thomas R. uit Leek in een zaak die bekendstond als de 'Tindermoord'.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandse Zaken heeft vanwege de veiligheidsrisico's in Bahrein het reisadvies aangescherpt naar rood. Dat betekent dat mensen wordt afgeraden om naar Bahrein te reizen, in welke situatie dan ook. "Het is er te gevaarlijk. De Nederlandse ambassade kan u niet helpen als u in de problemen komt," schrijft het ministerie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De optocht van mensen die in Amsterdam de aanvallen op Iran en de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei vierden, is na zo'n twee uur geëindigd bij het Amerikaanse consulaat aan het Museumplein. Enkele duizenden mensen trokken zondagmiddag vanuit de Dam dansend, zingend en leuzen scanderend door het centrum.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.
10 uur geleden