Portugal overrompelt Tsjechië, Spanje verliest van Zwitserland
PRAAG (ANP) - Portugal is Spanje gepasseerd in groep 2 van de A-divisie in de Nations League en heeft de beste uitgangspositie voor een plek in de halve finales. De ploeg van bondscoach Fernando Santos won in Praag met 4-0 van Tsjechië. Spanje daarentegen liet zich in Zaragoza verrassen door Zwitserland en verloor met 2-1.
De Portugezen hebben 10 punten uit vijf duels, Spanje staat op 8. De twee voetbalgrootmachten spelen op 27 september in de laatste poulewedstrijd om de groepswinst.
Cristiano Ronaldo was opvallend aanwezig bij de Portugezen. Hij liep vroeg in de wedstrijd een bloedneus op na een botsing met doelman Tomas Vaclik, maar kon na behandeling en het aantrekken van een schoon shirt weer verder. Rechtsback Diogo Dalot groeide uit tot de held van Portugal; hij maakte de eerste en de derde goal. De 0-3 was een fraaie treffer; hij krulde de bal met zijn linkervoet in de linkerhoek.
Treffer van Embolo
Ronaldo gaf in de blessuretijd van de eerste helft Tsjechië de kans om terug in de wedstrijd te komen. De spits maakte hands en veroorzaakte daarmee een strafschop. Patrik Schick schoot de bal vanaf 11 meter over de lat. Ronaldo stond ook aan de basis van de 0-4. Hij kopte de bal uit een corner door naar Diogo Jota, die afrondde.
Spanje kwam thuis al vrij snel achter tegen Zwitserland nadat verdediger Manuel Akanji uit een hoekschop met een harde kopbal scoorde. De Spaanse voorhoede, met Ferran Torres, Marco Asensio en Pablo Sarrabia, kwam niet uit de verf. In de tweede helft trok de ploeg van bondscoach Luis Enrique toch de stand gelijk door een doelpunt van Jordi Alba. De goal bracht geen ommekeer, want 4 minuten later stond het 1-2 door een treffer van Breel Embolo.
Enrique verving zijn hele voorhoede, maar ook met Yéremi Pino, Borja Iglesias en Nico Williams in de ploeg, wist Spanje een pijnlijke thuisnederlaag niet af te wenden.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Lewis Holtby. Dat meldt de club uit Breda op de eigen website. De rode kaart van ploeggenoot Fredrik Oldrup Jensen is geseponeerd.
9 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Keeper Thibaut Courtois van Real Madrid heeft een spierblessure opgelopen in zijn rechterbeen. Dat maakte de koploper van Spanje maandag bekend. De club geeft niet aan hoelang de Belgische international aan de kant staat.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
13 uur geledenVIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
1 dag geleden