Portugal optimistischer over economie door terugkeer toeristen
LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Portugal is optimistischer gestemd over de economische groei dit jaar, nu het land weer Britse toeristen mag ontvangen en vooruitgang wordt geboekt met de Europese vaccinatiecampagne tegen het coronavirus.
Volgens de Portugese minister van Financiën João Leão kan de economische groei dit jaar uitkomen op bijna 5 procent. Dat is meer dan eerder verwacht, want in april werd nog gerekend op circa 4 procent. In 2020 kromp de Portugese economie nog met 7,6 procent door de coronacrisis en de harde klappen die de belangrijke toerismebranche in het land kreeg door de virusuitbraak en de reisbeperkingen. Toerisme is goed voor ongeveer 15 procent van de Portugese economie en 9 procent van de werkgelegenheid.
Britten vormen doorgaans de grootste groep toeristen die naar Portugal komen. Zij mogen per 17 mei weer naar het Zuid-Europese land reizen als een negatieve coronatest overlegd kan worden. Het Verenigd Koninkrijk heeft Portugal toegevoegd aan zijn zogenaamde 'groene lijst' van bestemmingen waar naartoe mag worden gereisd. Daardoor neemt de vraag naar vluchten en hotelkamers toe, onder meer in de Algarve in het zuiden van Portugal.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
14 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
15 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
17 uur geleden