Portugal heet Britse toeristen weer welkom
LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Britten mogen vanaf maandag weer op vakantie naar Portugal. Het land maakte bekend zijn grenzen voor Britse toeristen weer open te stellen nadat dit door de coronamaatregelen maandenlang niet mogelijk was.
Britse toeristen mogen vanaf 17 mei weer naar Portugal reizen als zij een negatieve Covid-19-test kunnen overleggen, aldus de Portugese dienst voor toerisme in een verklaring. Het Verenigd Koninkrijk voegde Portugal vorige week toe aan zijn zogenaamde "groene lijst" van bestemmingen waar naartoe mag worden gereisd.
Door de terugkeer van Britse toeristen, die doorgaans grootste groep vakantiegangers van het Zuid-Europese land vormen, neemt de vraag naar vluchten en hotelkamers voor aankomende zomer al toe.
Verschillende luchtvaartmaatschappijen, waaronder Ryanair, easyJet Plc en de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP, hebben de capaciteit voor vluchten tussen het Verenigd Koninkrijk en Portugal opgevoerd. Pestana Hotel Group, de grootste hotelexploitant van Portugal, merkt ook een toename van het aantal reserveringen van Britse ingezetenen.
Britten mochten al wel naar Portugal reizen als ze er terugkeerden of voor zogenaamde "essentiële doeleinden". Het Portugese eiland Madeira laat sinds februari ingeënte reizigers uit landen waaronder het Verenigd Koninkrijk weer toe.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse autoriteiten hebben dinsdag een inval gedaan bij het Parijse kantoor van socialmediaplatform X van Elon Musk. De huiszoeking wordt gedaan door cybercrime-onderzoekers van de Parijse openbare aanklager in samenwerking met de nationale politie en de Europese politiedienst Europol.
23 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted verkoopt zijn Europese activiteiten met windmolens op land aan investeerder Copenhagen Infrastructure Partners (CIP) in een deal ter waarde van 1,44 miljard euro. Het bedrijf wil zich volledig richten op zijn activiteiten met windparken op zee in Europese kernmarkten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verbiedt vanaf volgend jaar verzonken deurgrepen in auto's uit zorgen over de veiligheid. Het is het eerste land dat zo'n verbod invoert. Aanleiding zijn incidenten waarbij de deuren niet opengingen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De Duitse staat investeert 3,3 miljard euro in het Duitse deel van de Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT, maakt die organisatie bekend. Voor het geld krijgen de Duitsers een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse haven gaat dit jaar scherper toezien op drones in zijn luchtruim. Havenmeester René de Vries hamerde dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers op het belang van toezicht vanwege ongewenste dronevluchten in Europa.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt een IT-bedrijf om vermoedens van verboden afspraken over personeel. Volgens de marktwaakhond heeft het bedrijf, dat niet bij naam wordt genoemd, mogelijk afspraken gemaakt met andere bedrijven om elkaars medewerkers niet actief te benaderen of in dienst te nemen.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De ontwikkelaar van zelfsturende auto's Waymo heeft 16 miljard dollar (13,6 miljard euro) aan investeringen opgehaald. Daarmee is het dochterbedrijf van techconcern Alphabet, ook eigenaar van Google, in totaal 126 miljard dollar waard.
2 uur geleden