Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Portugal heet Britse toeristen weer welkom

Portugal heet Britse toeristen weer welkom

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Britten mogen vanaf maandag weer op vakantie naar Portugal. Het land maakte bekend zijn grenzen voor Britse toeristen weer open te stellen nadat dit door de coronamaatregelen maandenlang niet mogelijk was.

Britse toeristen mogen vanaf 17 mei weer naar Portugal reizen als zij een negatieve Covid-19-test kunnen overleggen, aldus de Portugese dienst voor toerisme in een verklaring. Het Verenigd Koninkrijk voegde Portugal vorige week toe aan zijn zogenaamde "groene lijst" van bestemmingen waar naartoe mag worden gereisd.

Door de terugkeer van Britse toeristen, die doorgaans grootste groep vakantiegangers van het Zuid-Europese land vormen, neemt de vraag naar vluchten en hotelkamers voor aankomende zomer al toe.

Verschillende luchtvaartmaatschappijen, waaronder Ryanair, easyJet Plc en de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP, hebben de capaciteit voor vluchten tussen het Verenigd Koninkrijk en Portugal opgevoerd. Pestana Hotel Group, de grootste hotelexploitant van Portugal, merkt ook een toename van het aantal reserveringen van Britse ingezetenen.

Britten mochten al wel naar Portugal reizen als ze er terugkeerden of voor zogenaamde "essentiële doeleinden". Het Portugese eiland Madeira laat sinds februari ingeënte reizigers uit landen waaronder het Verenigd Koninkrijk weer toe.

Meer uit Financieel

Musk wil topman moederbedrijf ChatGPT uit functie zetten

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil dat Sam Altman, topman van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI, uit zijn functie wordt gezet. De eis is onderdeel van de juridische strijd die de miljardair tegen het bedrijf voert.

9 minuten geleden
Oprichter Ben & Jerry's raadt mensen aan minder Magnums te kopen

ROTTERDAM (ANP) - Ben Cohen, medeoprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, raadt consumenten aan minder Magnums te kopen, om daarmee Ben & Jerry's te helpen "bevrijden". Dat vertelde de Amerikaanse zakenman op een bijeenkomst in Rotterdam.

51 minuten geleden
Klimaatdemonstranten voeren in Zaandam actie tegen AH-moeder

ZAANDAM (ANP) - Ruim honderd klimaatdemonstranten voeren woensdag in Zaandam actie tegen winkelconcern Ahold Delhaize, ziet een verslaggever van het ANP. Milieudefensie demonstreert tegenover de locatie van de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn.

52 minuten geleden
FNV prijst Eerste Kamer en weigert overleg met kabinet-Jetten

DEN HAAG (ANP) - FNV vindt het een goede eerste stap dat de Eerste Kamer een streep zet door het plan van het kabinet-Jetten om de AOW-leeftijd snel te verhogen. "Dit laat zien dat dit minderheidskabinet alleen staat in deze onrechtvaardige plannen", zegt Dick Koerselman, interim-voorzitter van de vakbond.

2 uur geleden
MarineTraffic: eerste schepen door Straat van Hormuz

LONDEN (ANP) - De eerste schepen zijn woensdag door de Straat van Hormuz gegaan na de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, waarbij Teheran heeft gezegd de belangrijke vaarroute te heropenen. Volgens de maritieme trackingwebsite MarineTraffic ging het om twee schepen sinds de aankondiging van het tijdelijke staakt-het-vuren.

2 uur geleden
Containerrederij Maersk blijft voorzichtig ondanks wapenstilstand

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense containerrederij Maersk blijft voorzichtig rond de situatie in het Midden-Oosten, ondanks de tijdelijke wapenstilstand die is afgesproken tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens Maersk is er nog onvoldoende zekerheid over de veiligheid om de operaties in de regio weer te normaliseren.

3 uur geleden
Nederlandse reders 'opgelucht' en hopen op snelle opening Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders zijn "opgelucht" over het akkoord voor een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Dat laat de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Volgens de organisatie lijkt de eerder gevreesde verdere escalatie in de Golfregio hiermee te zijn voorkomen.

3 uur geleden