Portugal bevriest bankrekeningen van 'rijkste vrouw van Afrika'
LISSABON (ANP/AFP) - Portugal heeft de bankrekeningen bevroren van de Angolese zakenvrouw Isabel dos Santos, die in haar thuisland wordt beschuldigd van verduistering en witwassen. De maatregel is genomen op verzoek van de Angolese autoriteiten. Het Afrikaanse land hoopt op hulp van zijn vroegere koloniale overheerser bij de berechting van Dos Santos, omdat zij daar veel bezittingen heeft.
Dos Santos is de dochter van de voormalige president van Angola, José Eduardo dos Santos, die van 1979 tot in 2017 over het land heerste. Hij maakte zijn dochter onder meer begin 2017 de baas bij staatsoliebedrijf Sonangol.
In totaal zou Dos Santos circa 2 miljard euro hebben vergaard dankzij verduistering, corruptie en vriendjespolitiek. Aangenomen wordt dat ze de rijkste vrouw van Afrika was. Zelf ontkent ze schuldig te zijn en zegt dat ze haar vermogen heeft verdiend door hard te werken. De 46-jarige Dos Santos woont in Londen en heeft onder andere brievenbusfirma's in Nederland waarmee ze haar internationale zaken regelt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een onderzoekscommissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft videobeelden van de getuigenverklaringen van voormalig president Bill Clinton en zijn vrouw Hillary gepubliceerd. De verklaringen werden vorige week achter gesloten deuren afgelegd voor de commissie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst zal Donald Trump als president het jaarlijkse Correspondents' Dinner voor Witte Huis-verslaggevers bijwonen. Daarmee beëindigt hij zijn jarenlange boycot van het evenement.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens het Israëlische leger waren commandocentra en wapenopslagfaciliteiten van Hezbollah in Beiroet het doelwit.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
8 uur geleden