Porte vervult jongensdroom met derde plek in Tour
MANTES-LA-JOLIE (ANP) - In de schaduw van de machtsgreep van Tadej Pogacar op de voorlaatste dag van de Tour de France was het ook voor Richie Porte een bijzondere dag. De Australiër van Trek-Segafredo belandde door een goed optreden in de individuele tijdrit op de derde plaats in het algemeen klassement. "Dit is een droom", vertelde de 35-jarige Porte, die zondag naast de Slovenen Pogacar en Primoz Roglic (tweede) op het podium staat in Parijs.
"Ik ben aan de andere kant van de wereld opgegroeid met de Tour, met jongens als Robbie McEwen en Cadel Evans. Om dan eindelijk zelf op dat podium te staan, dat is een ongelooflijk gevoel", zei Porte. "Dit is wat ik wilde, voor het einde van mijn carrière: de foto in Parijs, op het podium. Dat betekent zoveel voor een wielrenner. Eindelijk is het zover. Na alle drama's die ik de afgelopen jaren heb beleefd, voelt dit als een overwinning. Het zal een tijdje duren om dit te laten bezinken."
Porte miste door zijn deelname aan de Tour de geboorte van zijn tweede kind. "Toen het coronavirus toesloeg en de Tour werd uitgesteld, moest ik een keuze maken. Maar mijn vrouw Gemma zei me: 'ga naar de Tour, doe je ding'. Ze zei me wel dat ze boos zou zijn als ze me achteraan zou zien koersen."
De Australische routinier stond vooral bekend als een brekebeen die vaak niet aan de hoge verwachtingen kon voldoen. Maar in zijn nadagen sloop hij toch naar de derde plek in de Tour. "Ook al is wielrennen eigenlijk maar een spel. Maar nu op het podium finishen, dat maakt het missen van de geboorte toch een beetje goed."
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
12 minuten geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
1 dag geleden