Poolse tennisster Swiatek gunt haar vriendin Juvan één game
NEW YORK (ANP) - Het heeft de Poolse tennisster Iga Swiatek weinig moeite gekost om de vierde ronde van de US Open te bereiken. De nummer één van de wereld en titelverdedigster op het grandslamtoernooi in New York gunde haar Sloveense vriendin Kaja Juvan slechts één game. Ze won de partij met 6-0 6-1.
De twee speelsters zijn al jaren goede vriendinnen. Swiatek was daarom niet heel blij met haar overwinning. "Ik vond het niet echt leuk om van mijn beste vriendin te winnen. Ik had het gevoel alsof ik tegen mijn zus speelde, want ik ken haar al zolang. Ik heb niet zoveel vriendinnen, maar zij is er zeker een."
Swiatek kent Juvan, de nummer 145 op de wereldranglijst, uit haar jonge jaren op de tennisbaan. Hun onderlinge wedstrijd op de US Open duurde 49 minuten.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
1 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
3 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
8 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
9 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
9 uur geleden