Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse president zet handtekening onder omstreden wet

Poolse president zet handtekening onder omstreden wet

WARSCHAU (ANP) - De Poolse president Andrzej Duda heeft zijn handtekening gezet onder een omstreden wet die rechters onder andere verbiedt politiek actief te zijn. Hij deed dat ondanks de kritiek uit het buitenland op de wet.

Rechters riskeren boetes, degradatie of ontslag als ze de bevoegdheid of het beslissingsvermogen van andere rechters en rechtbanken bekritiseren. De wet komt uit de koker van regeringspartij PiS die een meerderheid heeft in het parlement.

De EU is niet blij met de Poolse wet."We hebben onze bedenkingen meerder keren geuit", aldus een woordvoerder van de Europese Commissie. "De commissie zal niet aarzelen om gepaste maatregelen te nemen." Eerder waarschuwde het Poolse Hooggerechtshof al dat de omstreden wet kan leiden tot een breuk tussen de Europese Unie en Polen.

Meer uit Buitenland

Vance: zeestraat wordt geopend en IAEA gaat weer naar Iran

BÜRGENSTOCK (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gezegd dat de Straat van Hormuz geopend wordt en dat Iran inspecteurs van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) uitnodigt voor nieuwe inspecties, mogelijk deze week al.

2 uur geleden
24 jaar cel voor Spaanse oud-minister om gesjoemel met mondkapjes

MADRID (ANP) - Het Spaanse hooggerechtshof heeft oud-minister van Transport José Luis Ábalos veroordeeld tot 24 jaar cel. De oud-minister werd schuldig bevonden aan onder meer omkoping, verduistering en deelname aan een criminele organisatie.

3 uur geleden
Andy Burnham wil Britse premier Starmer opvolgen

LONDEN (ANP) - De afzwaaiende burgemeester van Manchester Andy Burnham zegt premier van het Verenigd Koninkrijk te willen worden. In een bericht op X reageert hij op het aftreden van Keir Starmer, eerder op maandagochtend. Die kondigde zijn opstappen aan nadat de druk op zijn positie sterk was toegenomen, onder meer vanwege een verwachte leiderschapsstrijd.

3 uur geleden
Libanese president en vicepresident VS bespreken wapenstilstand

BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese president Joseph Aoun en de Amerikaanse vicepresident JD Vance hebben telefonisch overlegd over de inspanningen voor een staakt-het-vuren in Libanon. Dat meldt het kantoor van Aoun maandag.

4 uur geleden
Dertien mensen verdronken tijdens heet weekend in Frankrijk

PARIJS (ANP) - Verspreid over heel Frankrijk zijn het afgelopen weekend minstens dertien mensen verdronken, meldt de Franse omroep BFMTV. Onder de drenkelingen zijn twee minderjarigen.

4 uur geleden
EU-chef Von der Leyen bedankt 'staatsman' Starmer

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X de afgetreden Britse premier Keir Starmer bedankt. De premier kondigde maandagochtend zijn vertrek aan, onder meer vanwege de toenemende dreiging van een leiderschapsverkiezing binnen zijn partij Labour.

4 uur geleden
Britse premier Starmer treedt af

LONDEN (ANP) - Keir Starmer treedt af als premier van het Verenigd Koninkrijk. Dat zei hij tijdens een persconferentie voor Downing Street 10. Starmer zei zijn ontslag maandagochtend bij koning Charles te hebben ingediend.

5 uur geleden