Poolse president Duda moet herverkiezing op 12 juli afdwingen
WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Bij de Poolse presidentsverkiezing heeft Andrzej Duda zondag volgens de prognoses niet de absolute meerderheid gekregen die nodig was om direct te worden herkozen. Hij moet die nieuwe termijn van vijf jaar nu zien af te dwingen in de beslissende tweede ronde op 12 juli ten koste van Rafal Trzaskowski, de kandidaat van de oppositie. Duda weet zich gesteund door de conservatief-nationalistische regeringspartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS).
Duda mocht zich zondag wel verheugen in de grootste aanhang. De exitpolls zien hem uitkomen op 41,8 procent van de stemmen. Trzaskowski, burgemeester van Warschau en representant van de rechts-liberale Burgercoalitie, staat vooralsnog op 30,4 procent. Hij reageerde daarop zondagavond tegenover zijn achterban met de mededeling dat veel Polen verandering willen. "We hebben nog alle kans te winnen".
Om 17.00 uur was de opkomst volgens de Kiesraad bijna 48 procent. In 2015 kwam uiteindelijk 49 procent van de stemgerechtigde Polen opdagen. Ditmaal konden ze wegens de coronacrisis ook schriftelijk stemmen.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
25 minuten geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
27 minuten geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.
3 uur geleden