Poolse premier belooft steun aan Oekraïne en wil ruzie oplossen
KYIV (ANP/RTR) - De nieuwe Poolse premier Donald Tusk heeft tijdens zijn bezoek aan Kyiv beloofd om Oekraïne te blijven steunen in de oorlog met Rusland. Ook wil hij samen met de Oekraïense regering zo snel mogelijk de geschillen oplossen die de laatste maanden voor spanning tussen de beide landen hebben gezorgd.
Na de Russische invasie in februari 2022 wierp Warschau zich op als een van de trouwste bondgenoten van Kyiv, maar door boerenblokkades aan de grens kwam de vriendschap tussen de landen onder druk te staan. Poolse boeren en vrachtwagenchauffeurs vinden dat hun Oekraïense collega's een oneerlijk voordeel krijgen binnen de Europese Unie.
De vorige Poolse regering verbood de import van Oekraïense landbouwproducten, tot woede van Kyiv. De nieuwe regering van Tusk wil nu een punt zetten achter de onenigheid en bereikte eerder deze maand al een akkoord met de boeren om hun blokkades stop te zetten.
Verder sprak Tusk met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky over plannen om samen wapens en munitie te gaan produceren om Oekraïne zo te kunnen steunen tegen de Russen. "Polen zal alles doen om de kansen op een overwinning van Oekraïne in deze oorlog te vergroten", aldus de Poolse premier.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
2 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
4 uur geleden