Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse minister wil af van financiële steun Oekraïense mannen

Poolse minister wil af van financiële steun Oekraïense mannen

KYIV (ANP/RTR) - Europese regeringen zouden een eind moeten maken aan de financiële steun voor Oekraïense mannen die in Europa zijn opgevangen en de leeftijd hebben om in militaire dienst te treden. Dat heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken Radoslaw Sikorski zaterdag gezegd tijdens een bezoek aan Kyiv. Dat zou Oekraïne helpen meer manschappen te mobiliseren in de strijd tegen de Russische invasietroepen.

Sikorski stelde voor om een eind te maken aan de gunstige positie van gevluchte Oekraïense mannen in West-Europa, bijvoorbeeld door hun uitkering in te trekken. Daar zou ook de staatskas van de gastlanden profijt van hebben. Ruim 4,1 miljoen Oekraïners hebben volgens het statistiekbureau van de EU, cijfers van juli, momenteel de vluchtelingenstatus. Ongeveer 22 procent zijn volwassen mannen.

"Stop met het betalen voor sociale voorzieningen van personen die beschikbaar zijn voor een legertaak in Oekraïne. Er zou geen financiële prikkel moeten zijn om dienst te weigeren. Het is geen mensenrecht betaald te krijgen om je te onttrekken aan de verdediging van je vaderland", aldus Sikorski. "Wij in Polen doen dat niet."

Zijn Oekraïense collega Andri Sybiha is het daarmee eens. "Het is echt tijd de vraag op te werpen bij de EU over de ontwikkeling van een programma voor de terugkeer van Oekraïners naar huis. Daar moeten zeker voorwaarden aan worden gesteld, maar het zou in elk geval op de agenda moeten komen. Ik sta achter dat idee van minister Sikorski."

Meer uit Buitenland

Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

43 minuten geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

43 minuten geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

45 minuten geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

47 minuten geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

6 uur geleden
Paus benoemt voormalige ongedocumenteerde migrant tot bisschop VS

ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.

9 uur geleden
Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

12 uur geleden