Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse minister wil af van financiële steun Oekraïense mannen

Poolse minister wil af van financiële steun Oekraïense mannen

KYIV (ANP/RTR) - Europese regeringen zouden een eind moeten maken aan de financiële steun voor Oekraïense mannen die in Europa zijn opgevangen en de leeftijd hebben om in militaire dienst te treden. Dat heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken Radoslaw Sikorski zaterdag gezegd tijdens een bezoek aan Kyiv. Dat zou Oekraïne helpen meer manschappen te mobiliseren in de strijd tegen de Russische invasietroepen.

Sikorski stelde voor om een eind te maken aan de gunstige positie van gevluchte Oekraïense mannen in West-Europa, bijvoorbeeld door hun uitkering in te trekken. Daar zou ook de staatskas van de gastlanden profijt van hebben. Ruim 4,1 miljoen Oekraïners hebben volgens het statistiekbureau van de EU, cijfers van juli, momenteel de vluchtelingenstatus. Ongeveer 22 procent zijn volwassen mannen.

"Stop met het betalen voor sociale voorzieningen van personen die beschikbaar zijn voor een legertaak in Oekraïne. Er zou geen financiële prikkel moeten zijn om dienst te weigeren. Het is geen mensenrecht betaald te krijgen om je te onttrekken aan de verdediging van je vaderland", aldus Sikorski. "Wij in Polen doen dat niet."

Zijn Oekraïense collega Andri Sybiha is het daarmee eens. "Het is echt tijd de vraag op te werpen bij de EU over de ontwikkeling van een programma voor de terugkeer van Oekraïners naar huis. Daar moeten zeker voorwaarden aan worden gesteld, maar het zou in elk geval op de agenda moeten komen. Ik sta achter dat idee van minister Sikorski."

Meer uit Buitenland

Links wint Deense verkiezingen maar grijpt naast meerderheid

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.

17 minuten geleden
Democraat wint verkiezing in district rond Trumps Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

20 minuten geleden
Rubio getuigt in rechtszaak tegen goede vriend

MIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.

3 uur geleden
Cyprus wil nieuwe afspraken met Britten na droneaanval op basis

NICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.

3 uur geleden
Trump meldt mysterieus Iraans 'cadeau' rond Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.

4 uur geleden
Iran laat 'niet-vijandige' schepen Straat van Hormuz passeren

TEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.

5 uur geleden
Exitpoll: partij Frederiksen de grootste bij Deense verkiezingen

KOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.

6 uur geleden