Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Poolse minister dringt aan op onderzoek na rellen bij AZ - Legia

Poolse minister dringt aan op onderzoek na rellen bij AZ - Legia

WARSCHAU (ANP) - De Poolse plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Pawel Jablonski heeft in een gesprek met de Nederlandse ambassadeur in Warschau nogmaals aangedrongen op onderzoek naar de gebeurtenissen rond het voetbalduel tussen AZ en Legia. Bij dat duel uit de Conference League waren er rellen met Poolse fans en werden twee spelers van Legia opgepakt op verdenking van mishandeling van een steward van de Alkmaarse club.

"Ik heb protest aangetekend bij de ambassadeur tegen wat er in Alkmaar is gebeurd en verzocht om een diepgravend onderzoek", meldde Jablonski na een gesprek met Daphne Bergsma, de Nederlandse ambassadeur in de Poolse hoofdstad. "We hebben te maken met zeer ernstige vermoedens dat er systematische acties zijn geweest van Nederlandse diensten en de stad Alkmaar tegen Poolse burgers."

Volgens Jablonski was Bergsma het er "helemaal mee eens" dat er nader onderzoek moet volgen. "Ze verklaarde zich volledig bereid tot samenwerking in dit verband. We hopen dat deze bereidheid zich zal vertalen in een goede samenwerking tussen de Poolse en Nederlandse autoriteiten en dat het bewijs in deze zaak snel zal worden verzameld. Als wordt bevestigd dat deze acties geen geïsoleerde incidenten waren, maar een systematisch karakter hadden, zullen de verantwoordelijken worden gestraft", aldus Jablonski tegenover het Poolse persbureau PAP.

Parlementsverkiezingen

Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt slechts dat de ontmoeting heeft plaatsgevonden, maar verwijst verder naar eerdere uitlatingen van bewindslieden over de zaak. Zo meldde justitieminister Dilan Yeşilgöz de kritiek van de Poolse premier Mateusz Morawiecki op het optreden van de politie in Alkmaar niet te waarderen. "Ik heb liever dat hij eerst even naar zijn eigen club kijkt", aldus Yeşilgöz.

Voor het duel in Alkmaar zouden supporters van de Poolse club de ingang van het stadion hebben bestormd en geweld gepleegd hebben waarbij volgens de autoriteiten drie ME'ers gewond raakten van wie er een bewusteloos raakte. De twee gearresteerde spelers, Josué Pesqueira en Radovan Pankov, werden in de loop van vrijdag vrijgelaten.

Polen, waar volgende week parlementsverkiezingen plaatsvinden, nam de incidenten hoog op. Premier Morawiecki zei op de informele EU-Top in Granada "zeer verontrust" te zijn over de berichten uit de Noord-Hollandse stad. De Poolse voetbalbond vroeg de UEFA om opheldering.

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

3 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

4 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

5 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

5 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

7 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

7 uur geleden