Pompeo: veiligheidswet Hongkong kan ook Amerikanen treffen
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zeggen zich grote zorgen te maken over de nieuwe Chinese veiligheidswet die van kracht is geworden in Hongkong. Minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo stelde dat de "draconische" wetgeving ook Amerikanen zou kunnen treffen.
Pompeo zei dat zijn regering vreest voor de veiligheid van iedereen in Hongkong, onder wie Amerikanen. "Artikel 38 van de wet lijkt ook betrekking te hebben op overtredingen die zijn gepleegd buiten Hongkong door mensen die geen inwoner zijn van Hongkong. Daar vallen waarschijnlijk ook Amerikanen onder."
De minister zei dat China de afspraken negeert die het over Hongkong heeft gemaakt met het Verenigd Koninkrijk. Dat droeg de kroonkolonie in 1997 over aan de communistische volksrepubliek. Dat beloofde toen nog een halve eeuw de speciale status van het gebied te garanderen.
"Het vrije Hongkong was een van de meest stabiele, welvarende en dynamische steden in de wereld", zei Pompeo. "Nu wordt het de zoveelste door communisten gerunde stad waar mensen zijn overgeleverd aan de grillen van de partij-elite. Het is triest", aldus de minister, die stelde dat nu al mensen worden opgepakt omdat ze hun mening geven.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.
42 minuten geledenALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.
1 uur geledenFAIRFORD (ANP) - De vijf Britse mannen die werden opgepakt op verdenking van het beramen van een aanslag op de RAF-luchtmachtbasis nabij Fairford, worden maandagmiddag op borgtocht vrijgelaten. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie in een persconferentie. De politie doet wel nog verder onderzoek naar het vijftal.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Aanklagers in Frankrijk hebben een straf van twee jaar met een enkelband geëist tegen oud-minister Rachida Dati. Ze wordt beschuldigd van corruptie en beïnvloeding, omdat ze tussen 2009 en 2013 als Europarlementariër zou hebben gelobbyd voor Renault-Nissan. Ze zou toen 900.000 euro hebben aangenomen van een Nederlandse dochteronderneming van dat autobedrijf.
3 uur geledenKYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.
3 uur geledenMETZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.
4 uur geleden