Pompeo: veiligheidswet Hongkong kan ook Amerikanen treffen
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zeggen zich grote zorgen te maken over de nieuwe Chinese veiligheidswet die van kracht is geworden in Hongkong. Minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo stelde dat de "draconische" wetgeving ook Amerikanen zou kunnen treffen.
Pompeo zei dat zijn regering vreest voor de veiligheid van iedereen in Hongkong, onder wie Amerikanen. "Artikel 38 van de wet lijkt ook betrekking te hebben op overtredingen die zijn gepleegd buiten Hongkong door mensen die geen inwoner zijn van Hongkong. Daar vallen waarschijnlijk ook Amerikanen onder."
De minister zei dat China de afspraken negeert die het over Hongkong heeft gemaakt met het Verenigd Koninkrijk. Dat droeg de kroonkolonie in 1997 over aan de communistische volksrepubliek. Dat beloofde toen nog een halve eeuw de speciale status van het gebied te garanderen.
"Het vrije Hongkong was een van de meest stabiele, welvarende en dynamische steden in de wereld", zei Pompeo. "Nu wordt het de zoveelste door communisten gerunde stad waar mensen zijn overgeleverd aan de grillen van de partij-elite. Het is triest", aldus de minister, die stelde dat nu al mensen worden opgepakt omdat ze hun mening geven.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.
28 minuten geledenWASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.
2 uur geledenGENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het onderwijs in Rusland en door Rusland bezette delen van Oekraïne wordt gedomineerd door propaganda, stelt Amnesty International in een nieuw rapport. Volgens de mensenrechtenorganisatie schendt Rusland de rechten van kinderen door hen geen goed onderwijs aan te bieden.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.
11 uur geledenMETZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.
13 uur geleden