Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pompeo: veiligheidswet Hongkong kan ook Amerikanen treffen

Pompeo: veiligheidswet Hongkong kan ook Amerikanen treffen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zeggen zich grote zorgen te maken over de nieuwe Chinese veiligheidswet die van kracht is geworden in Hongkong. Minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo stelde dat de "draconische" wetgeving ook Amerikanen zou kunnen treffen.

Pompeo zei dat zijn regering vreest voor de veiligheid van iedereen in Hongkong, onder wie Amerikanen. "Artikel 38 van de wet lijkt ook betrekking te hebben op overtredingen die zijn gepleegd buiten Hongkong door mensen die geen inwoner zijn van Hongkong. Daar vallen waarschijnlijk ook Amerikanen onder."

De minister zei dat China de afspraken negeert die het over Hongkong heeft gemaakt met het Verenigd Koninkrijk. Dat droeg de kroonkolonie in 1997 over aan de communistische volksrepubliek. Dat beloofde toen nog een halve eeuw de speciale status van het gebied te garanderen.

"Het vrije Hongkong was een van de meest stabiele, welvarende en dynamische steden in de wereld", zei Pompeo. "Nu wordt het de zoveelste door communisten gerunde stad waar mensen zijn overgeleverd aan de grillen van de partij-elite. Het is triest", aldus de minister, die stelde dat nu al mensen worden opgepakt omdat ze hun mening geven.

Meer uit Buitenland

China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

1 uur geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland probeert Belarus dieper in oorlog te trekken

KYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.

1 uur geleden
Frontex ziet daling illegale grensoversteken naar EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

3 uur geleden
VS en VK haalden hoogverrijkt uranium uit Venezuela

CARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.

3 uur geleden
Onduidelijk of gestrande walvis bij Denemarken bekende Timmy is

ANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.

4 uur geleden
Trump zegt bij Xi geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.

4 uur geleden