
Politiekorps New York krimpt snel
NEW YORK (ANP) - De politie in New York (NYPD), waarschijnlijk het grootste korps van de VS, verliest in snel tempo personeel. De NYPD spreekt van 2385 aanvragen voor vervroegd pensioen of pensionering sinds 6 oktober. Het is bijna 90 procent meer dan in dezelfde weken vorig jaar. Daarnaast hebben 37 politiemensen ontslag genomen sinds 6 oktober. De cijfers van het politiekorps over de periode 26 maart tot 6 oktober zijn ook niet bemoedigend: 1838 politiemensen gingen de deur uit voor hun (mogelijk vervoegd) pensioen in vergelijking tot bijna 1000 agenten in dezelfde periode van 2019, meldde Fox News.
Volgens de NYPD, waar nog altijd 34.500 mensen werken, is er een uiterst zorgwekkende leegloop gaande. Die is mogelijk mede veroorzaakt door de protesten en de politieke strijd dit jaar waarbij de politie in veel plaatsen wordt beschuldigd onnodig geweld te plegen en racistisch te zijn. Daarom wordt er in veel plaatsen onder invloed van demonstraties door politici fors bezuinigd op het korps.
Een van de bekendste agenten die bij de NYPD wegliepen is een hoge officier afkomstig uit de Dominicaanse Republiek, Fausto Pichardo. Hij kondigde afgelopen dinsdag zijn vertrek aan als hoofd van de afdeling patrouilles. De 43-jarige Pichardo die 20 jaar jaar bij de New Yorkse politie had gewerkt, zou volgens plaatselijke media boos zijn over de bemoeizucht van burgemeester Bill De Blasio. Die kondigde na een reeks linkse protesten in de stad een ingrijpende beperking aan van de begroting van de NYPD over het seizoen 2020/2021.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is in Londen aangekomen. Hij spreekt daar met onder meer de Britse premier Keir Starmer over de verdediging van Oekraïne en over de manier waarop extra druk op Rusland kan worden uitgeoefend.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft maandag de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi verwelkomd in Moskou. Voorafgaand aan een overleg tussen de twee bedankte Araqchi Poetin voor zijn veroordeling van de Amerikaanse aanvallen op Iran. Hij zei dat Rusland aan "de goede kant van de geschiedenis" staat.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt het hoofdkwartier van de Iraanse Revolutionaire Garde te hebben aangevallen. Volgens het leger is dat onderdeel van een aanval "met ongekende kracht" op de hoofdstad Teheran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Duitsland wil het associatieverdrag met Israël niet opzeggen. "We hebben goede betrekkingen met Israël nodig. Israël is de democratische rechtsstaat in het Midden-Oosten", zei de Duitse minister Johann Wadephul (Buitenlandse Zaken) maandag voor het begin van de vergadering van EU-ministers.
2 uur geledenFORDOW (ANP/AFP) - Israël heeft de Iraanse nucleaire faciliteit in Fordow aangevallen, meldt het leger. Die ondergrondse faciliteit in de bergen werd in de nacht van zaterdag op zondag ook al gebombardeerd door de Verenigde Staten met speciale bunkerbusters.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het parlement in Iran praat over een wetsvoorstel om de samenwerking met het International Atoomenergieagentschap (IAEA) stop te zetten. Iran verwijt het VN-agentschap dat het vooringenomen uitspraken heeft gedaan over het Iraanse nucleaire programma en de beweringen van Israël over de mogelijke productie van kernwapens te weinig heeft tegengesproken.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Als Iran besluit om de vaarroute in de Straat van Hormuz af te sluiten, zou dat gevaarlijk zijn en "voor niemand goed", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas voorafgaand aan de vergadering van EU-buitenlandministers. Iran overweegt die te sluiten als reactie op de Amerikaanse luchtaanvallen op nucleaire faciliteiten. De zeestraat tussen Iran en Oman geldt als een belangrijke route voor de internationale scheepvaart.
3 uur geleden