Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiechef: ongekende en gerichte aanval op mijn mensen

Politiechef: ongekende en gerichte aanval op mijn mensen

ROTTERDAM (ANP) - Bij de ongeregeldheden vrijdagavond in het centrum van Rotterdam hadden relschoppers het volgens de Rotterdamse politiechef Fred Westerbeke bewust voorzien op de politie. Westerbeke had het donderdag tegen de leden van de gemeenteraadscommissie over een "ongekende en gerichte aanval op mijn mensen".

Volgens hem zijn deze ongeregeldheden daarom anders dan eerdere onlusten op de Beijerlandselaan in Rotterdam-Zuid, waarbij ook winkels werden geplunderd. "Toen waren ze ook uit op spullen. Er is nu veel vernield van ons, maar verder niet. Dat maakt het extra beangstigend." Westerbeke stelde dat "criminelen die heel gericht uit waren op mijn politiemensen" de demonstratie tegen coronamaatregelen kaapten die op de Coolsingel gaande was.

In zo'n twintig minuten groeide de groep van ongeveer honderd aanwezigen uit tot meer dan duizend mensen en werd er zwaar vuurwerk gegooid. "Dit kun je niet als een onverwachte 'flashmob' zien waarbij mensen snel bij elkaar komen. Dit is meer georganiseerd geweest", aldus Westerbeke. Politie en justitie proberen "meer zicht" te krijgen op groepen die bij deze rellen betrokken waren. "Mensen in zwarte kleding. Veel groepen doen het, ook op andere plekken in het land. Wie er allemaal precies achter zitten, daar doen we onderzoek naar."

Aanhoudingen

Hoewel er al best veel mensen zijn aangehouden voor de rellen, vermoedt Westerbeke dat degenen die hierachter zitten nog vrij rondlopen. Vooralsnog werden 49 mensen aangehouden. De Rotterdamse hoofdofficier van justitie Hugo Hillenaar zei dat hij verwacht dat er binnenkort nog meer aanhoudingen volgen. De eerste relschoppers zijn woensdag berecht. Drie personen, twee Rotterdammers van 29 en 33 jaar en een 19-jarige man uit Schiedam, zitten voorlopig vast. De 33-jarige man zou een agent met een ijzeren staaf hebben willen slaan en wordt verdacht van een poging tot doodslag. Het OM verdenkt de andere twee van openlijke geweldpleging. Zij zouden voorwerpen naar de politie hebben gegooid.

Politiemensen voelden zich tijdens de rellen zo in het nauw gedreven dat ze hebben geschoten. Vijf mensen raakten gewond door een kogel. De Rijksrecherche onderzoekt nog of de verwondingen door politiekogels komen. Over de ernst van die verwondingen kan Hillenaar niets zeggen. "Ik weet het niet. Wij krijgen daar geen informatie over uit de ziekenhuizen." Bij de rellen raakten ook agenten gewond. Met de politiemensen die gehoorschade opliepen door zwaar vuurwerk, lijkt het goed te komen, maar dat is nog even afwachten, aldus Westerbeke.

Meer uit Binnenland

Twee arrestaties na steken man (72) bij uitlaatplaats Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.

1 uur geleden
15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

12 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

12 uur geleden
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.

14 uur geleden
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

15 uur geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

18 uur geleden
Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

1 dag geleden