Politiebureau wordt opleidingslocatie
VLISSINGEN - Het politiebureau aan de Breestraat is deze week in gebruik genomen als opleidingslocatie voor agenten in opleiding. Het wordt een zogenaamde LOP, oftewel Leer- en Ontwikkelplek voor agenten in opleiding. Vanuit hier gaan ze de theorie en praktijk met elkaar verbinden. Deze ontwikkeling past binnen het nieuwe onderwijssysteem dat de politie aan het uitrollen is over heel Nederland.
De politie verwacht de komende jaren te maken te krijgen met een flinke uitstroom van agenten. Reden? In de komende tien jaar zullen er zo’n 14.000 van de 64.000 agenten met pensioen gaan. Het is dus belangrijk om op tijd voldoende nieuwe agenten op te leiden. “Daarnaast zien we een verandering in de samenleving, maar ook een verandering qua onderwijs”, stelt Marco Smulders namens de politie. Die drie factoren hebben ervoor gezorgd dat de politie het onderwijssysteem op de schop gooit.
Zo is onder andere de duur van de opleiding verkort van drie naar twee jaar en in plaats van drie zijn er nu vier instroommomenten per jaar. “Een andere grote verandering is dat agenten in opleiding voorheen begonnen met drie maanden theorie en daarna begonnen ze meteen met drie maanden de straat op”, legt Smulders uit. “We kiezen er nu voor om te beginnen met negen maanden opleiding op de politieacademie.” Dat kan in Eindhoven zijn of in Rotterdam. “Daarna komt de leerling naar een Leer- en Ontwikkelplek binnen de eenheid waarvoor hij of zij gesolliciteerd heeft. In onze eenheid Zeeland-West-Brabant hebben we drie LOP’s, namelijk in Rijen, Bergen op Zoom en één in Vlissingen.”
Praktijk
Eenmaal op de Leer- en Ontwikkelplek gaan de studenten twee of drie dagen les krijgen en twee of drie dagen in de praktijk meedraaien. Daarbij werken ze in een vast team van acht studenten en ze krijgen twee vaste begeleiders toegewezen. “Dat zijn echt agenten uit de praktijk, die voor een deel begeleider worden en voor een deel in de praktijk blijven werken.” Nieuw is ook dat de leerlingen verantwoordelijk worden voor het uitstippelen van hun eigen leertraject. “Aan het eind van de praktijkdag houden we een debriefing. Wat ging goed en wat ging minder goed? Leerlingen kunnen daar zelf hun leermomenten uithalen. Moeten ze bijvoorbeeld nog eens oefenen hoe je een aangifte opneemt? Dan kunnen ze dat de volgende dag nog eens doornemen.”
Door een speciale LOP in te richten, wordt voorkomen dat agenten in opleiding worden meegezogen in de onvoorspelbare hectiek van het politiewerk. “Voorheen gebeurde het wel eens dat een agent in opleiding bij ziekte iemand aan de balie moest vervangen. Dat was voor ons handig, maar dat komt die student niet ten goede. We hebben nu de opleiding verkort, maar we zorgen er wel voor dat er veel meer focus is op het echte onderwijs.” Na de twee jaar zijn de agenten volgens Smulders vakbekwaam. “Maar in de jaren daarna gaan ze het werk eigen maken. Dat is net als met autorijden. Dat leer je ook pas nadat je je rijbewijs hebt gehaald.”
Inwoners van Vlissingen gaan overigens niet heel veel merken van de extra agenten. Wel gaan ze meer beweging op en rondom het politiebureau zien. “Daarom doen we ook bij alle buurtbewoners een flyer in de bus, waarop staat uitgelegd wat we hier gaan doen”, vertelt Smulders.
BIJDRAGE REMKO VERMUNT
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de President Rooseveltlaan. Politie en ambulancedienst schoten te hulp. De oorzaak van het ongeluk was waarschijnlijk een voorrangsfout.
10 uur geledenVLISSINGEN - De politie heeft vrijdagavond een man en een vrouw aangehouden na een korte achtervolging door het centrum van Vlissingen. De achtervolging eindigde toen de auto tegen een grote steen botste en tot stilstand kwam. De bestuurster van de auto bleek onder invloed te zijn, en in de auto trof de politie drugs aan. Naast de bestuurster werd ook een omstander aangehouden. Deze man leek een bekende van de vrouw te zijn en bleek na controle ook een aanzienlijke hoeveelheid drugs bij zich te hebben.
11 uur geledenVLISSINGEN - Een sprookjesachtige reis door een haast verlaten vlakte. Over zoeken, dromen, jagen, dwalen en liefhebben. Dat zijn de ingrediënten van 'Niemand in het bijzonder', de nieuwe voorstelling van De Zeeuwse Komedie.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op vrijdagavond 12 december verandert de binnenstad van Vlissingen in een groot, verlicht parcours vol muziek, sfeer en kerstbeleving. Tijdens de X-mas City Trail Vlissingen lopen honderden deelnemers een bijzondere route van circa vijf kilometer langs iconische locaties, waar licht, muziek en kleine verrassingen zorgen voor een onvergetelijke avond in winterse sfeer. De opbrengst gaat naar het goede doel: Zorgbeleving De Blauwe Vlinder.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november vindt in en om de binnenstad 'Vlissingen Proeft' plaats.
2 dagen geledenOOST-SOUBURG - De Protestantse gemeente Oost-Souburg ondersteunt ook dit jaar tijdens de kerstperiode inwoners van Oost-Souburg en Westerzicht die langdurig op een inkomen op bijstandsniveau zijn aangewezen met een kerstpakket. Hiervoor wordt samen gewerkt met Orionis Walcheren. Het aanvragen van de kerstpakketten kan tot en met zaterdag 15 november.
3 dagen geledenVLISSINGEN - De Jostiband komt volgend jaar als Ambassadeur van de Vrijheid naar het Bevrijdingsfestival Zeeland in Vlissingen.
3 dagen geleden