Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiebureau wordt opleidingslocatie

Politiebureau wordt opleidingslocatie

VLISSINGEN - Het politiebureau aan de Breestraat is deze week in gebruik genomen als opleidingslocatie voor agenten in opleiding. Het wordt een zogenaamde LOP, oftewel Leer- en Ontwikkelplek voor agenten in opleiding. Vanuit hier gaan ze de theorie en praktijk met elkaar verbinden. Deze ontwikkeling past binnen het nieuwe onderwijssysteem dat de politie aan het uitrollen is over heel Nederland. 

De politie verwacht de komende jaren te maken te krijgen met een flinke uitstroom van agenten. Reden? In de komende tien jaar zullen er zo’n 14.000 van de 64.000 agenten met pensioen gaan. Het is dus belangrijk om op tijd voldoende nieuwe agenten op te leiden. “Daarnaast zien we een verandering in de samenleving, maar ook een verandering qua onderwijs”, stelt Marco Smulders namens de politie. Die drie factoren hebben ervoor gezorgd dat de politie het onderwijssysteem op de schop gooit.

Zo is onder andere de duur van de opleiding verkort van drie naar twee jaar en in plaats van drie zijn er nu vier instroommomenten per jaar. “Een andere grote verandering is dat agenten in opleiding voorheen begonnen met drie maanden theorie en daarna begonnen ze meteen met drie maanden de straat op”, legt Smulders uit. “We kiezen er nu voor om te beginnen met negen maanden opleiding op de politieacademie.” Dat kan in Eindhoven zijn of in Rotterdam. “Daarna komt de leerling naar een Leer- en Ontwikkelplek binnen de eenheid waarvoor hij of zij gesolliciteerd heeft. In onze eenheid Zeeland-West-Brabant hebben we drie LOP’s, namelijk in Rijen, Bergen op Zoom en één in Vlissingen.”

Praktijk
Eenmaal op de Leer- en Ontwikkelplek gaan de studenten twee of drie dagen les krijgen en twee of drie dagen in de praktijk meedraaien. Daarbij werken ze in een vast team van acht studenten en ze krijgen twee vaste begeleiders toegewezen. “Dat zijn echt agenten uit de praktijk, die voor een deel begeleider worden en voor een deel in de praktijk blijven werken.” Nieuw is ook dat de leerlingen verantwoordelijk worden voor het uitstippelen van hun eigen leertraject. “Aan het eind van de praktijkdag houden we een debriefing. Wat ging goed en wat ging minder goed? Leerlingen kunnen daar zelf hun leermomenten uithalen. Moeten ze bijvoorbeeld nog eens oefenen hoe je een aangifte opneemt? Dan kunnen ze dat de volgende dag nog eens doornemen.”

Door een speciale LOP in te richten, wordt voorkomen dat agenten in opleiding worden meegezogen in de onvoorspelbare hectiek van het politiewerk. “Voorheen gebeurde het wel eens dat een agent in opleiding bij ziekte iemand aan de balie moest vervangen. Dat was voor ons handig, maar dat komt die student niet ten goede. We hebben nu de opleiding verkort, maar we zorgen er wel voor dat er veel meer focus is op het echte onderwijs.” Na de twee jaar zijn de agenten volgens Smulders vakbekwaam. “Maar in de jaren daarna gaan ze het werk eigen maken. Dat is net als met autorijden. Dat leer je ook pas nadat je je rijbewijs hebt gehaald.”

Inwoners van Vlissingen gaan overigens niet heel veel merken van de extra agenten. Wel gaan ze meer beweging op en rondom het politiebureau zien. “Daarom doen we ook bij alle buurtbewoners een flyer in de bus, waarop staat uitgelegd wat we hier gaan doen”, vertelt Smulders.

BIJDRAGE REMKO VERMUNT

Meer uit Vlissingen

Caravan volledig uitgebrand op Commandoweg in Vlissingen

VLISSINGEN - Op zaterdagavond is op de Commandoweg in Vlissingen een caravan volledig uitgebrand. Bij het incident is niemand gewond geraakt.

4 maanden geleden
Samenwerken aan De Machinewerf; 150 nieuwe woningen in Scheldekwartier

VLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector. 

4 maanden geleden
Politie waarschuwt voor oplichters die zich voordoen als agent en bankmedewerker

VLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.

4 maanden geleden
Automobilist rijdt door na botsing met fietser in Oost-Souburg; politie vraagt burgers om meer informatie

OOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.

4 maanden geleden
Voetganger aangereden op kruising President Rooseveltlaan

VLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.

4 maanden geleden
Inloophuis de Ontmoeting vrijdagmiddag open

OOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.

4 maanden geleden
Man met vuurwapen en drugs op zak aangehouden na twee mislukte vluchtpogingen

VLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.

4 maanden geleden