Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiebonden kondigen stiptheidsacties en werkonderbrekingen aan

Politiebonden kondigen stiptheidsacties en werkonderbrekingen aan

DEN HAAG (ANP) - De politiebonden bereiden stiptheidsacties en werkonderbrekingen voor. De acties beginnen bij de mobiele eenheid (ME) en de Afdeling Vreemdelingenpolitie, Identificatie en Mensenhandel.

"De politiek blijft weigeren overtuigende nieuwe maatregelen te nemen om de onderbezetting terug te dringen, ondanks de vele noodsignalen van de bonden over de gevolgen voor het personeel. Dan zit er voor ons niets anders op dan verbeteringen af te dwingen door acties", staat op de websites van de bonden.

"De rellen van afgelopen weekend maakten eens te meer duidelijk dat het korps lijdt aan een chronische onderbezetting. Daardoor komt de veiligheid van de medewerkers steeds meer in het gedrang." De politiebonden vrezen dat de politie volgend jaar een begrotingstekort van 300 miljoen euro moet opvangen. "Het gevolg daarvan zal waarschijnlijk nog minder inzetbare capaciteit zijn, bijvoorbeeld door vacaturestops en andere noodgedwongen bezuinigingsmaatregelen."

De acties krijgen binnen afzienbare tijd vorm. Actievoerders zeggen zich tijdens de acties streng te gaan houden aan werktijden, procedures en rustdagen. "We moeten het probleem zichtbaar maken", zegt Maarten Brink, projectleider van de politieacties namens de vier politievakbonden. "Puur uit loyaliteit lopen de collega’s alle gaten dicht. En daar hebben we uiteindelijk alleen onszelf mee. Als wij altijd alles oplossen, heeft niemand een probleem. Behalve de collega’s, die lopen al lange tijd op hun tandvlees."

Meer uit Binnenland

Commissaris Groningen doet aangifte na 'oorlogsdreiging' FDF

GRONINGEN (ANP) - De commissaris van de Koning in Groningen, René Paas, doet maandag aangifte tegen actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die dreigt volgens hem met een "oorlog" als de provinciale fractie van de BBB niet terugkomt op haar steun voor de onteigening van een boerderij. "Dat is intimidatie. Dat gaat alle perken te buiten. En het is strafbaar", laat Paas zondag weten.

56 minuten geleden
Twee arrestaties na steken man (72) bij uitlaatplaats Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden in een mishandelingszaak in Zoetermeer, waarbij eind maart een 72-jarige man werd geschopt, geslagen en in zijn hoofd gestoken. De verdachten zijn vrijdag en zaterdag gearresteerd, meldt de politie zondag.

4 uur geleden
15-jarige aangehouden na steekpartij in Numansdorp

NUMANSDORP (ANP) - Tijdens een ruzie in de Schubertstraat in het Zuid-Hollandse Numansdorp is een jongen gewond geraakt. Hij werd met een scherp voorwerp gestoken. Bij de ruzie waren meerdere jongeren betrokken, meldt de politie. De verdachte, een jongen van 15 uit Numansdorp, is aangehouden.

15 uur geleden
AZC Hoofddorp tijdelijk ontruimd om gaslucht

HOOFDDORP (ANP) - Een asielzoekerscentrum aan de Planeetbaan in Hoofddorp is tijdelijk ontruimd nadat er een gaslucht werd geroken, meldt de veiligheidsregio. Volgens NH Nieuws ging het om ongeveer vijfhonderd bewoners. Ze werden opgevangen in een nabijgelegen restaurant.

15 uur geleden
Miljoen kijkers langs de weg bij Bloemencorso Bollenstreek

NOORDWIJK (ANP) - Naar schatting 1 miljoen mensen stonden zaterdag langs de route van het Bloemencorso van de Bollenstreek. De stoet van vijftien praalwagens en tientallen andere voertuigen startte zaterdagochtend in Noordwijk en kwam rond 22.00 uur aan op de finish in Haarlem.

17 uur geleden
Burgemeester ziet effect van maatregelen tegen sluipverkeer A2

LEERDAM (ANP) - Maatregelen die Rijkswaterstaat heeft genomen om sluipverkeer aan te pakken tijdens grootschalige werkzaamheden aan de A2, lijken de overlast te hebben verminderd. Die indruk heeft burgemeester Sjors Fröhlich van de gemeente Vijfheerenlanden, waar onder meer Leerdam en Vianen onder vallen. "Zeker, het was opnieuw druk vandaag vanwege de afsluiting van de A2, maar het was goed te doen. Zowel voor automobilisten op de snelweg als voor de inwoners van Vianen en omliggende dorpen", twitterde hij zaterdag.

18 uur geleden
Zorgen bij ANWB over uitval alarmsysteem miljoenen auto's

DEN HAAG (ANP) - De ANWB maakt zich zorgen over het feit dat mogelijk het noodsysteem van 2 miljoen auto's in Nederland vanaf eind 2027 niet meer werkt door het uitschakelen van het 2G-mobiele netwerk. Het noodsysteem eCall, dat sinds 2018 verplicht is in nieuwe auto's, werkt niet op modernere mobiele netwerken.

21 uur geleden