Politiebonden dinsdag in actie voor behoud vroegpensioenregeling
DEN HAAG (ANP) - De politiebonden demonstreren dinsdag in Den Haag voor het behoud van een vroegpensioenregeling voor mensen met een zwaar beroep, zo meldt politievakbond ACP. De huidige regeling loopt eind volgend jaar af en gesprekken over een nieuwe regeling zijn in november vorig jaar stukgelopen. De vakbonden stellen dat het "ongezond, onveilig en ondankbaar" is om politiemensen tot hun 68e door te laten werken.
Ongeveer vierhonderd politiemensen zullen bij het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en bij het kantoor van werkgeversorganisatie VNO/NCW "luid en duidelijk het standpunt uitdragen dat het rechtvaardig en sociaal is om werknemers die tientallen jaren zwaar werk hebben gedaan - bijvoorbeeld bij de politie - de mogelijkheid te geven om eerder met werken te stoppen".
De bonden eisen onder andere dat de regeling permanent wordt. Daarnaast moet de maandelijkse uitkering voldoende zijn om van rond te komen en moeten werkgevers en vakbonden aan de cao-tafel bepalen wie precies aanspraak kan maken op vroegpensioen.
De actie van dinsdag is volgens ACP "een eerste schot voor de boeg". Als de protestdemonstratie niet de beoogde reactie oplevert vanuit werkgevers en de politiek, dan volgen dit voorjaar in samenwerking met andere vakbonden "steeds intensievere acties".
Meer uit Binnenland
MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geƫist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.
15 uur geleden