Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politiebond: agressie tegen Joodse voetbalsupporters verwerpelijk

Politiebond: agressie tegen Joodse voetbalsupporters verwerpelijk

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) noemt de agressie tegen Joodse voetbalsupporters in Amsterdam "verwerpelijk". De organisatie reageert "met afschuw" op de gebeurtenissen, "uitgerekend op de dag dat op veel plekken in de wereld de Kristallnacht was herdacht".

Vakbond ACP deelt deze mening. "Mensen die hiermee bezig zijn, moeten eens goed in de spiegel kijken", zegt waarnemend voorzitter Ramon Meijerink. "Geweld gebruiken tegen bevolkingsgroepen, vanwege politieke standpunten is op geen enkele wijze goed te praten."

Door het geweld moesten volgens de NPB zeven mensen in ziekenhuizen worden behandeld. De politie repte eerder over vijf gewonden. Ze zouden inmiddels weer ontslagen zijn uit het ziekenhuis.

Extra politie

'Ik kan me de verontwaardiging in de samenleving heel goed voorstellen", aldus NPB-voorzitter Nine Kooiman. "Deze agressieve daden in de openbare ruimte roepen veel vragen op: hoe kon dit gebeuren? Hadden de autoriteiten de juiste informatie? Hoe gaan we een herhaling hiervan voorkomen?"

Volgens de NPB waren er heel wat politiemensen aanwezig rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. "Het is ontzettend naar dat het ondanks hun inzet niet gelukt is om relschoppers van hun gewelddadige acties af te houden", aldus Kooiman. "Hier kun je je als politie niet op voorbereiden", aldus Meijerink. "De politie heeft zijn uiterste best gedaan om supporters en burgers te beschermen, maar je kunt niet overal tegelijk aanwezig zijn."

Volgens Kooiman is komende dagen extra politie op de been in de hoofdstad. "Daarnaast is er extra aandacht voor de beveiliging van Joodse instellingen en objecten."

Meer uit Binnenland

Rechtspraak vraagt aandacht voor sancties VS tegen Strafhof

DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, Henk Naves, heeft zich in zijn nieuwjaarstoespraak in Den Haag afgevraagd waarom het zo stil is rond de Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof. "Is het soms zo stil omdat we te afhankelijk zijn geworden?"

3 uur geleden
Man (20) uit Venlo aangehouden voor dood van zijn baby

VENLO (ANP) - De politie heeft dinsdag een 20-jarige man uit Venlo aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van zijn vijf maanden oude baby. Het kindje overleed in december onder verdachte omstandigheden, meldt de politie donderdag.

5 uur geleden
Piek in Zuid-Holland: meeste zout gestrooid in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in een week tijd bijna 2,4 miljoen kilo zout gestrooid op provinciale wegen en fietspaden, de grootste hoeveelheid in zeker vijf jaar. Sinds de eerste 'strooidag' van deze winter (23 december) gaat het in totaal al om bijna 3 miljoen kilogram. Vorige winter reden de provinciale strooiwagens 2,23 miljoen kilo zout uit, in 2023-2024 was dat 1,81 miljoen kilo (1810 ton).

5 uur geleden
Jongens opgepakt na dood man Schiedam na sneeuwballengevecht

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na de dood van een 60-jarige man in Schiedam maandag. Het gaat om jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam. De man overleed waarschijnlijk nadat hij werd mishandeld, na een ruzie over het gooien van sneeuwballen. Hij werd ter plekke gereanimeerd door hulpdiensten en een voorbijganger, maar kon niet meer worden gered.

6 uur geleden
NS rijdt vrijdag opnieuw volgens afgeschaalde dienstregeling

UTRECHT (ANP) - NS rijdt vrijdag opnieuw met een afgeschaalde dienstregeling vanwege het winterse weer. Dit betekent dat op een aantal trajecten minder treinen rijden en reizigers vaker moeten overstappen en langer onderweg zijn. Ook kunnen treinen drukker zijn dan anders. Ook wordt de dienstregeling in het noorden van het land losgekoppeld van de rest van het land, meldt ProRail.

8 uur geleden
In 2025 keerden 945 Syrische vluchtelingen vrijwillig terug

DEN HAAG (ANP) - Na de val van het Assad-regime zijn vorig jaar 945 Syrische vluchtelingen vanuit Nederland vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland, meldt de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Daarnaast is de dienst nog bezig met het vertrek van 440 Syriërs die zich eind 2025 hebben gemeld voor een tijdelijke regeling, waardoor ze extra geld krijgen om ze te helpen met hun terugkeer.

9 uur geleden
Veroordeelden Mallorcazaak schikken met vriendin Heuvelman

DEN HAAG (ANP) - Vijf jongemannen die veroordeeld zijn in de Mallorca-zaak voor geweld tegen Carlo Heuvelman hebben een schikking getroffen met zijn vriendin. Dat melden betrokken advocaten in een gezamenlijke verklaring. Hoeveel geld is betaald, is niet bekendgemaakt.

9 uur geleden