Politiebond: agressie tegen Joodse voetbalsupporters verwerpelijk
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) noemt de agressie tegen Joodse voetbalsupporters in Amsterdam "verwerpelijk". De organisatie reageert "met afschuw" op de gebeurtenissen, "uitgerekend op de dag dat op veel plekken in de wereld de Kristallnacht was herdacht".
Vakbond ACP deelt deze mening. "Mensen die hiermee bezig zijn, moeten eens goed in de spiegel kijken", zegt waarnemend voorzitter Ramon Meijerink. "Geweld gebruiken tegen bevolkingsgroepen, vanwege politieke standpunten is op geen enkele wijze goed te praten."
Door het geweld moesten volgens de NPB zeven mensen in ziekenhuizen worden behandeld. De politie repte eerder over vijf gewonden. Ze zouden inmiddels weer ontslagen zijn uit het ziekenhuis.
Extra politie
'Ik kan me de verontwaardiging in de samenleving heel goed voorstellen", aldus NPB-voorzitter Nine Kooiman. "Deze agressieve daden in de openbare ruimte roepen veel vragen op: hoe kon dit gebeuren? Hadden de autoriteiten de juiste informatie? Hoe gaan we een herhaling hiervan voorkomen?"
Volgens de NPB waren er heel wat politiemensen aanwezig rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. "Het is ontzettend naar dat het ondanks hun inzet niet gelukt is om relschoppers van hun gewelddadige acties af te houden", aldus Kooiman. "Hier kun je je als politie niet op voorbereiden", aldus Meijerink. "De politie heeft zijn uiterste best gedaan om supporters en burgers te beschermen, maar je kunt niet overal tegelijk aanwezig zijn."
Volgens Kooiman is komende dagen extra politie op de been in de hoofdstad. "Daarnaast is er extra aandacht voor de beveiliging van Joodse instellingen en objecten."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In het stadhuis van Amsterdam zijn woensdag kort na middernacht drie stellen van hetzelfde geslacht getrouwd door burgemeester Femke Halsema. Met de nachtelijke trouwceremonie werd gevierd dat precies 25 jaar geleden de eerste stellen van hetzelfde geslacht in het huwelijk traden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.
9 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.
10 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.
14 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.
14 uur geleden