Politiebond: agressie tegen Joodse voetbalsupporters verwerpelijk
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) noemt de agressie tegen Joodse voetbalsupporters in Amsterdam "verwerpelijk". De organisatie reageert "met afschuw" op de gebeurtenissen, "uitgerekend op de dag dat op veel plekken in de wereld de Kristallnacht was herdacht".
Vakbond ACP deelt deze mening. "Mensen die hiermee bezig zijn, moeten eens goed in de spiegel kijken", zegt waarnemend voorzitter Ramon Meijerink. "Geweld gebruiken tegen bevolkingsgroepen, vanwege politieke standpunten is op geen enkele wijze goed te praten."
Door het geweld moesten volgens de NPB zeven mensen in ziekenhuizen worden behandeld. De politie repte eerder over vijf gewonden. Ze zouden inmiddels weer ontslagen zijn uit het ziekenhuis.
Extra politie
'Ik kan me de verontwaardiging in de samenleving heel goed voorstellen", aldus NPB-voorzitter Nine Kooiman. "Deze agressieve daden in de openbare ruimte roepen veel vragen op: hoe kon dit gebeuren? Hadden de autoriteiten de juiste informatie? Hoe gaan we een herhaling hiervan voorkomen?"
Volgens de NPB waren er heel wat politiemensen aanwezig rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv. "Het is ontzettend naar dat het ondanks hun inzet niet gelukt is om relschoppers van hun gewelddadige acties af te houden", aldus Kooiman. "Hier kun je je als politie niet op voorbereiden", aldus Meijerink. "De politie heeft zijn uiterste best gedaan om supporters en burgers te beschermen, maar je kunt niet overal tegelijk aanwezig zijn."
Volgens Kooiman is komende dagen extra politie op de been in de hoofdstad. "Daarnaast is er extra aandacht voor de beveiliging van Joodse instellingen en objecten."
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
5 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
6 uur geleden