Politieagent in New York geschorst na wurgincident
NEW YORK (ANP/DPA) - Een politieagent uit New York is zondag (lokale tijd) geschorst na een wurgincident tijdens de arrestatie van een zwarte man. Politiechef Dermot Shea sprak in een tweet over een "verontrustend" incident. Het onderzoek loopt nog.
De politie bracht een bodycam-video naar buiten en er waren ook video-opnames van een telefoon van een voorbijganger. De video's lijken te laten zien dat de politieman een illegale wurggreep gebruikte op de man.
De 35-jarige arrestant raakte gewond en werd zondagochtend (lokale tijd) naar het ziekenhuis gebracht , meldde de New York Times. Bij het incident waren verschillende politieagenten aanwezig. De arrestatie is onder meer gedaan vanwege verstoring van de openbare orde. De stad New York heeft vorige week een wet aangenomen die het gebruik van wurggrepen verbiedt en bestraft.
Sinds de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd, tijdens een politie-operatie in Minneapolis op 25 mei, zijn er in het hele land massale protesten geweest tegen racisme en politiegeweld. Steden en staten hebben politiehervormingen aangekondigd, zoals de afschaffing van controversiële praktijken zoals wurggrepen.
Floyd overleed nadat een blanke politieagent minutenlang met zijn knie op de nek van de 46-jarige drukte.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
5 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
9 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
11 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
12 uur geleden