Politieagent in New York geschorst na wurgincident
NEW YORK (ANP/DPA) - Een politieagent uit New York is zondag (lokale tijd) geschorst na een wurgincident tijdens de arrestatie van een zwarte man. Politiechef Dermot Shea sprak in een tweet over een "verontrustend" incident. Het onderzoek loopt nog.
De politie bracht een bodycam-video naar buiten en er waren ook video-opnames van een telefoon van een voorbijganger. De video's lijken te laten zien dat de politieman een illegale wurggreep gebruikte op de man.
De 35-jarige arrestant raakte gewond en werd zondagochtend (lokale tijd) naar het ziekenhuis gebracht , meldde de New York Times. Bij het incident waren verschillende politieagenten aanwezig. De arrestatie is onder meer gedaan vanwege verstoring van de openbare orde. De stad New York heeft vorige week een wet aangenomen die het gebruik van wurggrepen verbiedt en bestraft.
Sinds de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd, tijdens een politie-operatie in Minneapolis op 25 mei, zijn er in het hele land massale protesten geweest tegen racisme en politiegeweld. Steden en staten hebben politiehervormingen aangekondigd, zoals de afschaffing van controversiële praktijken zoals wurggrepen.
Floyd overleed nadat een blanke politieagent minutenlang met zijn knie op de nek van de 46-jarige drukte.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Oekraïne omvat voorstellen om Russische energieleveranties aan Europa te herstellen, grote Amerikaanse investeringen in Russische zeldzame aardmetalen en energie, en het aanwenden van bevroren Russische staatsactiva. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal.
2 uur geledenWASHINGTON/OSLO/CARACAS (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft gezegd dat de VS voor de kust van Venezuela een grote olietanker hebben opgebracht. Hij zei dit tegen verslaggevers en voegde eraan toe dat er "meer dingen gebeuren, daar horen jullie later over".
10 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Tienduizenden Bulgaren hebben in Sofia en andere steden betoogd tegen de regering en tegen corruptie. Begin deze maand waren er ook grote demonstraties van vooral jongeren. Het werd een uiting van Gen Z in Bulgarije genoemd. De coalitieregering trok onder druk van de protestgolf de voorgenomen begrotingsplannen op 3 december in. Volgens Bulgaarse media waren de protesten van woensdag nog groter dan die op 1 december.
11 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal heeft een overeenkomst gesloten met vertegenwoordigers van de Gen Z-protestbeweging. Het gaat om een pakket maatregelen die moeten leiden tot minder corruptie en beter bestuur. Interim-premier Sushila Karki, een voormalige opperrechter, sprak tijdens een plechtigheid in Kathmandu over een "mijlpaal".
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij een grote operatie van de Franse politie in heel het land zijn woensdag een twintigtal mensen aangehouden omdat ze worden verdacht van het kopen van illegale sekspoppen die een kinderlijk uiterlijk hebben. Vijf van de verdachten zijn bekend bij de politie wegens pedofiele praktijken.
14 uur geledenREYKJAVIK (ANP) - IJsland gaat in navolging van onder meer Nederland en Spanje volgend jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. Dat is woensdag besloten tijdens een bestuursvergadering van de publieke omroep RÚV, maakte de omroep zelf bekend. Vorige week maakte de European Broadcasting Union (EBU), de organisator van het songfestival, bekend dat Israël mee mag doen aan de editie van volgend jaar in Oostenrijk. Hierop besloot een aantal landen het evenement te boycotten.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - De leiders van de drie belangrijkste Europese landen hebben de Amerikaanse president Donald Trump gebeld over de jongste Oekraïne-vredesplannen van de Verenigde Staten. Er is druk diplomatiek verkeer tussen de VS, Europa, Oekraïne en Rusland nu de VS mikken op een doorbraak in de dagen voor Kerstmis.
15 uur geleden