Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie zoekt inzittenden auto in onderzoek afvaldumping snelwegen

Politie zoekt inzittenden auto in onderzoek afvaldumping snelwegen

LEEK (ANP) - In het onderzoek naar wie afval op snelwegen in het noorden van Nederland heeft gedumpt afgelopen week, is de politie op zoek naar de inzittenden van een auto die op de A7 bij afslag Leek betrokken waren bij een ongeval daar. Het ongeluk vond in de nacht van woensdag op donderdag plaats op een plek waar puin en autobanden op de snelweg waren gedumpt, aldus de politie zondag.

De auto raakte volgens de politie bij het ongeval beschadigd. In de auto, een Peugeot, zaten vier mensen. Het voertuig is is onderaan de afslag Leek voor het laatst gezien. De politie wil de inzittenden van het voertuig spreken, omdat zij mogelijk belangrijke informatie hebben over de situatie op de A7 bij Leek.

Eerder meldde de politie rond het onderzoek al dat een automobilist die op de A32 bij Meppel op een stapel hooibalen met balken reed aangifte heeft gedaan. Ook op de A7 bij Frieschepalen vond een ongeval plaats. De bestuurders bleven in alle gevallen ongedeerd, maar de schade aan de voertuigen is aanzienlijk. "Personen die afval dumpen nemen bewust het risico dat weggebruikers mogelijk levensgevaarlijk gewond raken", stelde de politie eerder.

Meer uit Binnenland

Geen van opvarenden Hondius in Rotterdam besmet

DEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.

50 minuten geleden
Komende jaren steeds meer cellen nodig, volgens prognose

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.

50 minuten geleden
Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

2 uur geleden
Enquêtecommissie heeft 'strijd geleverd' voor coronadocumenten

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona heeft "een strijd moeten leveren" om documenten los te krijgen over de besluitvorming tijdens de coronapandemie. Dat heeft commissievoorzitter Daan de Kort (VVD) gezegd tijdens een persconferentie. De enquêtecommissie begint volgende week met haar openbare verhoren.

3 uur geleden
Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op om situatie Ter Apel

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam vangt 230 extra vluchtelingen op wegens het tekort aan opvangplekken bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. De 230 vluchtelingen worden opgenomen in bestaande opvanglocaties in de stad voor de duur van zes maanden, meldt de gemeente donderdag.

3 uur geleden
Rutte, De Jonge en Van Dissel moeten voor coronacommissie komen

DEN HAAG (ANP) - Onder anderen oud-premier Mark Rutte, voormalig gezondheidsminister Hugo de Jonge en oud-directeur van het RIVM Jaap van Dissel worden verhoord door de parlementaire enquêtecommissie over het coronabeleid. Dat werd donderdagmiddag bekendgemaakt tijdens een persconferentie. Ook voormalig justitieminister Ferd Grapperhaus, hoogleraar virologie Marion Koopmans en oud-minister van Volksgezondheid Bruno Bruins moeten voor de commissie verschijnen. Die laatste twee zijn als eerste aan de beurt, op 29 mei.

4 uur geleden
Twee verdachte vrouwen kindermishandeling Stadskanaal langer vast

GRONINGEN (ANP) - De twee vrouwen die verdacht worden van mishandeling van hun kinderen in Stadskanaal blijven veertien dagen langer vastzitten.

4 uur geleden