Politie: winkelbrand in Den Haag is aangestoken
DEN HAAG (ANP) - De brand in de winkel aan de Weissenbruchstraat in Den Haag is aangestoken, meldt de politie. Zondagnacht raakten vijf bewoners van woningen boven en naast het winkelpand gewond door de brand. Een stel met een klein kindje moest met een hoogwerker van het dak worden gehaald.
"De gewonde omwonenden hebben rook ingeademd en zijn met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd," zegt een brandweerwoordvoerder. De brand brak rond 00.20 uur uit. Het vuur sloeg over naar een bovenliggende woning. In totaal zijn zes huizen ontruimd. Volgens de woordvoerder kunnen de bewoners van tenminste twee woningen voorlopig niet terugkeren. "We bekijken of de anderen dat wel kunnen." Hij kon niet zeggen hoeveel mensen precies zijn geƫvacueerd vanwege de brand. De brand was in de loop van de nacht onder controle.
Omwonenden in de Haagse wijk Benoordenhout gingen al uit van brandstichting. "Een buurman werd wakker van glasgerinkel en zag twee jongens met twee jerrycans het winkelpand binnengaan. Hij heeft eerst 112 gebeld en daarna waren de jongens al weg en stond het pand gelijk in lichterlaaie", zei een buurtbewoonster tegen Omroep West. "Er zijn allemaal woningen boven de winkel. Hoe haal je het in je hoofd."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
5 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
16 uur geledenEPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israƫl (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.
19 uur geleden