Politie waarschuwt: Word geen geldezel!
De politie is met de banken in Nederland een campagne gestart om aandacht te vragen voor money mules, oftewel geldezels. ‘We waarschuwen jongvolwassenen dat ze van en naar school geronseld kunnen worden’, laat de politie woensdag weten.
Om crimineel geld wit te wassen maken cybercriminelen vaak gebruik van zogenoemde money mules. ‘Deze mensen, ook wel geldezels genoemd, stellen hun bankrekening beschikbaar voor fraude. Dat is strafbaar.’ Money mules, geldezels of katvangers worden volgens de politie steeds vaker ingezet door cybercriminelen. Daarom is de campagne ‘Mijn scam, jouw probleem!’ opgezet. Criminelen proberen mensen op straat of op het schoolplein voor hun karretje te spannen, maar ook steeds vaker via sociale media. ‘Bijvoorbeeld via Instagram, Snapchat of via advertenties waarop je reageert. De criminelen proberen vaak jongeren met allerlei beloftes en smoesjes over te halen om hun bankpas en pincode af te staan, zodat de criminelen op die manier het geld kunnen wegsluizen en vervolgens zelf anoniem blijven.’ De politie adviseert niet zo maar in te gaan op vacatures waar je snel en gemakkelijk veel geld kunt verdienen. ‘Controleer of het (buitenlandse) bedrijf of persoon uit die mooie vacature wel echt bestaat en de advertentie niet vol spelfouten staat. Lijkt iets te mooi om waar te zijn? Dan is het dat vaak ook.’
Kijk voor meer informatie op de website van de politie https://www.politie.nl/onderwerpen/money-mule.html.
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE/ BIEZELINGE - Nova Melodica uit Kapelle-Biezelinge bestaat 55 jaar! Reden om terug te kijken, dankbaar te zijn en feest te vieren! Het jongerenkoor en -combo, onder leiding van dirigent Marianne van Dijke, viert dit met een muzikaal optreden op zaterdag 15 november in Theater De Mythe in Goes. Met een gevarieerd programma vol krachtige gospelsongs wordt u meegenomen op een reis vol van hoop en verwachting. Juist in het donker laten hoop en vertrouwen ons uitzien naar de toekomst. De zon zal opnieuw opgaan, iedere dag weer.
11 uur geledenWaarde - Wie de garage bij Dirk en Jeanette Verburg inloopt, hoort het meteen: een vrolijk koor van getjilp, gefluit en gekwetter. Via een trapje naar boven kom je in een ruimte die letterlijk leeft. De hele bovenverdieping is één grote volière, gevuld met wel 130 kanaries en dwergpapegaaitjes.
14 uur geledenWEMELDINGE - Op donderdag 13 november organiseert de gemeente Kapelle een inloopavond over de inrichting van de buitenruimte rond het nieuwe Integraal Kindcentrum (IKC) in Wemeldinge. Belangstellenden zijn tussen 19.00 en 20.00 uur welkom in Dorpshuis De Wemel. Aanmelden is niet nodig.
17 uur geledenWemeldinge - Voor zelfstandigen zonder vangnet bij ziekte kan een Broodfonds uitkomst bieden. In Zeeland is nog ruimte voor nieuwe deelnemers. Daarom vindt op maandag 24 november in Gasterij Schoudee in Wemeldinge een informatieavond plaats over deelname aan bestaande en nieuwe Broodfondsen.
1 dag geledenReimerswaal - Steeds meer inwoners uit gemeente Reimerswaal die zorgen voor een naaste, voelen zich zwaarbelast. Het aantal mantelzorgers dat aangeeft dat de zorg te veel wordt, is in twee jaar tijd verdubbeld. Dat blijkt uit een onderzoek van Independer op basis van cijfers van het CBS, RIVM en de GGD's.
1 dag geledenWemeldinge - November staat in het teken van Heel Nederland Leest, de landelijke campagne die iedereen wil aanmoedigen om hetzelfde boek te lezen en met elkaar in gesprek te gaan. Dit jaar is dat Onder de Paramariboom van schrijver Johannes Fretz.
1 dag geledenKRUININGEN - Op zaterdag 15 november komt Sinterklaas met zijn Pieten aan in Kruiningen. De aankomst staat gepland rond 14.30 uur bij het gemeentehuis aan het Oude Plein.
2 dagen geleden