Politie vraagt om beelden rellen Rotterdam in Opsporing Verzocht
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond in het televisieprogramma Opsporing Verzocht iedereen die videobeelden heeft van de rellen in Rotterdam gevraagd deze op te sturen naar de politie. Dat zou volgens een politiewoordvoerder enorm kunnen helpen om de relschoppers te vinden.
Daarbij verwees ze naar de rellen in verschillende Nederlandse steden eind januari, toen de avondklok werd ingevoerd. Toen werden er duizenden filmpjes ingestuurd. "Met al die beelden kunnen we exact kijken wie wat gedaan heeft. Zodat als zij uiteindelijk bij de rechter komen, zij ook een straf kunnen krijgen of een schadevergoeding moeten betalen die past bij wat ze werkelijk gedaan hebben."
Het bekijken en analyseren van de beelden is een "heel precies werkje", volgens de woordvoerder. De politie krijgt daarbij hulp van een team van professionals met mensen met een vorm van autisme. Zij kunnen "urenlang heel secuur die beelden kunnen bestuderen en dat helpt ons om niks te missen".
Bij een demonstratie tegen aangekondigde coronamaatregelen braken vrijdagavond ongeregeldheden uit in Rotterdam. Daarbij werden onder meer zwaar vuurwerk en stenen gegooid naar hulpverleners. De politie schoot gericht op enkele relschoppers en mogelijk vier mensen zijn geraakt door kogels. De Rijksrecherche onderzoekt of het gaat om politiekogels. Er vielen daarnaast meerdere gewonden, onder wie agenten. Op de avond zelf zijn 49 mensen aangehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Op drie bedrijven in het Overijsselse Bornerbroek, en Tienray en Helden in Limburg, is vogelgriep gevonden. Dat laat de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit woensdagochtend weten. De bedrijven worden geruimd.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 8 procent van de huurwoningen van woningcorporaties die in 2023 vrijkwamen, ging dat jaar naar statushouders, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is ongeveer een procentpunt meer dan het jaar daarvoor, toen zo'n 7 procent van de corporatiewoningen naar mensen met een verblijfsstatus ging. In de jaren daarvoor schommelde dit percentage tussen de 4 en 7.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist in het noorden van het land. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname en Nederland willen nauwer gaan samenwerken op het gebied van onderwijs. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in Paramaribo, waar hij aanwezig was bij de viering van vijftig jaar onafhankelijkheid.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xander van der Wulp, hoofdredacteur van NOS Sport, laat weten dat door de bezuinigingen bij de publieke omroep sportrechten op het spel staan. Dat zei Van der Wulp aan tafel bij Pauw & de Wit.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
12 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
13 uur geleden