Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie vraagt om beelden rellen Rotterdam in Opsporing Verzocht

Politie vraagt om beelden rellen Rotterdam in Opsporing Verzocht

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond in het televisieprogramma Opsporing Verzocht iedereen die videobeelden heeft van de rellen in Rotterdam gevraagd deze op te sturen naar de politie. Dat zou volgens een politiewoordvoerder enorm kunnen helpen om de relschoppers te vinden.

Daarbij verwees ze naar de rellen in verschillende Nederlandse steden eind januari, toen de avondklok werd ingevoerd. Toen werden er duizenden filmpjes ingestuurd. "Met al die beelden kunnen we exact kijken wie wat gedaan heeft. Zodat als zij uiteindelijk bij de rechter komen, zij ook een straf kunnen krijgen of een schadevergoeding moeten betalen die past bij wat ze werkelijk gedaan hebben."

Het bekijken en analyseren van de beelden is een "heel precies werkje", volgens de woordvoerder. De politie krijgt daarbij hulp van een team van professionals met mensen met een vorm van autisme. Zij kunnen "urenlang heel secuur die beelden kunnen bestuderen en dat helpt ons om niks te missen".

Bij een demonstratie tegen aangekondigde coronamaatregelen braken vrijdagavond ongeregeldheden uit in Rotterdam. Daarbij werden onder meer zwaar vuurwerk en stenen gegooid naar hulpverleners. De politie schoot gericht op enkele relschoppers en mogelijk vier mensen zijn geraakt door kogels. De Rijksrecherche onderzoekt of het gaat om politiekogels. Er vielen daarnaast meerdere gewonden, onder wie agenten. Op de avond zelf zijn 49 mensen aangehouden.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

15 uur geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

15 uur geleden
Zesde en laatste nominatie voor Woutertje Pieterse Prijs bekend

HILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.

15 uur geleden
Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

16 uur geleden
Man dringt huizen Sint-Michielsgestel binnen en wurgt vrouw

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.

17 uur geleden
Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

20 uur geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

23 uur geleden