Politie vraagt om beelden rellen Rotterdam in Opsporing Verzocht
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagavond in het televisieprogramma Opsporing Verzocht iedereen die videobeelden heeft van de rellen in Rotterdam gevraagd deze op te sturen naar de politie. Dat zou volgens een politiewoordvoerder enorm kunnen helpen om de relschoppers te vinden.
Daarbij verwees ze naar de rellen in verschillende Nederlandse steden eind januari, toen de avondklok werd ingevoerd. Toen werden er duizenden filmpjes ingestuurd. "Met al die beelden kunnen we exact kijken wie wat gedaan heeft. Zodat als zij uiteindelijk bij de rechter komen, zij ook een straf kunnen krijgen of een schadevergoeding moeten betalen die past bij wat ze werkelijk gedaan hebben."
Het bekijken en analyseren van de beelden is een "heel precies werkje", volgens de woordvoerder. De politie krijgt daarbij hulp van een team van professionals met mensen met een vorm van autisme. Zij kunnen "urenlang heel secuur die beelden kunnen bestuderen en dat helpt ons om niks te missen".
Bij een demonstratie tegen aangekondigde coronamaatregelen braken vrijdagavond ongeregeldheden uit in Rotterdam. Daarbij werden onder meer zwaar vuurwerk en stenen gegooid naar hulpverleners. De politie schoot gericht op enkele relschoppers en mogelijk vier mensen zijn geraakt door kogels. De Rijksrecherche onderzoekt of het gaat om politiekogels. Er vielen daarnaast meerdere gewonden, onder wie agenten. Op de avond zelf zijn 49 mensen aangehouden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.
4 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Voor zover bekend bij de politie zijn er donderdag in Stadskanaal bij drie woningen vernielingen aangericht, wordt vrijdag gemeld. Het gaat om huizen aan de Julianastraat en Oranjestraat die donderdagmiddag doelwit waren. Een woning aan de Koninginnelaan was dat 's avonds rond 22.30 uur. In alle gevallen werden een of meerdere ruiten ingegooid.
4 uur geleden