Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: vorig jaar iets minder politiegeweld, maar nog te veel

Politie: vorig jaar iets minder politiegeweld, maar nog te veel

DEN HAAG (ANP) - Hoewel vorig jaar iets minder politiegeweld plaatsvond ten opzichte van een jaar eerder, hebben agenten nog steeds te vaak te maken met agressie. Dat meldt de politie maandag op basis van de jaarcijfers. De politie heeft geen verklaring voor de lichte daling van het aantal geweldsincidenten.

Waar het in 2022 om 12.895 geweldsincidenten ging, waren dat er vorig jaar 12.265. In de meeste gevallen (5543) ging het om belediging, maar er kwamen ook ruim duizend meldingen binnen van mishandeling. Daar zaten ook gevallen van zware mishandeling en pogingen tot doodslag en moord tussen, meldt de politie.

Programmamanager Geweld Tegen Politie Ambtenaren (GTPA) Henk van Dijk benadrukt dat gooien met zwaar explosief vuurwerk een poging tot doodslag is. Agenten krijgen vaker te maken met groepen jongeren die met bivakmutsen op vuurwerk naar hen gooien, een "zorgwekkende ontwikkeling", aldus de politie.

Grote impact

Volgens Van Dijk is het aantal (heftige) geweldsincidenten tegen agenten al jaren te hoog. Vooral de zware voorvallen hebben "grote impact op de collega's", aldus de programmamanager. Korpschef Janny Knol voegt daar op X aan toe dat de agressie en het geweld ook "ingrijpende gevolgen" kunnen hebben in het privéleven van agenten. "Goede en passende zorg voor collega's vind ik dan ook erg belangrijk", aldus Knol.

Demissionair justitieminister Dilan Yeşilgöz noemt de cijfers over politiegeweld de laatste jaren "schrikbarend hoog". Zij geeft op X aan heftige verhalen te horen van agenten die met geweld te maken krijgen."Echt, hoe haal je het in je hoofd om mensen die er voor jouw veiligheid zijn aan te vallen?", vraagt de minister zich af. Zij hoopt dat het strafbaar stellen van doxing, dat is het opzettelijk delen van persoonsgegevens, gaat helpen om politiemensen beter te beschermen.

Meer uit Binnenland

GGD: controle thuisquarantaine passagiers is niet nodig

UTRECHT (ANP) - De GGD gaat ervan uit dat de Nederlandse opvarenden van de Hondius zich aan de thuisquarantaine houden. "De ervaring leert dat dit altijd gebeurt", zegt een woordvoerder van GGD GHOR daarover. De quarantaine van zes weken is voor alle passagiers verplicht, maar er is geen controle of mensen zich ook daadwerkelijk aan die maatregel houden.

11 minuten geleden
Amerikaan test 'mild positief' op hantavirus na evacuatie Hondius

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaan die geëvacueerd is van het cruiseschip m/v Hondius heeft "mild positief" getest op het hantavirus, meldde het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid in de nacht van zondag op maandag in een verklaring. Het Spaanse ministerie van Volksgezondheid meldt op basis van Amerikaanse informatie dat het gaat om een "zwakke" positieve test, die als positief wordt beschouwd. De persoon zou geen ziekteverschijnselen hebben.

30 minuten geleden
Vissen met sleepnetten op Doggersbank mag niet zonder vergunning

DEN HAAG (ANP) - Visserij met sleepnetten in de beschermde Noordzeenatuur van de Doggersbank is zonder omgevingsvergunning in principe niet toegestaan. De algemene uitzondering die de overheid daar al jaren op maakt voor vissers, is in strijd met Europese natuurwetgeving, oordeelt de rechtbank in Den Haag in een zaak die door natuurorganisaties was aangespannen.

1 uur geleden
Raad van State betwijfelt nut van wet intrekken Nederlanderschap

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.

1 uur geleden
Onderzoek naar vermiste Tanja Groen afgerond, zaak onopgelost

MAASTRICHT (ANP) - Politie en het Openbaar Ministerie (OM) hebben het onderzoek afgerond naar de vermissing van Tanja Groen in 1993. De grote vragen zijn niet opgelost: wat is er met Tanja gebeurd en waar is ze? Dat melden politie en OM maandag. De toen 18-jarige Tanja raakte in Limburg vermist in de nacht van 31 augustus op 1 september 1993. Ze verdween na een feestje in Maastricht.

1 uur geleden
Stroomvoorziening datacenter Almere na brand woensdag hersteld

ALMERE (ANP) - Het NorthC datacenter in Almere krijgt uiterlijk woensdag om 12.00 uur een tijdelijke stroomvoorziening. Dat laat het bedrijf maandag weten. Donderdag woedde daar een grote brand, waarbij het stroomnet beschadigd raakte.

2 uur geleden
OM ziet toename jeugdige verdachten van zware misdrijven

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie ziet een toename van het aantal jeugdige verdachten. Jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar komen sinds 2024 vaker met de politie en het OM in aanraking. Daarbij valt vooral de zwaarte van de gepleegde misdrijven op, meldt het OM in het maandag gepubliceerde jaarbericht over 2025.

2 uur geleden