Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: vorig jaar iets minder politiegeweld, maar nog te veel

Politie: vorig jaar iets minder politiegeweld, maar nog te veel

DEN HAAG (ANP) - Hoewel vorig jaar iets minder politiegeweld plaatsvond ten opzichte van een jaar eerder, hebben agenten nog steeds te vaak te maken met agressie. Dat meldt de politie maandag op basis van de jaarcijfers. De politie heeft geen verklaring voor de lichte daling van het aantal geweldsincidenten.

Waar het in 2022 om 12.895 geweldsincidenten ging, waren dat er vorig jaar 12.265. In de meeste gevallen (5543) ging het om belediging, maar er kwamen ook ruim duizend meldingen binnen van mishandeling. Daar zaten ook gevallen van zware mishandeling en pogingen tot doodslag en moord tussen, meldt de politie.

Programmamanager Geweld Tegen Politie Ambtenaren (GTPA) Henk van Dijk benadrukt dat gooien met zwaar explosief vuurwerk een poging tot doodslag is. Agenten krijgen vaker te maken met groepen jongeren die met bivakmutsen op vuurwerk naar hen gooien, een "zorgwekkende ontwikkeling", aldus de politie.

Grote impact

Volgens Van Dijk is het aantal (heftige) geweldsincidenten tegen agenten al jaren te hoog. Vooral de zware voorvallen hebben "grote impact op de collega's", aldus de programmamanager. Korpschef Janny Knol voegt daar op X aan toe dat de agressie en het geweld ook "ingrijpende gevolgen" kunnen hebben in het privéleven van agenten. "Goede en passende zorg voor collega's vind ik dan ook erg belangrijk", aldus Knol.

Demissionair justitieminister Dilan Yeşilgöz noemt de cijfers over politiegeweld de laatste jaren "schrikbarend hoog". Zij geeft op X aan heftige verhalen te horen van agenten die met geweld te maken krijgen."Echt, hoe haal je het in je hoofd om mensen die er voor jouw veiligheid zijn aan te vallen?", vraagt de minister zich af. Zij hoopt dat het strafbaar stellen van doxing, dat is het opzettelijk delen van persoonsgegevens, gaat helpen om politiemensen beter te beschermen.

Meer uit Binnenland

Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

46 minuten geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

9 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

9 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

13 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

15 uur geleden
Meeste sportcomplexen in Tilburg weer open na sluiting om sneeuw

TILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.

15 uur geleden
Wisselstoringen en kapotte treinen in het noorden van het land

GRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.

16 uur geleden