Politie voert grootschalige kluisjescontrole uit op middelbare scholen
THOLEN - Medewerkers van gemeenten, politie en middelbare scholen hebben woensdagochtend 7 december op verschillende middelbare scholen kluisjes van leerlingen gecontroleerd. Tijdens de controles is niets strafbaars gevonden.
Een samengesteld team van agenten, BOA’s, medewerkers van gemeenten en particuliere speurhondengeleiders doorzocht op verschillende scholen in Tholen, Woensdrecht, Steenbergen en Bergen op Zoom kluisjes. Daarbij waren ze vooral op zoek naar (illegaal) vuurwerk. Op sommige scholen werden alle kluisjes doorzocht, op andere scholen hielpen een speurhonden met kluisjes aanwijzen die vervolgens door agenten, BOA’s of medewerkers van de scholen werden doorzocht. Daarbij werd ook gekeken of er geen drugs of wapens in de kluisjes lagen. Op geen van de scholengemeenschappen is iets aangetroffen.
Integrale actie
De partijen sloegen de handen ineen voor deze gezamenlijke controle. Het voornaamste doel van de controle was om de veiligheid rondom scholen vergroten en een signaal af te geven dat het hebben van illegaal vuurwerk niet getolereerd wordt. Woensdagochtend werden vrijwel tegelijkertijd op een groot aantal middelbare scholen in het teamgebied van het politieteam Bergen op Zoom kluisjes gecontroleerd. De verschillende partners kijken tevreden terug op de actie, waar een preventieve werking vanuit moet gaan.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het kabinet wil vanaf 2027 een helmplicht voor minderjarigen op e-bikes en fatbikes. Hoe denken jongeren hierover? De gemeente Tholen begrijpt het voornemen, maar de jeugd zit hier niet op te wachten.
11 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond vond de algemene ledenvergadering van Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland plaats in de Wimpel. Hier werden ook drie jubilarissen in het zonnetje gezet.
14 uur geledenPOORTVLIET - De brandweer was maandag uitgerukt naar Poortvliet nadat iemand een schaap op zijn rug had gezien. Helaas kwam hulp te laat voor het dier. Volgens de Dierenbescherming is een schaap op zijn rug een levensbedreigende situatie en kun je het dier in nood ook zelf helpen.
17 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 17 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 12 in de Derde Klasse.
1 dag geledenTHOLEN - Ook dit jaar staat Tholen in het teken van de Week van Gebed. Vier kerken in de stad slaan opnieuw de handen ineen voor deze interkerkelijke gebedsweek, die jaarlijks christenen uit verschillende tradities samenbrengt. Het thema van dit jaar is Eén van Geest. Maandag vond de eerste gebedsbijeenkomst plaats in de Ichthuskerk.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - Vanaf volgende week gaat de Thoolse brug in de late avonduren en 's nachts opnieuw op slot. Rijkswaterstaat voert onderhoud uit vanwege roestvorming aan de hangstangen. De planning wijkt iets af dan eerder gecommuniceerd: de brug over het Schelde-Rijnkanaal sluit niet zes, maar tien keer. Dit is wat je moet weten over de werkzaamheden en afsluitingen.
2 dagen geledenTHOLEN - Vandaag is het Blue Monday. De derde maandag van januari staat al jaren bekend als 'de meest depressieve dag van het jaar'. De term duikt ieder jaar opnieuw op in de media, maar wat betekent Blue Monday eigenlijk en hoe serieus moet die worden genomen?
2 dagen geleden