Politie vindt drugslab boven kinderdagverblijf Amsterdam IJburg
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft in een appartementencomplex boven een kinderdagverblijf in Amsterdam IJburg een cocaïnewasserij aangetroffen. Vier verdachten probeerden via een balkon en het dak te vluchten, maar konden worden aangehouden. De politie is het onderzoek begonnen door berichten die via de cryptocommunicatiedienst ANOM werden verzonden.
Dinsdag werd bekend dat die door de Amerikaanse FBI ontwikkelde app wereldwijd honderden verdachten konden worden gearresteerd. Ook in Nederland zijn tientallen aanhoudingen verricht.
De ontdekking van het lab in Amsterdam en de arrestaties dateren van 25 mei. Volgens het Openbaar Ministerie is een en ander stil gehouden vanwege het nog lopende onderzoek. Maandag is een vijfde verdachte opgepakt, een 27-jarige man uit Rijswijk.
Wasserij
In het appartement op de vierde etage werd cocaïne bewerkt in een zogenoemde wasserij. De politie trof apparatuur, gereedschappen, 360 liter chemicaliën en verpakkingsmateriaal aan. In de woonkamer stond een pers om de drugs in blokken te persen. In de keuken is circa 6 kilo cocaïnebase gevonden en 13 kilo hydrochloride, ook wel snuifcocaïne genoemd.
De aangehouden verdachten zijn vier mannen van 24 tot 53 jaar uit Amsterdam, Ecuador, Albanië en Colombia. De rechtbank in Rotterdam heeft hun voorarrest inmiddels met drie maanden verlengd.
De man uit Rijswijk is donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Ook hij blijft voorlopig vastzitten. Bij de doorzoeking van zijn woning en twee loodsen in Den Haag en Honselersdijk is beslag gelegd op meer dan 2000 liter drugschemicaliën, ruim 16,5 kilo cocaïnebase, een motorscooter, mobiele telefoons en digitale gegevensdragers.
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
21 minuten geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
4 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
6 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
13 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geleden