Politie vindt drugslab boven kinderdagverblijf Amsterdam IJburg
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft in een appartementencomplex boven een kinderdagverblijf in Amsterdam IJburg een cocaïnewasserij aangetroffen. Vier verdachten probeerden via een balkon en het dak te vluchten, maar konden worden aangehouden. De politie is het onderzoek begonnen door berichten die via de cryptocommunicatiedienst ANOM werden verzonden.
Dinsdag werd bekend dat die door de Amerikaanse FBI ontwikkelde app wereldwijd honderden verdachten konden worden gearresteerd. Ook in Nederland zijn tientallen aanhoudingen verricht.
De ontdekking van het lab in Amsterdam en de arrestaties dateren van 25 mei. Volgens het Openbaar Ministerie is een en ander stil gehouden vanwege het nog lopende onderzoek. Maandag is een vijfde verdachte opgepakt, een 27-jarige man uit Rijswijk.
Wasserij
In het appartement op de vierde etage werd cocaïne bewerkt in een zogenoemde wasserij. De politie trof apparatuur, gereedschappen, 360 liter chemicaliën en verpakkingsmateriaal aan. In de woonkamer stond een pers om de drugs in blokken te persen. In de keuken is circa 6 kilo cocaïnebase gevonden en 13 kilo hydrochloride, ook wel snuifcocaïne genoemd.
De aangehouden verdachten zijn vier mannen van 24 tot 53 jaar uit Amsterdam, Ecuador, Albanië en Colombia. De rechtbank in Rotterdam heeft hun voorarrest inmiddels met drie maanden verlengd.
De man uit Rijswijk is donderdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Ook hij blijft voorlopig vastzitten. Bij de doorzoeking van zijn woning en twee loodsen in Den Haag en Honselersdijk is beslag gelegd op meer dan 2000 liter drugschemicaliën, ruim 16,5 kilo cocaïnebase, een motorscooter, mobiele telefoons en digitale gegevensdragers.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.
4 uur geledenTER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.
6 uur geleden