Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie vindt 324 kilo vuurwerk bij controles Duitse grens

Politie vindt 324 kilo vuurwerk bij controles Duitse grens

ZEVENAAR (ANP) - De politie heeft bij een grote controle in het grensgebied van Nederland en Duitsland in drie auto's in totaal 324 kilo vuurwerk gevonden. Het gaat om consumentenvuurwerk dat in Duitsland was gekocht.

In verband met corona geldt er dit jaar een vuurwerkverbod in Nederland. Vanaf zaterdag is naast het verkopen of afsteken van vuurwerk ook het bezitten van meer dan 25 kilo vuurwerk en het vervoeren van vuurwerk niet toegestaan. "Het kopen van vuurwerk in Duitsland en importeren naar Nederland is daarmee ook verboden", meldt de politie.

De politie controleerde vanaf zaterdagochtend auto's afkomstig uit Duitsland in het grensgebied tussen Zevenaar en Enschede, op zowel A- als N-wegen. In de buurt van Didam trof de politie een aanhanger met twintig dozen vuurwerk aan, zo'n 225 kilo. Bij Zevenaar kwam de politie een auto tegen met daarin 77 kilo vuurwerk en een andere auto had 22 kilo bij zich.

Al het vuurwerk is in beslag genomen en wordt vernietigd. Na een verklaring van de bestuurders neemt het Openbaar Ministerie een beslissing over eventuele vervolging. "We willen mensen waarschuwen geen vuurwerk te kopen in Duitsland. Het is gevaarlijk, verboden, je loopt het risico om gepakt te worden en daarmee een strafblad te krijgen", aldus de politie.

Meer uit Binnenland

MOB: coalitieakkoord heilloze voortzetting van falend beleid

NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".

13 uur geleden
Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

1 dag geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

1 dag geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

1 dag geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

1 dag geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

1 dag geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

1 dag geleden