Politie: 'veel' onderzoek gedaan bij Apple Store na gijzeling
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag ter plaatse "veel onderzoek" gedaan naar de gijzeling in de Apple Store aan het Leidseplein in Amsterdam. Dat meldt een politiewoordvoerster woensdagochtend. Wat daar uitgekomen is, kan ze nog niet zeggen.
Ter plekke lopen en fietsen woensdagochtend meerdere mensen langs het glazen pand. In een aantal ramen zitten in totaal vier gaten en zijn barsten te zien. Volgens de politie had de verdachte zowel een automatisch wapen als een handvuurwapen bij zich. Met het automatische wapen heeft hij zeker vier keer richting de politie geschoten, toen die aan het begin van de avond ter plaatse kwam, zo zei de politie dinsdagavond. De politie rijdt op het plein rond. De winkel is gesloten, wel brandt er licht en staan schermen van computers aan. Voor zover te zien is zijn er geen mensen aan het werk in de winkel.
Over de toestand van de verdachte, die zwaargewond naar het ziekenhuis werd gebracht, kan de politie woensdagochtend niets zeggen. Ook over hoe het nu gaat met de man die onder schot werd gehouden, kan de woordvoerder niets kwijt. De politie wil eveneens geen nieuwe informatie geven over de twee doorzochte woningen in Amsterdam, noch over het 'bomvest' dat de gijzelnemer zou hebben gedragen.
Urenlang
De gijzeling duurde dinsdagavond urenlang en kwam ten einde toen de gijzelaar die de verdachte onder schot hield het op een lopen zette. Dat gebeurde toen de gijzelnemer, een 27-jarige Amsterdammer, water kreeg dat hij aan de politie had gevraagd. De gijzelnemer ging de gijzelaar achterna. Eenmaal buiten werd de verdachte hard aangereden door een politieauto. Ongeveer zeventig mensen konden tijdens en na afloop van de gijzeling door de politie in veiligheid worden gebracht.
De gijzelnemer legde tijdens de gijzeling zelf contact met de politie en eiste 200 miljoen euro aan cryptovaluta en een vrijgeleide uit het pand. De verdachte zou gedreigd hebben zichzelf op te blazen. Op een foto die de verdachte naar de regionale zender AT5 stuurde, was te zien dat de verdachte, gekleed in een camouflagepak, een soort bomvest leek te dragen. Na afloop van de gijzeling zijn er geen explosieven op zijn lichaam aangetroffen, maar was het niet duidelijk of het vest helemaal ongevaarlijk was.
De Apple Store lijkt woensdag en donderdag niet open te gaan. Op de website van de Apple Store staan aangepaste openingstijden. Daar wordt vermeld dat de Apple Store vrijdag vanaf 10.00 uur weer open is.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer 1700 politiemedewerkers hebben in de interne systemen informatie opgezocht over de gewelddadige dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude, zonder goede reden. Justitieminister David van Weel (VVD) meldt dat de korpschef hem daarover heeft geïnformeerd na onderzoek van het Landelijk Team Interne Onderzoeken. "Ik vind het onacceptabel dat dit gebeurd is", aldus de bewindsman.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse alarmcentrales blijven hulpvragen ontvangen van Nederlanders die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Het aantal vragen over onder meer terugvluchten naar Nederland en extra verblijfskosten bij SOS International, Eurocross en de ANWB Alarmcentrale is verder gestegen.
1 uur geledenBONN (ANP) - Flinke stofwolken uit de Sahara waaien de komende dagen over West-Europa heen. De Europese weer- en klimaatdienst Copernicus ziet een opvallend grote stofpluim naderen, die eerst Spanje en Portugal bereikt en aan het eind van de week op grotere hoogten ook over Nederland en zelfs Scandinavië trekt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ouders van slachtoffers in de Barendrechtse zedenzaak zijn blij met de straf die de rechtbank Mels van B. (46) dinsdag oplegde. Van B. kreeg naast tbs met dwangverpleging ook een celstraf, die vier jaar hoger was dan de veertien jaar die het Openbaar Ministerie had geëist. Door de hogere straf vrezen de ouders wel dat Van B. in hoger beroep gaat. "Daar zit niemand op te wachten", zei een woordvoerder van Namens de Familie. "Deze zaak was slopend. Het was een loodzwaar traject."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht veroordeeld tot achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes. De rechtbank ging vier jaar uit boven de eis van het Openbaar Ministerie, vanwege de ernst en omvang van de zaak, waarin de verdachte zijn eigen belangen telkens boven die van de slachtoffers heeft gesteld. De hoogte van de celstraf werd door publiek op de tribune met juichkreten begroet.
3 uur geledenROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
15 uur geleden