Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: 'veel' onderzoek gedaan bij Apple Store na gijzeling

Politie: 'veel' onderzoek gedaan bij Apple Store na gijzeling

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag ter plaatse "veel onderzoek" gedaan naar de gijzeling in de Apple Store aan het Leidseplein in Amsterdam. Dat meldt een politiewoordvoerster woensdagochtend. Wat daar uitgekomen is, kan ze nog niet zeggen.

Ter plekke lopen en fietsen woensdagochtend meerdere mensen langs het glazen pand. In een aantal ramen zitten in totaal vier gaten en zijn barsten te zien. Volgens de politie had de verdachte zowel een automatisch wapen als een handvuurwapen bij zich. Met het automatische wapen heeft hij zeker vier keer richting de politie geschoten, toen die aan het begin van de avond ter plaatse kwam, zo zei de politie dinsdagavond. De politie rijdt op het plein rond. De winkel is gesloten, wel brandt er licht en staan schermen van computers aan. Voor zover te zien is zijn er geen mensen aan het werk in de winkel.

Over de toestand van de verdachte, die zwaargewond naar het ziekenhuis werd gebracht, kan de politie woensdagochtend niets zeggen. Ook over hoe het nu gaat met de man die onder schot werd gehouden, kan de woordvoerder niets kwijt. De politie wil eveneens geen nieuwe informatie geven over de twee doorzochte woningen in Amsterdam, noch over het 'bomvest' dat de gijzelnemer zou hebben gedragen.

Urenlang

De gijzeling duurde dinsdagavond urenlang en kwam ten einde toen de gijzelaar die de verdachte onder schot hield het op een lopen zette. Dat gebeurde toen de gijzelnemer, een 27-jarige Amsterdammer, water kreeg dat hij aan de politie had gevraagd. De gijzelnemer ging de gijzelaar achterna. Eenmaal buiten werd de verdachte hard aangereden door een politieauto. Ongeveer zeventig mensen konden tijdens en na afloop van de gijzeling door de politie in veiligheid worden gebracht.

De gijzelnemer legde tijdens de gijzeling zelf contact met de politie en eiste 200 miljoen euro aan cryptovaluta en een vrijgeleide uit het pand. De verdachte zou gedreigd hebben zichzelf op te blazen. Op een foto die de verdachte naar de regionale zender AT5 stuurde, was te zien dat de verdachte, gekleed in een camouflagepak, een soort bomvest leek te dragen. Na afloop van de gijzeling zijn er geen explosieven op zijn lichaam aangetroffen, maar was het niet duidelijk of het vest helemaal ongevaarlijk was.

De Apple Store lijkt woensdag en donderdag niet open te gaan. Op de website van de Apple Store staan aangepaste openingstijden. Daar wordt vermeld dat de Apple Store vrijdag vanaf 10.00 uur weer open is.

Meer uit Binnenland

Meerdere meldingen van felle 'vuurbol' boven Nederland

DEN HAAG (ANP) - Vanuit meerdere plekken in het land melden mensen via sociale media dat ze zondagavond rond 19.00 uur een soort vuurbol hebben gezien in de lucht. Waarschijnlijk gaat het om een meteoor, zegt meteoroloog Wouter van Bernebeek, ofwel een stukje ruimtepuin dat in de dampkring verbrandt en daarmee een geel lichtspoor achterlaat aan de hemel.

5 uur geleden
Gestrande Nederlanders uit Oman maandag naar Schiphol via Egypte

DEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlanders die in Oman was gestrand, reist maandag door naar Schiphol vanaf de luchthaven van Hurghada in Egypte. Het gaat om de Nederlanders die eerst in de Omaanse hoofdstad Muscat worden opgehaald met een militair vliegtuig van Defensie. Zij worden door Defensie naar Hurghada gebracht en vliegen vanaf daar door naar Amsterdam, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden
Ook maandag geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

UTRECHT (ANP) - Het treinverkeer tussen Den Bosch en Tilburg ligt tot zeker dinsdagochtend stil nadat eerder dit weekend een werktrein ontspoorde bij Vught. Eerder was de verwachting dat er maandagochtend weer treinen konden rijden op het traject, maar die prognose is bijgesteld, meldt een woordvoerder van ProRail. Het treinverkeer tussen beide Brabantse steden ligt sinds zaterdagochtend vroeg stil.

9 uur geleden
Zeven gewonden door ongeluk bij Maarssen, toestand onbekend

MAARSSEN (ANP) - Door een ongeluk op de Zuilense Ring (N230) bij Maarssen zijn zondagmiddag zeven mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de politie. Onder hen zijn enkele kinderen. Bij het ongeval waren twee voertuigen betrokken. De politiewoordvoerder spreekt van een zwaar ongeval.

9 uur geleden
Nederlanders 'repeteren' het verjagen van Russen uit Noorwegen

BARDUFOSS (ANP) - Nederlandse militairen spelen de komende dagen na hoe ze binnengevallen Russische troepen uit Noorwegen kunnen verjagen. Commandant George Pastoor noemt het geen oefening meer, maar een "repetitie".

10 uur geleden
Feminist March staat stil bij oorlog en geweld tegen vrouwen

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de organisatie hebben zondag zo'n 15.000 mensen meegelopen met de Feminist March in Amsterdam. Er werd stilgestaan bij oorlogsgeweld en de invloed die dat heeft op vrouwen. Iliriana Banjska sprak eerder op de dag namens de organisatie van "superweer en een goede opkomst tot nu toe".

13 uur geleden
Jetten: Oekraïne moet niet vergeten worden door de oorlog in Iran

KYIV (ANP) - Oekraïne mag niet uit het zicht raken nu er een oorlog in het Midden-Oosten woedt. Dat zei premier Rob Jetten zondag tijdens een gezamenlijke persconferentie met president Volodymyr Zelensky. Die zei weleens te vrezen dat zijn land vergeten zal worden.

13 uur geleden