Politie stopt met preventief fouilleren rond Hedel
MAASDRIEL (ANP) - De politie stopt woensdag voorlopig met preventief fouilleren in en rond het Gelderse Hedel. De omgeving van het dorp geldt vanaf woensdag niet meer als veiligheidsrisicogebied en dan is zomaar fouilleren niet meer toegestaan. De politie heeft sinds mei van dit jaar grote controles in Hedel gehouden en daarbij geregeld automobilisten betrapt die wapens, zwaar vuurwerk of andere verboden waar bij zich hadden.
In mei wees burgemeester Henny van Kooten van Maasdriel het dorp Hedel aan als veiligheidsrisicogebied. Dat gebeurde nadat er aanslagen waren gepleegd op huizen van verschillende personeelsleden van fruitbedrijf De Groot in het dorp. Aanleiding voor die aanslagen zou zijn dat criminelen denken dat er bij De Groot een tussen fruit verstopte lading cocaïne verdwenen is.
Er is volgens een woordvoerster van de gemeente op dit moment geen zwaarwegende aanleiding meer om het middel nog langer in zetten, zo bevestigt zij berichtgeving van Omroep Gelderland. De burgemeester kan opnieuw een verordening afgeven als het weer onrustig wordt in Hedel.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
11 uur geleden