Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie: ‘Schrikbarend veel smartphone-gebruik in het verkeer’

Politie: ‘Schrikbarend veel smartphone-gebruik in het verkeer’

De politie controleerde weggebruikers in Zeeland de laatste vier maanden van 2021 op smartphone-gebruik tijdens het rijden. Vanwege de ‘schokkende resultaten’ gaat ze daar dit jaar waarschijnlijk mee door.

De provincies Zeeland en Noord-Brabant en de politie hielden een gezamenlijke handhavingsactie vanwege de verkeersveiligheidsrisico’s van afleiding in het verkeer. Hiervoor zetten ze onder meer een touringcar met waarnemers in. ‘Die werd gevolgd door agenten in onopvallende auto’s’, meldt de politie woensdag. ‘Als zij vanuit de bus een overtreding zagen, namen zij het over en werd de overtreder staande gehouden en bekeurd.’ De resultaten liegen er volgens de partijen niet om. ‘Maar liefst 3511 bekeuringen zijn er uitgedeeld tijdens de 14 handhavingsdagen in Zeeland en Noord-Brabant. Hiervan waren 2707 bekeuringen voor het niet handsfree bellen of het vasthouden van de telefoon.’ Ook zijn er boetes uitgedeeld voor onder meer geen gordel dragen. ‘Buiten het smartphonegebruik hadden we  zogenaamde ‘bijvangst’, waaronder een bestuurder die op zijn laptop een brief aan het schrijven was onder het rijden. En er  werden personen gesignaleerd met openstaande gevangenisstraffen van 26 tot 60 dagen.’ Agenten namen (spook) voertuigen in beslag, bekeurden mensen voor rijden onder invloed van alcohol en/of drugs en inden nog openstaande boetes. ‘Door overtreders meteen staande te houden hopen we echt door te dringen tot de desbetreffende weggebruiker en diens gedrag direct te beïnvloeden. Elke staandehouding kan namelijk een ongeluk voorkomen.’

Jongeren

Op 20 oktober is een van de ingezette politieteams vergezeld door een aantal scholieren van 17 en 18 jaar. ‘Bestuurders van de toekomst dus. Ze kregen de kans om mee te gaan in de handhavingsbus en konden uit eerste hand ervaren hoeveel mensen met andere zaken, zoals de mobiele telefoon achter het stuur zitten en wat de gevaren zijn van afleiding in het verkeer. Hoeveel mensen zijn bekeurd, heeft ook op de scholieren veel indruk gemaakt. Door deze handhavingsdag samen met scholieren uit te voeren, hopen we bewustwording te creëren onder de weggebruikers van de toekomst over hoe gevaarlijk dit gedrag kan zijn. Helaas heeft het hoge aantal staandehoudingen en bekeuringen aangetoond dat het nog steeds nodig om is deze actie uit te voeren. We zien dat nog te veel weggebruikers bezig zijn met allerlei andere zaken dan alleen focussen op de weg. Daarom krijgt deze actie zeer waarschijnlijk een vervolg in 2022.’

Meer uit Beveland

Minderjarige aangehouden voor steekpartij Goes

GOES - De politie heeft vrijdagavond een minderjarige verdachte aangehouden na de steekpartij eerder die dag in het centrum van Goes. Bij het geweldsincident raakte een jongen gewond.

6 uur geleden
Op de werkvloer bij planner Rubin en engineer Ferry: ‘Wij maken gebouwen slim’ [OP DE WERKVLOER]

Wie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.

8 uur geleden
Start van bouw schoolgebouw Scalda in Goes

GOES - De bouw van het nieuwe schoolgebouw van Scalda in het Omnium in Goes gaat officieel van start. Wethouder  André van Reest van de gemeente Goes verricht vrijdag de openingshandeling tijdens een feestelijke bijeenkomst.  

12 uur geleden
Gewonde bij steekpartij Bleekveld Goes

GOES - Een jongeman is vrijdag gewond geraakt bij een vermoedelijke steekpartij in het centrum van Goes. De politie doet onderzoek en heeft nabij theater De Mythe een ruime afzetting gemaakt.

1 dag geleden
Motorrijder aangehouden na nachtelijke achtervolging

KAMPERLAND - Na een nachtelijke achtervolging werd vrijdagnacht een 22-jarige motorrijder uit Spijkenisse door de politie aangehouden in Kamperland. Hij wordt verdacht van het bezitten van drugs, het rijden onder invloed en het maken van overtredingen die in de Wegenverkeerswet staan vermeld. De man zit nog vast.

1 dag geleden
Oorlogsroute langs panden Goese verzetsstrijders

GOES - De Heemkundige Kring De Bevelanden heeft een wandelroute gemaakt met de titel 'Bezet, Verzet, Bevrijd! 1940-1945 Sporen van de oorlog in Goes'. Deze oorlogsroute voert langs verschillende panden van verzetsstrijders in de Goese binnenstad. Donderdag 15 mei wordt in het stadskantoor het eerste exemplaar overhandigd aan de Goese burgemeester Cees van den Bos en enkele kinderen van Goese verzetsstrijders.

1 dag geleden
Auto’s beschadigd bij botsing Nansenbaan Goes

GOES -  Bij een botsing op de Nansenbaan in Goes zijn donderdag twee auto's beschadigd geraakt. Politie en ambulancedienst werden ingezet. 

1 dag geleden