Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie schoot volgens Maccabi-fan op Schiphol pas laat te hulp

Politie schoot volgens Maccabi-fan op Schiphol pas laat te hulp

AMSTERDAM (ANP) - De politie schoot Maccabi Tel Aviv-supporters die zich onveilig voelden bij het Marriott Hotel in Amsterdam pas na drie uur te hulp. Dat zei de 42-jarige Israëlische voetbalfan Yeniv vrijdagochtend op Schiphol tegen een ANP-verslaggever. Hij vertelt hoe twee Israëliërs ingesloten werden bij het hotel door een groep van twintig tot dertig mensen die leuzen riepen als 'Free Palestine' en 'Fuck Israël'.

Het ging mis toen Yeniv na de wedstrijd samen met andere Maccabi-fans richting het Marriott Hotel liepen. "We hoorden knallen en geluid", aldus Yeniv. Maar volgens hem was niet aan hen te zien dat ze Maccabi-supporters waren en besloten ze daarom met het hoofd naar beneden langs een groep van ongeveer tien in het zwart gehulde mannen te lopen. Die groep ging vervolgens achter hen aan en breidde zich uit naar een man of dertig.

Op een bepaald moment hoort Yeniv mensen om hulp roepen en ziet twee Israëlische supporters naar het Marriott rennen, maar de deur van het hotel bleek op slot. Daarop werd het tweetal geslagen. Uiteindelijk ging de deur van het hotel open, waar de belaagden gelijk de politie belden. Volgens Yeniv duurde het vanaf dat moment nog drie uur tot de politie kwam. De situatie was volgens hem "angstaanjagend". "Het is alsof ze op je jagen, en dan met dertig tegen twee."

Geen taxi

Tijdens het gesprek werd Yeniv gebeld, volgens hem door de president van vliegmaatschappij El Al, die hem meedeelde dat ergens in de komende uren twee noodvluchten op Schiphol zouden aankomen om de fans te evacueren.

Een andere Maccabi-fan Yehuda vertelde dat er amper politie was in het centrum na de wedstrijd. Onderweg naar het hotel werd hij gewaarschuwd door een vriend die zei dat niemand mocht kunnen zien dat hij voor de voetbalclub uit Tel Aviv was, daarop besloot hij verliefd te doen met zijn vriendin om niet op te vallen. Ze kwamen uiteindelijk veilig aan in hun hotel, wel miste het stel hun vlucht omdat ze geen taxi durfden te nemen. Van een vriend weet Yehuda nog altijd niet waar hij is.

Doorreizen

"Het was erg traumatisch, als een kleine 7 oktober", aldus Yehuda op Schiphol wachtend op een extra vlucht. Op de luchthaven is het rustig, er zijn ongeveer vijftig supporters die wachten om terug te gaan. Een stel dat net arriveert vanuit Tel Aviv twijfelt of ze wel naar Amsterdam willen, of dat ze doorreizen naar een andere stad.

De politie laat weten de signalen te onderzoeken dat de politie te laat en te weinig aanwezig was.

Meer uit Binnenland

Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

6 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

9 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

10 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

10 uur geleden
AIVD: Rusland steeds aanvallender, China bouwt eigen wereldorde

ZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.

10 uur geleden
AIVD slaat vaker alarm over risicovolle personen en organisaties

ZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.

10 uur geleden
AIVD: Ongekend dreigingsbeeld, nationale veiligheid onder druk

ZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".

10 uur geleden