Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie schoot volgens Maccabi-fan op Schiphol pas laat te hulp

Politie schoot volgens Maccabi-fan op Schiphol pas laat te hulp

AMSTERDAM (ANP) - De politie schoot Maccabi Tel Aviv-supporters die zich onveilig voelden bij het Marriott Hotel in Amsterdam pas na drie uur te hulp. Dat zei de 42-jarige Israëlische voetbalfan Yeniv vrijdagochtend op Schiphol tegen een ANP-verslaggever. Hij vertelt hoe twee Israëliërs ingesloten werden bij het hotel door een groep van twintig tot dertig mensen die leuzen riepen als 'Free Palestine' en 'Fuck Israël'.

Het ging mis toen Yeniv na de wedstrijd samen met andere Maccabi-fans richting het Marriott Hotel liepen. "We hoorden knallen en geluid", aldus Yeniv. Maar volgens hem was niet aan hen te zien dat ze Maccabi-supporters waren en besloten ze daarom met het hoofd naar beneden langs een groep van ongeveer tien in het zwart gehulde mannen te lopen. Die groep ging vervolgens achter hen aan en breidde zich uit naar een man of dertig.

Op een bepaald moment hoort Yeniv mensen om hulp roepen en ziet twee Israëlische supporters naar het Marriott rennen, maar de deur van het hotel bleek op slot. Daarop werd het tweetal geslagen. Uiteindelijk ging de deur van het hotel open, waar de belaagden gelijk de politie belden. Volgens Yeniv duurde het vanaf dat moment nog drie uur tot de politie kwam. De situatie was volgens hem "angstaanjagend". "Het is alsof ze op je jagen, en dan met dertig tegen twee."

Geen taxi

Tijdens het gesprek werd Yeniv gebeld, volgens hem door de president van vliegmaatschappij El Al, die hem meedeelde dat ergens in de komende uren twee noodvluchten op Schiphol zouden aankomen om de fans te evacueren.

Een andere Maccabi-fan Yehuda vertelde dat er amper politie was in het centrum na de wedstrijd. Onderweg naar het hotel werd hij gewaarschuwd door een vriend die zei dat niemand mocht kunnen zien dat hij voor de voetbalclub uit Tel Aviv was, daarop besloot hij verliefd te doen met zijn vriendin om niet op te vallen. Ze kwamen uiteindelijk veilig aan in hun hotel, wel miste het stel hun vlucht omdat ze geen taxi durfden te nemen. Van een vriend weet Yehuda nog altijd niet waar hij is.

Doorreizen

"Het was erg traumatisch, als een kleine 7 oktober", aldus Yehuda op Schiphol wachtend op een extra vlucht. Op de luchthaven is het rustig, er zijn ongeveer vijftig supporters die wachten om terug te gaan. Een stel dat net arriveert vanuit Tel Aviv twijfelt of ze wel naar Amsterdam willen, of dat ze doorreizen naar een andere stad.

De politie laat weten de signalen te onderzoeken dat de politie te laat en te weinig aanwezig was.

Meer uit Binnenland

Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

4 uur geleden
Nederland ligt niet op schema met invoering EU-grenssysteem

DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."

10 uur geleden
Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

16 uur geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.

16 uur geleden
Vrijspraak voor verdachte van leveren wapen moord Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.

16 uur geleden
Familie Lisa: 'heel pijnlijk' dat 1700 agenten in dossier keken

DEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.

16 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: moord uit 2006 voorleggen aan Europees Hof

DEN HAAG (ANP) - De vrijspraak in een twintig jaar oude zaak over de moord op Tamara Wolvers in Alphen aan den Rijn dient voor advies te worden voorgelegd aan het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM). Dat adviseerde procureur-generaal (PG) Edwin Bleichrodt dinsdag aan de Hoge Raad.

16 uur geleden