Politie schiet verdachte geweldsincident Glasgow dood
GLASGOW (ANP/RTR) - De Schotse politie heeft in Glasgow een man doodgeschoten die wordt verdacht van een steek- of schietincident waardoor zeker zes gewonden zijn gevallen. De Britse publieke omroep BBC meldt dat er drie doden zijn gevallen, maar dat is niet door de politie bevestigd.
Onder de gewonden is ook een agent, die wordt behandeld in het ziekenhuis, bevestigt de Schotse politie. Het geweld speelde zich af voor of in een hotel in West George Street in het centrum van de stad. Op foto's is te zien dat de politie en ambulancediensten in groten getale zijn uitgerukt naar de straat.
Volgens de BBC biedt het hotel, waar het incident plaatsvond, tijdelijk onderdak aan asielzoekers. Ooggetuigen hebben bloed en gewapende politieagenten gezien.
Premier Boris Johnson heeft gezegd dat hij diep bedroefd is door de gebeurtenissen in Glasgow. De Schotse premier Nicola Sturgeon noemt de berichten uit Glasgow "vreselijk".
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
27 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
2 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
10 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
11 uur geleden