Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Rotterdam verwerpt Duitse kritiek op aanpakken hooligans

Politie Rotterdam verwerpt Duitse kritiek op aanpakken hooligans

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie vindt het politieoptreden rond en tijdens de wedstrijd tussen FC Union Berlin en Feyenoord niet buitensporig en onaanvaardbaar. "Die termen passen eerder bij de hooligans die het gevecht met de ME aangingen", zegt een woordvoerster. De politie reageert daarmee op de Berlijnse voetbalclub die hard oordeelde over het ingrijpen van de politie.

Woordvoerder Christian Arbeit van de club uit Duitsland zei beelden te hebben gezien van fans die volgens hem het slachtoffer werden van het ingrijpen van de politie. Hij noemde dat "onaanvaardbaar".

De politie is het daar niet mee eens en benadrukt dat een groep Duitse supporters zonder aanleiding het gevecht met de ME aanging. "De ME heeft gereageerd op deze aanval en na een paar minuten een eind aan het geweld gemaakt." Daarbij gebruikte de ME wapenstokken en werd er een diensthond ingezet. Deze hond beet drie Union Berlin-supporters en onbedoeld een ME'er. Alle vier werden nagekeken en behandeld door ambulancepersoneel en hoefden niet naar het ziekenhuis.

De politie hield donderdag in totaal 75 mensen aan. 59 Duitse fans werden opgepakt in de Rotterdamse wijk Lombardijen. Zij waren volgens de politiewoordvoerster uit op een confrontatie met supporters van Feyenoord. Ze hadden boksbeugels, pepperspray, verzwaarde handschoenen en bivakmutsen bij zich, aldus de politie.

Meer uit Binnenland

Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

1 uur geleden
Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

2 uur geleden
Onderzoek: 87 procent van vapende mensen gebruikt illegale vapes

DEN HAAG (ANP) - Bijna negen op de tien mensen die vapen, gebruiken illegale vapes of vapes die op een illegale manier zijn gekocht. Vaak komen die via webshops of fysieke winkels in het buitenland binnen, schrijft onderzoeksbureau Bureau Beke in een rapport. Ze zijn bijvoorbeeld legaal in het buitenland verkocht, maar mogen vanwege de smaak niet in Nederland op de markt komen.

7 uur geleden
Actievoerders bezetten twee spoorlijnen Betuweroute

ELST (ANP) - Enkele tientallen activisten van Geef Tegengas blokkeren vrijdagmiddag de Betuweroute. Ze protesteren daarmee onder andere tegen mensenrechtenschendingen wereldwijd en de klimaatcrisis, meldt de groep. De actievoerders zeggen zich tussen Lent en Elst toegang tot twee spoorlijnen te hebben verschaft en blokkeren het vervoer in beide richtingen. Over dit stuk spoor rijden goederentreinen.

7 uur geleden
Fregat naar Zuidoost-Azië, blijft mogelijk in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het fregat Zr.Ms. De Ruyter vertrekt aanstaande zondag richting Zuidoost-Azië, maar blijft mogelijk in het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat gaat in ieder geval door de Rode Zee, om daar bij te dragen aan een internationale missie om de scheepvaart te beschermen.

8 uur geleden
Rechtbank legt 10 jaar cel en tbs op in grote sextortionzaak

GRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft vrijdag tien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd aan een verdachte in een grote sextortionzaak. De 32-jarige Mark S. uit Borculo is schuldig bevonden aan het op grote schaal seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte heeft ernstig misbruik gemaakt van jonge, soms kwetsbare slachtoffers", aldus de rechtbank. "Veel slachtoffers zijn voor het leven getekend."

8 uur geleden
Staat gaat in hoger beroep tegen uitspraak klimaatzaak Bonaire

DEN HAAG (ANP) - De Staat gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag die beveelt dat de overheid meer moet doen om Bonaire te beschermen tegen klimaatverandering. Dat maakte minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) vrijdag bekend. De zaak was aangespannen door Greenpeace. De rechter oordeelde onder meer dat de Staat binnen anderhalf jaar "heldere, bindende doelen" moet opstellen om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.

9 uur geleden