Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Politie Rotterdam maakt balans op na rellen

Politie Rotterdam maakt balans op na rellen

ROTTERDAM (ANP) - De ochtend na de rellen in het centrum van Rotterdam maakt de politie de balans op. Er is veel schade, er zijn gewonden gevallen en mensen aangehouden, aldus de politie. Bij de ongeregeldheden raakten zeven mensen gewond en voelden agenten zich zo bedreigd dat ze gericht schoten. Ook werden waarschuwingsschoten gelost.

Dat er iemand overleden zou zijn, zoals op sociale media rondgaat, kan de politie zaterdagochtend niet bevestigen. Bij de politie en bij de Rijksrecherche, die onderzoek doet naar het schieten van de agenten, "is daarvan geen melding gemaakt". Nadere informatie over de toestand van de gewonden ontbreekt nog.

Op de Coolsingel demonstreerden vrijdagavond enkele honderden mensen tegen het zogenoemde 2G-beleid waardoor alleen nog mensen die gevaccineerd zijn tegen corona of genezen zijn van corona toegang zouden kunnen krijgen tot bijvoorbeeld horeca of theater. Bij de rellen die uitbraken werden onder meer brandjes gesticht en zwaar vuurwerk en voorwerpen naar agenten gegooid. De Mobiele Eenheid voerde charges uit en het waterkanon werd ingezet om de relschoppers te verdrijven.

Meer uit Binnenland

Weeronline: op woensdag lokaal bijna 20 graden verwacht

HOUTEN (ANP) - Het is voorlopig klaar met het winterse weer. "Deze week staan zelfs de eerste echte lentedagen op het programma met woensdag zeer lokaal zelfs bijna 20 graden", schrijft Weeronline. Dinsdag verwacht het weerbureau de eerste "lenteachtige" taferelen.

12 minuten geleden
Arrestaties bij verstoren speech VS-ambassadeur in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.

23 minuten geleden
Verdachte neersteken vrouw Boxtel is vrouw (62) uit zelfde plaats

BOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.

30 minuten geleden
Ruim 600 mensen bij herdenking begin oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.

1 uur geleden
Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

1 uur geleden
Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

2 uur geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

4 uur geleden